Lampa do sadzonek na out

AlteGenieser 19.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. siema, w zeszły sezon wystawiałem sadzonki na słońce ale trochę to było przypałowe, wolałbym zachować maksimum dyskrecji. pomyślałem sobie żeby w tym roku trzymać je pod lampą w ciepłym miejscu. jak myślicie jest sens trzymania sadzonek pod lampą do momentu wysadzenia ich na spota? a co jak by im dać swiatło 24h? można spodziewać się wtedy lepszych plonów? i jak ogólnie wpłynie taka lampa na planty wysadzone później na out? nie zaszkodzi im w jakimś stopniu? będę wdzięczny za info

2. Master!

Master! Kumaty

jak dasz swiatlo 18/6 w zupelnosci wystarczy. Nic Ci to nie da ze potrzymasz sadzonki przez 2-3 tyg pod lampa 24h bo to zalezy od warunkow na spocie a przedewszystkim od pogody jaka bedzie tego lata.

• Lubie to x 1
  3. APACH

APACH STEEL FISTS!

po moje pierwszej przygodzie z wegboxem miałem popalone listki od słonka wiadomo po jakims czasie odbily ;)

• Lubie to x 1
  4. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

wiele osób tak robi ale apach też ma rację bo miałem identyczny przypadek. Dorosłą roślinę wystawiłem z boksa na godzinę w pełne słońce i prawie padła ;D

• Lubie to x 1
  5. Master!

Master! Kumaty

my tu mowimy o malych roslinkach. chcesz z taka duza panna leciec na spota?

6. Większość robi w boxach rośliny pod outa , jak to wpływa na rośliny tego chyba nikt nie wie. Moim zdaniem boxsowanie może być coś na podobe jak cesarskie cięcie u noworodków , bezpieczne bezbolesne ale nie naturalne . Jeśli jest możliwość lepiej robić rośliny od razu pod słońcem , te rośliny są tak mądre ze w głowie się nie mieści ...

• Lubie to x 1
  7. dzięki za odpowiedzi. a jaki led byście polecili pod 10 sadzonek?

8. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...