Które szybciej indukują?

hokes 28.08.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. hokes

  hokes Banned Zbanowany

  Cześć wszystkim.
  Chce sie was poradzić które rośliny szybciej zakwitną po przełączeniu światła, Czy indica czy sativa?
  Chodzi o to że ja i mój kolega sprzeczamy sie o to od jakiegoś czasu, ja twierdze że to indica szybciej zakwitnie po zmianie światła, a mój kumpel twierdzi że sativa.

  jakie jest wasze zdanie na ten temat?
   
 2. v3nom

  v3nom Użytkownik

  a jakie to ma znaczenie skoro sativa i indica to ta sama roślina ?
  jeden czort, zawsze to trwa mniej więcej tyle samo, od tygodnia do maksymalnie dwóch.
  w ekstremalnych warunkach dłużej a u bengera wcale haha :)
   
 3. masakrator

  masakrator Zagubiony

  Masz tu caly gotowiec na twoje pytanie i nie ma juz watpliwosci co do tego :D

  "
  Krytyczna długość dnia powodująca zakwitanie u konopi, jest bardzo zróżnicowana w zależności od odmiany, tak samo jak i czas reakcji na zmianę fotoperiodu (to drugie łatwo można zaobserwować indoor). Odmiany pochodzące z okolic równikowych do 30 stopni szerokości północnej inaczej reagują na zmienianie się długości dnia od tych rosnących bardziej na północ. Długość dnia i nocy w pobliżu równika zmienia się niewiele w zależności od pory roku i właściwie stale oscyluje w granicach 12 –13h. Z tych rejonów pochodzą najlepsze rasy takie jak: Thai, south indian, colambian etc. określane zwykle jako sativy. Niestety daje się ich uprawiać outdoor w Polskim klimacie a także uprawa indoor jest niepraktyczna, ponieważ nie tylko nie są to odmiany kompaktowej budowy, ale także okres ich kwitnienia jest bardzo długi, nawet do 16 tygodni przy fotoperiodzie 12/12. Przykładem takiej odmiany jest Haze wywodząca się z hybryd pomiedzy Thai, colambian, south indian i prawdopodobnie mexican.
  Praktycznie wszystkie obecnie dostępne odmiany są hybrydami sativ i afgańskich indyjek, w zależności od tego ile mają w sobie jednego lub drugiego będą inaczej reagować na zmieniający się fotoperiod. Im więcej cech indyjki w odmianie tym szybciej zareaguje na wystąpienie induktywnego fotoperiodu, im więcej sativy tym okres pomiędzy zmianą czasu oświetlenia będzie dłuższy"
   
  • Lubie to x 2
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...