Ksiądz wnosił narkotyki do więzienia? Bada to prokuratura

One Man Hemp Army 07.12.2013

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. One Man Hemp Army

  One Man Hemp Army Błyskotlwy

  Prokuratura Okręgowa sprawdza, czy to możliwe, żeby ksiądz - kapelan więzienny wnosił narkotyki do Zakładu Karnego w Wołowie. Sprawa zaczęła się od anonimu, który dotarł m.in. do wołowskiej policji oraz wrocławskiej kurii.

  - Prowadzimy postępowanie dotyczące wnoszenia narkotyków do więzienia w Wołowie - przyznaje Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. - Nie ujawniamy przez kogo.

  Z naszych informacji wynika, że policja i kuria dostały anonim oskarżający jednego z wołowskich duchownych. Z anonimu wynikało, że duchowny został zatrzymany z narkotykami przez służbę więzienną a autorzy lub autor uprzejmie donoszą bo boją się, żeby nie zostało to zamiecione pod dywan.

  Tymczasem wołowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie posiadania narkotyków przez jednego z więźniów z Wołowa. Z ustaleń śledztwa ma wynikać, że dostał je od kogoś lub przechowywał w więziennej kaplicy. Choć nie ma dowodów by cokolwiek o tym fakcie wiedział ksiądz kapelan.

  - To sprawa nam znana. Jakiś czas temu wpłynął bowiem do Kurii anonim o charakterze listu otwartego. Ksiądz proboszcz został wówczas poproszony o złożenie wyjaśnień. Stwierdził, że zarzuty są bezpodstawne. W tej sprawie otrzymaliśmy równie deklarację organów nadzorczych więziennictwa na Dolnym Śląsku. Jest w niej słowo poparcia dla księdza. Wydaje się jednak, że rzecz jest bardziej złożona i wymaga dalszego badania. Śledzimy obecnie losy postępowania, które toczy się w prokuraturze, by właściwie rozstrzygnąć tę sprawę w najbliższym czasie. - mówi rzecznik kurii ksiądz Stanisław Jóźwiak.


  Sprawa wciąż jest "dogłebnie badana"

  Źródło:
  Gazeta Wrocławska

  Źródło internetowe:
  Ksiądz wnosił narkotyki do więzienia? Bada to prokuratura
   
 2. Stringer

  Stringer Zagubiony

  haha wcześniej na ślub teraz do więzienia pózniej pewnie do gimbazy zaniesie
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...