Kredyt na rozszerzenie działalności

karson 10.12.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. karson

karson Tuptuś

Jaki kredyt polecacie w tym miesiącu na rozszerzenie działalności? Czy są to jakieś specjalne kredyty czy wziąć po prostu zwykły gotówkowy?

2. Lubię Matme

Lubię Matme Tuptuś

Dotacje unijne dla małych i średnich firm polecam

3. lopur

lopur Banned Zbanowany

Weś kredyt we frankach haha

4. judaista

judaista Moderator Moderator

Żeby dostac kredyt na działalność gospodarczą musisz mieć przede wszystkim nieskazitelne papiery. To znaczy musi ci wychodzić dochód z kpir i musisz mieć opłacane terminowo zus i us. Dodatkowo płacony przez ciebie podatek dochodowy musi być wysokości proporcjonalnej do wysokości wykazanych dochodów. Wydaje się to oczywiste, ale wcale takie nie jest. Kombinatorstwo przy działalnościach w Polsce jest powszechne. Jeśli dopuszczałeś się jakiś kreatywnych zabiegów przy swojej kpir możesz z góry zapomniec o jakimkolwiek kredycie. Jeżeli rozliczasz się na ryczałcie, również nigdzie nic nie dostaniesz, wyjątkiem jest jedynie dochód z wynajmu nieruchomości.
    Ogólnie to zapytaj się w swoim banku, czy nie mają dla ciebie jakiejś oferty uproszczonej, na oświadczenie i nie ma co wybrzydzać, bo w Polsce niestety przedsiębiorcy są traktowani przez banki po macoszemu i dla większości z nich lepszym i bardziej wiarygodnym klientem jest Wiesiek z kasy w biedronce z dochodem 2000netto niż właściciel firmy który ma dochody kilkanaście tysięcy, ale raz spóźnił się dwa dni z opłatą zusu.

• Lubie to x 1
  5. adron3

adron3 Tuptuś

Aktualnie nie jest tak prosto z dotacjami unijnymi. Przynajmniej nie tak prosto jak to było w przeszłości. Kiedyś dawali na wiele róznych rodzajów dzialalności. Aktualnie jedynie na wybrane. Poa tym firma musi mieć niezły projekt aby coś takiego dostac.
    Co do kredytów w bankach to nie jest tak trudno jak tutaj piszecie. jasne,że trzeba mieć dochód i zdolnośc kredytowa. ale jakby banki tak sobie wydzielały firmy którym dają kredyty, a którym nie dają to nie mieliby dobrego zarobku.

6. adron3

adron3 Tuptuś

7. Niby tak ale masz tutaj lepsze rozwiazanie? Jesli ktoś nie ma możliwości wzięcia dotacji i nie ma kasy to kredyt jest najlepszą opcją. Poza tym nawet jak dostanie on dotację to 20 tys. złotych rozchodzi się bardzo szybko.
    Co do pożyczek pozabankowych to najlepiej jest sobie wszystko porównać w zestawieniach:
    Twoja pierwsza pożyczka | Ranking chwilówek za darmo
    Dziękii temu mozna sobie przynajmniej zobaczyć jak przedstawiają się koszta.

8. Ostatrnio szukałem kredytu gotówkowego na działalność. Najlepszą ofertę przedstawił mi Santander - 9000zł kosztu (bez ubezpieczenia) przy kwocie 50 000. Porównywałem z Alior, BS (oddział) oraz ING. Zapytaj w Santander, może Tobie też zaoferują coś atrakcyjnego :)

9. Nie wiem czy wiecie ale obecnie banki są bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o udzielenie pożyczek tak wiec firmy, które mają mniej niż rok moga mieć problemy z dostaniem finansowania.Sam starałem się na przykład o leasing na auto w pierwszym roku prowadzenia działalności i niestety ale nie mogłem sobie auta kupić. Firma musi zarabiać oraz mieć minimum rok. Inaczej możecie sobie pożyczkę wybic z głowy....

O wiele łatwiej nastomiast uzyskać finansowanie od firmy prywatnej.Firmy takie mają mniejsze wymagania niż banki jeśli chodzi o zdolność kredytową:
    lca.pl/pogodzinach/legnica,news,63891,Pierwsze_biuro_dla_firmy_Sk_d_wzi_pieni_dze_.html

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...