1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Która odmiana marihuany jest najlepsza? Jakie nasiona marihuany kupić?

Dyskusja w dziale Jaką odmianę wybrać rozpoczęta przez ultimate man w dniu 16.09.2013

 1. ultimate man

  ultimate man Zagubiony

  Jakiś czas temu napisałem ten krótki informacyjny felieton, w sumie bardziej dla świerzaków, co by ułatwić poniekąd decyzję wyboru
  Jeśli artykuł się nadaje, proszę o przyklejenie.

  Która odmiana marihuany jest najlepsza? Jakie nasiona marihuany kupić? - Te pytania nurtują świat konopny od zawsze.

  W rzeczywistości nie ma na nie jednoznacznych odpowiedzi! Każdy ma osobiste preferencje, więc najlepiej przeprowadzić jest rekonesans na własną rękę. Zwłaszcza, że istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na nasz wybór. Jeśli nie znasz żadnego growera, możesz poprosić o radę na forach konopnych. Jest ich pełno w internecie, więc ostatecznie skończysz z ogromną ilością sugestii. Jeśli założysz nowy temat i poprosisz o pomoc, masz duze szanse by moderatorzy banując Cię strzelili sobie facepalma, ponieważ jest to najczęściej zadawane pytanie przez świerzaków. Również najtrudniejsze do odpowiedzi, przypominające "jaki samochód kupić?". W rzeczywistości jest niemalże takie same, bo i tu spotkasz miłośników przeróżnych marek, modeli, jak i tłumu podążającego za głównymi graczami. Zupełnie jak w branży motoryzacyjnej. W przypadku złego wyboru jest na szczęście dużo łatwiej niż z samochodami. Można zmienić odmianę bez bólu i wydawania urlopowych oszczędności na mechanika i zasrane części. Często przypadkowy wybór, może dać Ci więcej zabawy niż planowany zakup, tak jak w prawdziwym życiu. Nie bój się randki w ciemno!

  Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto wziąć pod uwagę kilka czynników :


  Feminizowane czy regularne? Nie chcemy martwić się ilością dam i wybieramy nasiona feminizowane,czy szukamy wybitnych fenotypów obojga płci (np do hodowli) i celujemy w regulary?

  Na zewnątrz czy w pomieszczeniach? Do uprawy outdoor w chłodniejszych strefach klimatycznych najlepiej zaopatrzyć się w krótko kwitnące, odporne na pleśń odmiany. Indoor można uprawiać absolutnie wszystko, jeśli nie ogranicza nas czas, przestrzeń, jak i możliwość zapewnienia odpowiednich warunków.

  Efekt. Właściwości medyczne? Energetyczny sativowy high, gadatliwość i wielozadaniowość, a może ciężka, wbijająca w fotel indica? Coś pomiędzy? Niektórzy palacze są bardzo podatni na paranoję, która może być spowodowane przez nasz stan psychiczny, czynniki zewnętrzne, jak i przedawkowanie zbyt silnych hybryd lub odmian z przewagą Sativa. Rzadziej przy czystych odmianach Indica oraz Landrace.

  Bezpieczna uprawa? Roślina o dyskretnym zapachu, niewymagająca ogromu wentylacji, czy śmierdzący skunk, którego gram w twojej kieszeni spowoduje natychmiastowy ślinotok u każdego w promieniu 5 metrów?

  Plony. Czy ilość gramów z rośliny jest najważniejsza? WIelu hobbystów uprawia odmiany nie bijące rekordów plonowania. Wszystko dla wyjątkowych właściwości, co jednak wcale nie oznaczy że więcej = gorzej.

  Zapach i smak. Dla wielu, te cechy są priorytetem. Benzyna, czekolada a może pudełko landrynek?

  Zwartość kwiatostanu, produkcja triochomów, kolor i wygląd zewnętrzny. Twarde jak kamień, zbite topy czy chrupka, połyskująca, chwastowa sativa? Może odcień purpury?

  Łatwość uprawy. Zdolność do „wyciągania się” i czas kwitnienia. Niektóre rośliny rosną wyżej niż inne. Zwłaszcza gdy kwitną cztery miesiące, jak niektóre Landrace Sativa. Warto to wziąć pod uwagę zwłaszcza, jeśli nie ma się wystarczająco czasu i przestrzeni. Niedoświadczeni rolnicy często wybierają odmiany z autofloweringiem, zachęceni fotoobojętnością i niewielkimi rozmiarami. Niestety niewielka moc jest ich piętą achillesową.  Kiedy wiesz, jakich cech pożądasz, przeczesz sieć i sprawdź co uprawiają najlepsi gracze. Staraj się jednak nie wierzyć we wszystko, co przeczytasz. Rynek obfituje w przereklamowane tytuły, a często unikatowe perełki zmiatane są pod dywan przez marketing i manipulację. Spróbuj też dociec, czy obecna w sklepie partia nasion jest świeża. To oznacza dobre kiełkowanie (co najmniej 8 na 10). Niektóre sklepy mają tendencję do trzymania nasion " dopóki nie sprzedadzą" i przechowują je w nieodpowiednich warunkach. To także znacznie wpływa na wigor i plonowanie naszych panien. Powodzenia!
   
  Last edited by a moderator: 22.09.2013
  uldark and Enteogenny like this.
 2. tetrus1

  tetrus1 Wiedza nadprzyrodzona

  Easy Plant XXL Automatic Feminizowane , Ak472 Automatic Feminizowan , SNOW RUSSIAN AUTO Feminizowan ktore wybrac a oto ze mam boxa 40x40x120cm i doniczki 6,86 prawie 7 L bez problem . Rosliny sadze 2 i po co marnowac swiatlo , miejsce w boxie ? A z tych 3 chce zasadzic 3 co wy myslicie?
   
 3. Osobiście najbardziej polecam odmianę mons seeds amsterdam star lub big proncess, rewelacja jeśli chodzi o aromat, łatwość uprawy, działanie speedujące nagitarze zaopatruje się zawsze w sklepie stacjonarnym w Wawie (u dr ziolko) znajdziecie w google. Polecam te odmiany
   
  1 person likes this.