LED COB 230V - co o tym sądzicie?

L4nceR 29.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. L4nceR

L4nceR Kumaty

Witam!
    Po długiej nieobecności w końcu jestem i zamierzam dalej podziałać w moim umiłowanym indoorku :)
    Finanse niestety mam bardzo kruche, a chcę zacząć jak najszybciej. Po kilkudziesięcio-godzinnej lekturze na temat diod COB (dla mnie nowość..) naszło mnie na moduły działające bez potrzeby zasilaczy dostosowane bezpośrednio pod 230V AC.

Box namiot 40x40x120 lub 50x50x120 (wybiorę gdy dobiorę parametry panelu LED).
    Moduły dość tanie + nie trzeba wydawać majątku na zasilacze.

Nie wiem na ile taka opcja jest trwała. Żywotność niby sugerowana jak zwykłe COB`y (50000h).

Planuję zamontować 3x 50W moduły firmy Bridgelux. Tu pojawia się kilka kombinacji:
    1) 2x White FullSpectrum + 1x FullSpectrum
    2) 2x FullSpectrum + Warm White 3500K (ponoć dobrze do FS dorzucić barwę białą ciepłą [jako dopałka na flo?])
    3) 3x FullSpectrum

Oczywiście radiator 30 x 19 x 5cm + 2 wentylatory 12cm.

Co sądzicie o takiej opcji modułów, oraz która mieszanka z pośród powyższych byłaby najlepsza?
    Liczę na odp. a postaram się zrobić relację z budowy. Pozdrawiam!

2. czerwonego jak dodasz to tyz nic się nie stanie (koloru - diod - szronienie )

co myslisz sadzić ??? pewnie coś co rośnie nie krócej niż pół roku i daje 10 gram :D

3. L4nceR

L4nceR Kumaty

Wybacz, być może to efekt nie spania więcej niż 24h, ale chyba nie rozumiem twoje wypowiedzi :D

Interesuje mnie ta firma Bridgelux (mimo że o niej cisza) bo na alledrogo widzę diody Epistara 230V o identycznym wyglądzie modułu.
    Myślisz że 2x FullSpectrum 50W + 1x 3500K ("dopałka na flo") będzie w porządku?

Chcę do tych modułów dodać regulator napięcia 230V aby można było użyć całego arsenału na części mocy (nie wiem czy się COB'om nic nie stanie..).

Ogólnie to moja znajoma będzie uprawiać. Pomagała mi swojego czasu to teraz ja pomagam jej z skręceniem panelu i z uprawą :)
    Odmiany medyczne + sativy, pewnie automaty na początek.
    Niestety nie ogarniam jak zrobić ściemniacz/regulator napięcia do diod o określonym natężeniu prądu, więc idę na prostotę.

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Najlepiej bedzie jak napiszesz do Uszatego,jest naprawde pomocny.

5. L4nceR

L4nceR Kumaty

Na tym forum ciężko jest napisać post i często jest on powielony. To chyba jakaś awaria.

Na internecie nie mogę nic znaleźć mówiącego jednoznacznie czego użyć (a już regulacja natężenia to w ogóle przepaść..).

6. moja subiektywna opinia jest taka ze pod white full spectrum roslo mi lepiej niz pod rozowym fullspectrum

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...