1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Kwitnący automat.

Dyskusja w dziale Techniki uprawy rozpoczęta przez mlodyafgan w dniu 14.09.2012

1. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Witam,

Chciałem sie was zapytac ile mniej wiecej czasu zajmie temu automatowi proces kwitniecia do sciecia. Roslinka ma juz ponad 1 miesiac. Podlewam ja biohumusem przewaznie co 3 dni.
    Roslinki sa na zewnatrz pod folia. I ile w takich warunkach moge liczyc z takiego krzaczka gram?
    DZieki
    Pozdrowka View attachment 2136 View attachment 2137

2. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Biohumusa lej tylko profilaktycznie raz w tygodniu - teraz potrzebuje PLANTONA K
    Ile bedzie ? wszystko zależy od pogody
    Kiedy ? ok miesiąca

3. KapitanPlaneta

KapitanPlaneta Geniusz

ja bym powiedział że bliżej dwóch miesięcy... ale wszystko zależy od pogody.

4. Punky

Punky Weteran

Jak leje planton to biohumus niepotrzebny. Planton ma dużo azotu.

5. KapitanPlaneta

KapitanPlaneta Geniusz

eeee nie pomyliło Ci się coś?? z tego co pamiętam Planton K nie ma azotu wogóle

6. ZIELONA

PLANTON K zawiera azot - są różne na rynku z azotem i bez i pewnie dlatego się sugerujesz ;]

7. KapitanPlaneta

KapitanPlaneta Geniusz

ok - sorki - pojebało mi się

8. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Boje sie włąsnie stosowac tego Planktona K bo mozna przenawozic a dwa wole omijac chemie. Ogolnie zalezy mi na jak najszybszym rozwoju rosliny. Mam rosliny na zewnatrz pod folia. Temp w dzien ma ponad 30 stopni w srodku. Jedyne co to swiatło ktorego bedzie coraz mniej. Chciałbym zeby tak do połowy pazdziernika mogł juz scinac krzaczki:)
    Czyli ten Plankton K spowoduje ze roslinki szybciej dojda?

9. ZIELONA

Jak nie chcesz lać PLANTONU K to jest dużo innych zamienników do roślin kwitnących z potasem i fosforem
    Ja leje PK 13-14 i planton K w małych ilościach ( połowa dawki ) i jest ok

10. mlodyafgan

mlodyafgan Autorytet

Ale sa jakies nawozy na ten etap ktore nie sa mineralne tylko w miare naturalne?
    Bo Plankton K jest cały chemiczny:/ ale jak to ma pomoc...
    Moglibyscie podac jakies inne nawozy ktore warto stosowac?
    dzieki:)

11. ZIELONA

Rozumiem że chcesz eko ;]
    tu masz temat nawozów organicznych lub poprostu idź do ogrodniczego i zapytaj sprzedawcę

Nawozy organiczne

12. KapitanPlaneta

KapitanPlaneta Geniusz

tylko jeśli chcesz coś porządnego organicznego to są pewne koszty:)

Tak czy siak rozumiem Cię - też wole uprawę organiczną

13. Enteogenny

Enteogenny Wiedza nadprzyrodzona

Kiedyś planton K nie miał azotu, dopiero od niedawna wypuszczają go z zawartością azotu dlatego sporo osób jest w błędzie co do N. Poza tym wystarczy poszukać w growshopach a szybko znajdziesz bio-nawozy na flo. Chcąc zrobić to w miarę po taniości, lepiej jako nawóz stosować plantonK + bloombastic od atami (ok.50pln). Moim zdaniem jeżeli odpowiednio wcześnie przestanie się podlewać plantonem to nie czuć różnicy w smaku palenia, za to widać w produkcji topków. Do tego bloombastic wyciągnie z rośliny maximum.

14. ViperX

ViperX Tuptuś

Żeby nie było czuć chemii w paleniu wystarczy przez ostatnie 2 tygodnie przed zbiorami zrobić Flushing :)

1 person likes this.
  15. ChatBot

ChatBot Forumowy guru

+1 za odkop ;d:

nasiona marihuany, nasiona konopi