KRUS a praca poza rolnictwem

winters 24.06.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Czy ktoś kto jest ubezpieczony w KRUS może na legalu pracować poza rolnictwem? Podobno są jakieś limity w tym zakresie? Ktoś już może przerabiał ten temat?
   
 2. karson

  karson Tuptuś

  Osobiście uważam, że nie powinno być takiego tworu jak KRUS. Bo dlaczego informatycy nie mają własnego systemu emerytalnego? Dlaczego listonosze nie mają własnego systemu emerytalnego? Skoro rolnicy mają, inni też powinni mieć. System emerytalny powinien być jeden, powszechny, bez rozróżnienia na zawody.
  A co do zarabiania - to tak można zarabiać poza rolnictwem i wielu rolników z tego korzysta. Ile można zarobić i jaką formę zatrudnienia wybrać masz tutaj we wpisie Rolnik podejmujący pracę na podstawie umowy zlecenie

  Skoro jest luka w systemie, to wiele osób korzysta.
   
 3. Wkurza, że politycy porobili wyjątki dla dużych grup społecznych jak rolnicy czy górnicy - oba systemy nie są szczelne. Jak w tym przysłowiu "prawo jest jak płot - tygrys przeskoczy, wąż się prześlizgnie, a przynajmniej bydło się nie rozbiegnie".

  Ciągłe podwyżki podatków za które płacą zwykli konsumenci. Ot chociażby podwyżka VAT-u tylko na chwilę, podatek Belki - tylko na chwilę czy podatek od banków który szybko został przerzucony w postaci wyższych opłat bankowych - przykładem niech będzie wprowadzanie opłat za użytkowanie konta osobistego: Ranking Kont Osobistych - Marzec 2017 r. - Tanie-Konto.pl
   
  • Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...