1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Ksiądz uprawiał marihuanę na plebanii i wypiekał z niej ciasteczka

Dyskusja w dziale Newsy rozpoczęta przez marcopolo w dniu 04.04.2018

1. marcopolo

marcopolo Weteran

2. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Dalej od Boga niż ja chyba nie da się być, ale kierując się naukami kościoła jak najbardziej
    powinno się czcić konopie jako dzieło stwórcy, wszak to on tchnął życie we wszystko co naturalne.
    W ludzi, w braci mniejszych i w każdą roślinę, która ten łez padół porasta. Dziękowałbym mu
    każdego dnia za to wszystko... gdyby był, a księdzu za to, że uprawiał MJ, a nie produkował
    jakiegoś chemicznego syfu. Amen.

3. Mroczny Pomiot

Mroczny Pomiot Weteran

Jebłem.Pewnie ciasteczka wpieszał wraz z mocherami przed mszą żeby być bliżej Boga po eucharystii.

4. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Ja bardziej ciekaw jestem treści jego kazań.
    Bo jeśli były zgodne z jego sumieniem i na temat konopi mówił uczciwie lub wcale, to w porządku.
    Gorzej by było gdyby grzmiał z ambony co niedziela jakim to marihuana jest złem piekielnym,
    a po cichu sam jarał grube samary. Księża to zwykli ludzie, są dobrzy i źli, są też hipokryci.
    Mam nadzieję, że ten nim nigdy nie był i nie jest i że naucza w zgodzie ze swoim sumieniem.

5. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Prawdopodobnie dosypywal zioła do kadzidła żeby podczas mszy wszyscy radośniej chwalili Pana ;d

6. OUTsider

OUTsider Forumowy guru

Moja uwage przykuło najbardziej to zdanie "Miał pecha, bo stronę internetową monitorowali policjanci. "
    Ja koncze chyba z tymi internetami. Myslalem ze planktonu nie tykaja a jakims ksiedzem co se pare krzakow mial sie zaintersowali. Cykam sie ;d:

7. mlynu345

mlynu345 Autorytet

dlatego trzeba zamawiac z zaufanych stron

8. PanBadura

PanBadura Weteran

Dokładnie, mnie też to uderzyło. Mówili o tym jakieś 3 godziny temu na tvn24. Jestem ciekaw właśnie co to za sklep. Wyjebane jajca, już nic nie zamawiam ;d

9. marcopolo

marcopolo Weteran

Mozliwe ze jest to tylko i wylacznie zagrywka propagandowa,aby wystraszyc potencjalne osoby chcace kupowac sprzet przez neta.:kaplan:

10. KWKZ

KWKZ Inspiracja

Ponad tydzień temu gorzowscy policjanci odkryli, że młody ksiądz na plebanii przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie uprawiał marihuanę. Proboszcz parafii na osiedlu Słonecznym przyznaje, że “nie może o tej sprawie mówić.”

O tym, że młody duchowny z parafii św. Wojciecha na jednej z gorzowskich parafii miał uprawiać marihuanę poinformował pochodzący z Gorzowa dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Plantację marihuany około tydzień przed Wielkanocą mieli u niego odkryć policjanci.

Na trop księdza policja miała wpaść już kilka miesięcy temu.*Wirtualna Polska podaje, że nasiona oraz sprzęt do uprawy kupił on w sklepie internetowym, który był monitorowany przez policję
    , jednak postanowili oni poczekać, ponieważ sprzęt do uprawy i*nasiona marihuany*są w Polsce legalne.

Problemy księdza rozpoczęły się, kiedy wikariusz zebrał już plony. Tuż przed świętami zapukali do jego pokoju policjanci, którzy znaleźli przy nim ciasteczka z marihuaną.*Gazeta Wyborcza donosi, że funkcjonariusze odkryli również profesjonalnie przygotowaną plantację.

“Mogę jedynie potwierdzić, że w marcu doszło do zatrzymania księdza. Ze względu na dobro śledztwa, nie mogę zdradzać szczegółów dotyczących sprawy” – wyjaśnia w*wywiadzie dla WPRoman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury.

Prokuratura milczy w sprawie księdza, który uprawiał marihuanę na plebanii

Prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gorzowie, potwierdziła, że faktycznie “coś jest na rzeczy”. Prokuratura nabiera jednak wody w usta i powołując się na dobro śledztwa, odmawia dalszych komentarzy.

“Nie znamy na razie oficjalnego stanowiska prokuratury w tej sprawie i czekamy na rezultaty prowadzonego przez nią postępowania. Do czasu wyjaśnienia sprawy, biskup diecezjalny polecił duchownemu, by wycofał się z posługi duszpasterskiej. Ksiądz nie będzie więc odprawiał dla wiernych mszy św., spowiadał, uczył religii w szkole, ani podejmował innych działań duszpasterskich – przekazał w*wywiadzie dla Gazety Lubuskiej*ks. Andrzej Sapieha, rzecznik kurii.

Jak informuje portal*gorzowianin.com, powołując się na nieoficjalne źródła, w najlepszym wypadku młody wikary zostanie przeniesiony do innej parafii. Kodeks karny przewiduje jednak, że za posiadanie marihuany grozi nawet do trzech lat więzienia.

Źródło: faktykonopne.pl

11. GoHan

GoHan Geniusz

monitorowany sklep hmmmm ...

12. SoniaBlack

SoniaBlack Tuptuś

Wp.pl Hmm... równie dobrze może być fake, aby przestano kupować nasiona w takich sklepach. Sama nie wiem....

--- Dodano ---

Znowu zapomniałam" :) nasiona i sprzęt razem? "nasiona oraz sprzęt do uprawy kupił on w sklepie internetowym"

13. KWKZ

KWKZ Inspiracja

Juz w informacjach na ttv o tym mówili więc raczej nie fake

14. PanDragon

PanDragon Zagubiony

Trzeba się skontaktować z księżulkiem i dowiedzieć gdzie zamawiał :>

15. pozytyw

pozytyw Kumaty

16. Pewnie prawił sobie kazanie na mszy i po chwili "yyyyyy co ja mówiłem? zapomniałem... Jak sobie przypomnę to dopowiem."

17. Benzer

Benzer Użytkownik

a to nie czasem o tym sklepie growtent?
    ktoś pisal pare dni temu ze zamówił sprzęt z tego sklepu i mu wjechali. coś musi być na rzeczy..

18. PanBadura

PanBadura Weteran

Na TVN24 mówili wyraźnie że wiedzieli że zakupił, i czekali około 4-5 miesięcy aż księżulek zbierze plon. Tak od razu chyba by nie wjeżdżali. Byłoby to bez sensu. Co by znaleźli? Pestki w wodzie?

19. Wielki Zdrowy Topas

Wielki Zdrowy Topas Wiedza nadprzyrodzona

Wp.pl, gazeta wyborcza, tvn,prokuratora tez mówi,że coś jest ale nie powie - hmm same wiarygodne źródła. Prawda czy nie to celowo dmuchają ta sprawę żeby nastraszyć ludzi.

20. GoHan

GoHan Geniusz

OBY TO TEN HEHE :P oni na allegro to ...