LED COB 230V - co o tym sądzicie?

L4nceR 29.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. L4nceR

L4nceR Kumaty

Witam!
    Po długiej nieobecności w końcu jestem i zamierzam dalej podziałać w moim umiłowanym indoorku :)
    Finanse niestety mam bardzo kruche, a chcę zacząć jak najszybciej. Po kilkudziesięcio-godzinnej lekturze na temat diod COB (dla mnie nowość..) naszło mnie na moduły działające bez potrzeby zasilaczy dostosowane bezpośrednio pod 230V AC.

Box namiot 40x40x120 lub 50x50x120 (wybiorę gdy dobiorę parametry panelu LED).
    Moduły dość tanie + nie trzeba wydawać majątku na zasilacze.

Nie wiem na ile taka opcja jest trwała. Żywotność niby sugerowana jak zwykłe COB`y (50000h).

Planuję zamontować 3x 50W moduły firmy Bridgelux. Tu pojawia się kilka kombinacji:
    1) 2x White FullSpectrum + 1x FullSpectrum
    2) 2x FullSpectrum + Warm White 3500K (ponoć dobrze do FS dorzucić barwę białą ciepłą [jako dopałka na flo?])
    3) 3x FullSpectrum

Oczywiście radiator 30 x 19 x 5cm + 2 wentylatory 12cm.

Co sądzicie o takiej opcji modułów, oraz która mieszanka z pośród powyższych byłaby najlepsza?
    Liczę na odp. a postaram się zrobić relację z budowy. Pozdrawiam!

PS. Jeszcze dodam, że chcę mieć kontrolę nad każdym modułem i każdy będzie miał swój własny włącznik (na veg pewnie wystarczy 1x 50W a na FLO 2-3). Pasuje mi 150W w razie rozbudowy boxa na większy.
    Nie wiem czy ściemniacz 0-230V byłby tutaj także użyteczny. Do zwykłych lamp czy wentylatorów kanałowych się sprawdza, ale nie wiem czy tutaj nie uszkodzę modułów.

Last edited: 29.08.2019
  2. Nie wolisz kupić jednej Led lampy z pełnym spectrum ?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...