1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Książka - Tajemne życie drzew, Wohlleben Peter [RECENZJA]

Dyskusja w dziale Kącik artysty rozpoczęta przez PanBadura w dniu 06.09.2017

1. PanBadura

PanBadura Weteran

Witam.

Na wstępie chciałbym wyrazić swoje oburzenie faktem, iż książki nie mają swojego działu, i poważną książkę aplikuje, w śmiesznie brzmiącym tagu "Kącik artysty". Bez jaj, nic nie czytacie?

W drugiej części opowiem nieco o w/w książce. Samą książkę miałem w ręku w bardzo dobrym wydaniu w twardej oprawie. Sama wielkość książki, jakość papieru na okładce oraz stronach bardzo dobra, przyjemna w dotyku. Z grubsza chodzi o to że książkę napisał pewien Niemiecki leśnik. Opowiada on o drzewach, zdradza ich wszystkie sekrety, i snuje różne tezy na temat własnych spostrzeżeń. Z książki dowiadujemy się że rośliny, w szczególności drzewa potrafią się komunikować ze sobą na bardzo duże odległości, pomagają sobie, czują a nawet myślą. Ja na przykład nie wiedziałem o tym że drzewa w światku naukowców coraz częściej są traktowane na równi ze zwierzętami. Po przeczytaniu nabrałem dużego szacunku do roślin i drzew. Polecam przeczytać kilka pierwszych stron na początek ponieważ albo się wkręcicie albo uznacie że nudy takie że koniec świata. ;d Na mnie książka zrobiła spore wrażenie. Nabrałem do roślin sporego szacunku. Poniżej recenzja pewnej osoby, która jest nieco oczytana i lubi dobrą książkę.

https://www.youtube.com/watch?v=uYbBr6pZ_Lg

4 people like this.
  2. SLP

SLP Forumowy guru

Ja czytałem w przeszłości, różnych pisarzy . Stiven King, Stanisław Lem, Jon Grisham, Robin Cook....najlepsze z tego wszytkiego były opowiadania Jacka Dukaja i Eugeniusza Dębskiego.

Teraz w kinach pojawia się ekranizacja Mrocznej Wiezy Steavena Kinga.

3. PanBadura

PanBadura Weteran

No jeśli chodzi o Kinga to tak jak widzisz... jestem lekko zajarany ;d

4. SLP

SLP Forumowy guru

A czytałeś Mroczną Wieze o czym wspominałem wcześniej.
    To chyba najdłuższa powieść jego życia bo az chyba 6 tomów zajmuje.
    Świetny początek....i nieprzewidywalne zakończenie, ale w pewnych momentach stawała się nudna.

1 person likes this.
  5. PanBadura

PanBadura Weteran

Niestety tak w całości dobrze właśnie nie znam tej serii. Przeczytałem te wszystkie powieści które widać na zdjęciu. Póki co najlepsze z tych co przeczytałem to pokój 1408, cujo, wielki marsz, stukostrachy, blaze.

6. SLP

SLP Forumowy guru

Polecam ci zbiory opowiadań Dukaja i Dębskiego. Na podstawie opowiadania od któregoś z tych autorów, Tomasz Bagiński stworzył film krótko metrażowy, za tytuowany "Katedra", bardzo fajny z resztą....

7. PanBadura

PanBadura Weteran

Dzięki. Ja Ci się odwdzięczę poleceniem Ci Pilipiuka :)

1 person likes this.
  8. SLP

SLP Forumowy guru

Masz na myśl jakiś konkretny tytuł tego pisarza?

9. PanBadura

PanBadura Weteran

Zacznij od Jakuba Wędrowycza którykolwiek tytuł ale zachęcam do zapoznania się z nimi po kolei :)

1 person likes this.
  10. SLP

SLP Forumowy guru

Powieści już nie chcę mi się czytać ale, krótkie opowiadanie chyba mogę....Fantastyka naukowa to był mój ulubiony gatunek literacki dawniej, więc może coś z ich prozy przeczytam...

Ale nie chce mi się za bardzo szukać jego książek na torrentach, chyba że ty możesz mi coś wysłać w jakimś formacie.....

Last edited: 06.09.2017
  11. Ryjek

Ryjek Weteran

Lśnienie i Cmętarz Zwierząt obczaj tego autora. Chyba że robiło na mnie takie wrażenie, bo miałem 19 lat haha

12. PanBadura

PanBadura Weteran

Nie no, King zawsze na mnie chyba będzie robił jakieś wrażenie ;d Ale taką lekką literaturę się dobrze i szybko czyta.

1 person likes this.
  13. PanBadura

PanBadura Weteran

zaciekawiłeś mnie.

1 person likes this.
  14. mr.nikt

mr.nikt Dyskutant

PanieBadura
    Lubisz Kinga tAk?no to poszukaj "Miasteczko Salem" "Powrót do miasteczka SaLem"
    MiŁo wspomnieć dobre czasy PLasteliny zImowe wieczory .Gorąco poLecam Wszystkim co Kochają strach ciary a potem nocne koszmary.

15. JanuszWąsaty

JanuszWąsaty Autorytet

Coż za zbieg okoliczności właśnie mam się zabrać za tą książkę ^^

16. mr.nikt

mr.nikt Dyskutant

Janek nie czytaj tego .To nie dla ciebie .Widzisz co mnie spotkał jak przeczytałem.Teraz trzęsą mi się dłonie,mylę nakrętki.Nie śpię po nocach.
    AL e dobrze że moja córka kocha , mama jej niestety nie rozumie mnie. Rozumiesz po 9 ratach nie rozumieć.Sam się zastanawiam dlaczego nikt mnie nie rozumie.
    Al e zacznijmy od początku jak by twój tata nie spotkał wtedy mamusi ..........i tu urywa się cała opowieść .Lepiej że się urwała AL bo mogło by być tak że jak wstanę jeżeli kiedyś zasnę nie będzie Nikogo na forum ......a może wszyscy boją się głośno powiedzieć PALĘ KONOPIE I DOBRZE JEST MI Sam nie wiem czego boję się ja.