Kropki na łodzydze i żółte liście

Etopiryna 20.05.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Żółte liście i łodyga

Moja roślina ma tera 20 dni. Kilka dni temu zauważyłem, że łodygę obrasta coś jakby "kożuch", "naskórek". W momencie gdy dosięgnęło to tych okrągłych listków, które pierwsze wychodzą z pestki zerwałem to, razem z tymi listkami. Dobrze zrobiłem? Pod tym "kożuchem" zrobiły się takie kropki na łodydze:

Powyżej tych małych listków łodyga jest grubsza, pokrywają ją włoski. Mam też standardowe pytanie dotyczące liści, które stają się żółte, od najstarszych. Przeczytałem, że może chodzić o złe pH, lub niedobór azotu. To pierwsze po sprawdzeniu płynem Helliga wygląda na 7, a niedobór postarałem się uzupełnić Bioponem do roślin zielonych (7% azotu). Jednak po 12h od podlania dolne liście nadawały się do oderwania (co też zrobiłem) i kolejne zaczęły żółknąć. Zaczekać jeszcze i podlewać dalej tym nawozem, czy szukać innego rozwiązania problemu? Podlewam codziennie 4 łyżki stołowe wody odstanej 24h. Zdjęcia rośliny parę dni temu:

Zdjęcia z dzisiaj:

P.S. Roślina nadaje się już/jeszcze na LST?

Last edited: 21.05.2017
  2. Szalony Alchemik

Szalony Alchemik Zagubiony

wszystko jest jak ma być

możesz podsypac ziemii na tje łodydze do liści

3. Nie wiem czy starczy miejsca w donicy, żeby jeszcze podsypać :P A co z tymi liścmi?

4. Szalony Alchemik

Szalony Alchemik Zagubiony

wrzuć fotki na forumowy hosting

5. Minęły już 24h od podania nawozu, liście ciągle bez zmian. Może to jednak co innego? Pomóżcie proszę, bo mi ta roślina umrze :/

6. Luter

Luter Zagubiony

Jakie jest pH roztworu jakim podlewasz roślinke? niepotrzebnie ja stresujesz ciągle obrywając jej kolejne liście. :oczy:

7. pH wody którą podlewałem miało było ok.7
    Teraz po dodaniu nawozu ph wody zmieniło się na ok.5
    Liście które oderwałem były już praktycznie uschnięte i tak.

Minęło ponad 36h od podania nawozu. Stare liście są jeszcze bardziej żółte, oklapły i zrobiły się trochę suche, na jednym z nowszych liści końcówki zrobiły się brązowe.

Jestem załamany, boję się, że ona niedługo umrze, jeszcze tylko policji mi do szczęścia chyba trzeba...

8. Luter

Luter Zagubiony

A czy ty wiesz jakie pH powinno być??

9. 6,0 - 6,5. A skoro moja ziemia ma zbyt wysokie pH aktualnie, to chyba dobrze jest próbować je obniżyć właśnie takim roztworem

--- Dodano ---

Podlać ją teraz wodą z tym nawozem, czy coś zmienić? Szkoda, że tak mało osób próbuje pomóc :/

--- Dodano ---

Przesadziłem ją do nowej doniczki z nową ziemią, która na 100% ma właściwe pH. Może to pomoże

10. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

To teraz jak przesadziles to pilnuj ph wody ktora podlewasz.Jesli to kranowa odstana to dodaj ok 0,7ml na litr i tak podlewaj.Chyba ze masz cos do mierzenia to badaj ph wody ktora podlewasz i to samo po dodaniu nawozu...od razu po posadzeniu nie podlewaj,podlej na drugi dzien

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...