[Ledison 150w] [0,16m2] Pineapple express, 60 day grapefruit,Girl scout cookies,Zkittlez

żółty_monsterek 23.07.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam w mojej 1 fotorelacji!
    Nasiona: Pineapple express, 60 day grapefruit,Girl scout cookies,Zkittlez (wszystkie nasionka automaty od Pana Pestki)
    Nawozy: Biohumus na weg i Planton K na flo
    Ziemia: Zwykła sklepowa z dodatkiem dolomitu
    Doniczki: 4x7L
    Box: 40x40x80cm
    Oświetlenie: Panel LED Ledison 150w
    Wentylacja: Axial-flo 100+ filtr węglowy Can
    Dodatki: Bimbrownica CO2, Krążki torfowe na start
    Trening: LST
    Pestki trafiły do wody 12.07, z ziemi wyszły 14.07 dzisiaj mają 9dni i wyglądają tak: IMG_0829.jpg IMG_0830.jpg IMG_0831.jpg IMG_0832.jpg

• Lubie to x 1
  2. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

4 rośliny na tak małą powierzchnię to według mnie stanowczo za dużo ale z drugiej strony upchac się da.
    Dla 2 by wystarczył LEDisON 80W.
    Ogółem jestem bardzo ciekaw jak sprawy się potoczą bo projekt zapowiada się nieźle

• Lubie to x 1
    • Nie lubie. x 1
  3. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Ja też mam 40x40 ale na 120. Zastanawiałem się czy się zmieszczą 4 panny bez treningu tylko samopas,mi 2 przy lst tak prawie całego boksa zapełniły więc będę tu zaglądał czy to pomieścisz i jak ogarniesz. Zwróć uwagę na hermę bo przy ścisku ponoć też panny mogą się hermić. Pozdro i powodzenia
    Ps-Praktycznie bez lst objętościowo powinny mniej miejsca zająć na boki nie ? Pytam bo nigdy nie urpawiałem samopas.

Last edited: 23.07.2019
  4. Asghaton

Asghaton Kumaty

@up
    To już zależy od odmiany, jedne lubią iść na boki inne wolą iść w górę, ogólnie to jak będą miały mało światła to nie będą się rozrastały na boki, ale po co im go odmawiać prawda? Najlepiej robić LST, to nie jest dużo roboty a można roślinę rozłożyć tak jak nam się to podoba...
    @temat
    Niby można by tutaj wrzucić słabszego leda ale światła nigdy za wiele, grunt żeby była odpowiednia temperatura, będę śledził :)

5. krążki torfowe na huj ci to?

6. Miałem w domu to dałem bo czemu nie, ale podobno są wolne od wszystkich grzybów i patogenów oraz są dobrze napowietrzone, dzięki czemu młody kiełek ma lepsze warunki

7. Szybki Up
    11 dzień życia moich maluchów
    -Nadal czekam na paczkę z stacją do kontroli temperatury i wilgotności (tfu poczta polska)
    -Dodałem im parownik z doniczki i kawałków materiału
    -Po zbadaniu Ph wyszło, że ziemia ma 7,5 a woda prawie 8 (podlewam kranówą). wszystkie roślinki dostały oprócz zwykłej wody po 12ml wody z sokiem z cytryny o Ph 5,5.
    -Do boxa zawitał nowy plant jest to jakieś nasionko z palenia. Szykowałem go na outdoora był podlewany samą wodą przez co miał niedobory azotu,postoi jeszcze kilka dni wykuruje się i leci out. IMG_0849.jpg IMG_0850.jpg

8. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Takie ph zajebie ci w tydzień rośliny na śmierć. Na 1l wody dawaj 1-1.5 ml octu spirytusowego 10% i to rozwiąże problem

• Nie lubie. x 1
  9. RastaMann

RastaMann Tuptuś

No właśnie-przyblokuje Ci rośliny i cyrki będą. A kojarzy ktoś te nawozy ? :
    https://www.tanieuprawianie.pl/2129-zestawy/zestaw-advanced-nutrients-3-x-500ml-micro-grow-bloom
    Ponoć wyrównują ph i nie trzeba nic sprawdzać,tak mawiają w grow shopach,ja na tym robiłem teraz ale jak wymieszałem z wodą i sprawdzałem ph to dalej za wysokie było. Znacie temat ? Zastanawiam się czy to ściema czy trzeba poczekać np dobę żeby to ph się zbuło czy się tym nie przejmować a w ziemi będzie dobre ph ? Ja nawoziłem co 2 podlewanie tym,instrukcja była żeby dawać do każdego podlewania od 2 tygodnia ale bałem się że popalę planty.
    Jak by ktoś się wypowiedział to bym był wdzięczny bo jak miną upały to planuję robić grow i mam rozkminę :D

10. Dobrze że napisałeś bo bym zjebał. Używałeś tej metody z ocentem? Bo ja wyczytałem że tym można zakwaszać glebe ale przed posadzeniem a tak można całkowicie zabić roślinkę.

11. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Ja używałem cytryny ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Masz jeszcze w growshopach ph-

12. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Używam tej metody za każdym razem. Jedyna mi znana w kosztach do 3zł (średnia cena octu) i sprawdza się bez jakichkolwiek uwag. Jeśli cię stać to są środku typu ph down czy ph up lub nawozy regulujące ale wszystko zależy od budżetu

• Nie lubie. x 1
  13. Szybki up!
    15 dzień życia
    -roślinki są podlewane roztworem wody z sokiem z cytryny o Ph 6,5
    -widać na nich już pierwsze oznaki niedoboru składników więc od następnego podlewania zaczynam lać po 1/3 dawki azofaski
    IMG_0893.jpg IMG_0894.jpg IMG_0895.jpg IMG_0896.jpg IMG_0898.png

14. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

Reaguj reaguj pan :D

15. Dadzą radę cztery planty na tak malej pow na flo ?? planujesz to ze tak na rogach donic je wysadziłeś ???

16. raz czytałem ze typowi przez krążki torfowe nie chciały się przebić korzenie i rośliny stanęły w miejscu

17. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Nigdy mi się takie coś nie zdarzyło

• Nie lubie. x 1
  18. Mam nadzieje że dadzą posadziłem je po bokach żeby podczas lst prowadzić je w jakby takie L a dodatkowe szczyty w bok. W późniejszym etapie myślałem o Scrog'u ale w przypadku różnych odmian chyba będzie trzeba ułożyć tą siatke na różnych wysokościach zależnie od roślinki. I tu mam pytanie czy będę potrzebował zbudować 4 ramki (dla każdego planta inna wysokość) czy spokojnie 1 dużą dla wszystkich

• Lubie to x 1
  19. Szybki up!
    17 dzień życia
    -Zrobiłem dziewczyną LST
    -Podlewam roślinki azofaską 1/3 dawki ale wydaje mi się że braki na liściach widać coraz bardziej a na dodatek na GSC przyschły końcówki liści wie ktoś może dlaczego? IMG_0911.jpg
    IMG_0910.jpg

20. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Moze byc zle PH lub za duzo papu dostaly.To ze podajesz 1/3 dawki nie oznacza ze stezenie nawozu nie jest zbyt duze.

21. ja wam mowie to te krążki na górnej prawej widać prawie cały krążek i nie widać żeby korzenie się przebiły tu masz 22 dniowe panny dla porwania fakt ziemia canna ale lampa to ledison 150

wyjeb te krążki moja rada

22. Siema mi się wydaje że będą zablokowane przez złe ph też tak miałem ale odbiły przyczymałem troszku dłużej na weg i wyszły godziwe panienki!!! Pozdro

23. Siema mi się wydaje że będą zablokowane przez złe ph też tak miałem!!! I u mnie były w torfowych kubkach i przeszły korzenie ładnie,!!!

24. zobaczcie korzenie rozrastają się w każda stronę w ziemi u ciebie mogą iść tylko dołem bo po bokach się nie przebiły

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...