1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Kozie sprawy. Czyli wyprawa do Pacanowa

Dyskusja w dziale Fotorelacja Outdoor 2018 rozpoczęta przez KozaSPolski w dniu 04.05.2018

1. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Dobra. sprawy mają się teraz tak:
    - Miałem 5 krzaków (2 White Widow największe kwitnące, 2 Eazy Sativy, i Punk Devil weg)
    - Aktualnie tj. 04 czerwiec zostały mi tylko dwie największe, najstarsze i kwitnące bardzo ładne i zdrowe White Widow po LST
    Wszystko wina chyba dzików, bo sarny by nie wyjęły doniczki wkopanej w ziemię, łodygi były połamane prawie przy samej ziemi. Żadnych śladów człowieka. Mam w zanadrzu ostatniego Punk Devila auto, ale ogólnie to chujowo, bo miałem 4 pełnosezonówki. Jak to mówią biednemu wiatr w twarz i ... w dupę.

2. 2515

2515 Forumowy guru

Masz pecha, ale ja też straty poniosłem wielkie, w trakcie kiełkowania czy po wysadzeniu... w tym sezonie. Zabezpiecz, obłóż je czymś ...

3. LubięPaczać

LubięPaczać Kumaty

nic się nie łam. domawaiaj jakieś choćby najtansze pechy i jedziesz dalej i wiecej. Fajne promki 1+1 nadal mają na thc-thc no i super tanio na f2seeds.
    Oczywiście to nie żadna reklama ale polecic mogę chyba ;d

4. Kózko nie pozostaje Ci nic innego jak domówić automaty, albo zostać z dwoma, polecam thc-thc.com promocje 1+1, sprawdzone, a tym czasem, trzymaj się!

5. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Nie będę już więcej domawiał bo szczerze mi się nie chce ;d

Dobra, odświeżam temat. Zakupiłem dolomit. Wiem, że za późno ale lepiej późno niż wcale prawda? Dodatkowo kupiłem nawóz na flo Substral Magiczna Siła Burza Kwiatów NPK 10+30+20 ponieważ zauważyłem, że wywar z bananów się nie sprawda - żółknięcie starszych liści oraz powolne zmienianie koloru łodyg na fioletowy.
    Rok temu na tym nawozie się nie zawiodłem.

Przedstawiam White Widow auto w 52 dniu od wykiełkowania! ;d

Ta panna jest młodsza lecz większa, minusem jest to, że źle posadziłem dwa krzaki obok siebie przez co jeden ma mniejsze odrosty najprawdopodobniej od mniejszej ilości słońca.

Co ciekawe ta mniejsza White Widow pochodzi z tego samego sortu, jest starsza 4 dni, szybciej przeszła na flo ale jednak mniejsza i bardziej pokryta niedoborami.

Jeden z dwóch głównych szczytów WW #1 (zdjęcie pionowo)

Główny szczyt WW #2 (po nieudanym treningu FIM)

Łodygi boczne WW #1

zdjęcia łodyg bocznych same się obróciły za co musicie mi wybaczyć.

Napiszcie czy fajnie mi wyszło LST jak na pierwszy raz ;>

Last edited: 08.06.2018
  6. Mnie się tam podoba, może troszkę bardziej był je ponaginał, ale nie znam się haha Życzę powodzenia!

KozaSPolski likes this.
  7. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Mógłbym bardziej naginać ale moim zdaniem to nic by nie dało, roślina była by tylko niżej i wysoki busz dookoła sprawiał by, że słońce by docierało później o wschodzie oraz szybciej zachodziło przy zachodzie. Oprócz tego planuję żeby niektóre kwiaty połączyły się z tymi z wyższych pięter żeby były takie fajne długie szyszki ;d

Jakby co WW #2 ma wiele więcej odrostów tylko liście je przykryły jak robiłem zdjęcie z góry. Może by poucinać te liście, które od samej góry przykrywają kwiatostany? Nie wiem za bardzo czy to by wyszło na plus takie kaleczenie w fazie kwitnienia. I sądzę, że jeszcze odrosty pójdą w górę wyłaniająć się spod liści.

Last edited: 08.06.2018
  8. LubięPaczać

LubięPaczać Kumaty

Z tą burzą kwiatów nie przesadzaj i uważaj. To jest bardzo dobry nawóz ale też bardzo mocny. Jak jest napisane 1g na litr to tak dawaj

9. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Wiem. Pisałem, że rok temu używałem ten nawóz, ale będę też robił oprysk z czosnku i cebuli dla odstraszania insektów oraz dla celów bakteriobójczych, przeciwgrzybicznych.
    To jak polecacie zrobić z liśćmi przysłaniającymi kwitnące odrosty? Ucinać czy naginać je jakoś? Teraz księżyc jest najmniejszy, więc roślina skupia się na korzeniach, a nie na liściach.

Last edited: 10.06.2018
  10. Ghost Rider

Ghost Rider Forumowy guru

Dlaczego roslin galeziami nie zabezpieczyles ? W kolo galezie ppwbijane w ziemie i zniechecilo by to sarny i dziki a tak plant na swobodnej przestrzeni

11. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Mogłem to zrobić ale zbyt optymistycznie do tego podchodziłem. Chociaż nauczyło mnie to tego, żeby w dziczy nie być optymistą ;)

12. SosnaPlant

SosnaPlant Tuptuś

Widzę, że nie tylko ja podnioslem straty, ale cóż takie uroki outa:( Ładnie lecą te WW oby do końca z fartem, bede obserwował!;d

13. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Dzień 59

Zaczęły się pojawiać pierwsze trichomy. Urwałem dosłownie jednego małego sampla tak mnie podkusiło.
    I rany, ale straciłem poczucie czasu ;d Dawno się tak nie czułem. Nie ma nic lepszego niż chwila samotności i gandzia...

WW #1

WW #2
    (zrobiłem jej fryzjera, postanowiłem się skupiać na samych szczytach.)

Zauważyłem w tym LST, że jeżeli jakaś łodyga jest najwyzej to roślina poświęca najwięcej energii na nią właśnie, więc nagiąłem bardziej i przez przypadek doszło do zerwania, czy to się zrośnie? W razie co obwiązałem.

Tak wyglądałą łodygi z bliska
    Czy te białe włoski nie są na końcu popalone od nawozu?

Zaczynam walkę z mszycami :/ Od poniedziałku oprysk z wywaru z cebuli i czosnku. Na topach robią się pajęczyny, jak poniedziałkowy oprysk do piątku nie da rady dodatkowo użyję do niego (oprysku) tytoń.

Z uciętych liści i łodyg będę robił nalewkę, mam już przygotowany bimberek w którym są już nawet liście z fryzjera

Last edited: 15.06.2018
  14. Heniekzbagien

Heniekzbagien Forumowy guru

Jaki masz przepis na nalewkę? Ja swoją pierwszą robię typowo po partyzancku - zalałem liście wódą w słoiku i leży tak w szafie już z 2 miechy ;d

15. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Ja to samo. Bimberek 300ml 60% i liście + za jakiś czas kilka topów. Próbuję upchać tam jak najwięcej materiału. Z nalewkami jest tak, że im starsze tym lepsze. 2 miesiące to już spokojnie może sponiewierać ;)

16. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Może ktoś określić ile mniej więcej zostało do harvest'u? Dzisiaj wybija 60 dni od kiełka.
    Czy ta naderwana łodyga się zrośnie?
    I czy popaliłem nawozem włoski?

Heniek jakby co dla zwiększenia mocy nalwkę jeszcze z liśćmi trzeba włożyć do garnka z wodą i gotwać przez 30 minut nie przekraczając temp. 70*C. Czyli otwarty słoik do garnka z wodą i nie przekraczać 70*C.

17. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Nie wygląda na popaloną, ale ja tam w sumie się nie znam, bo popalone planty widziałem tylko na zdjęciach. Jeśli przez całe flo będzie tak zdrowa jak teraz, to daje jeszcze tak z 2 miesiące.

18. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Poważnie 2 miesiące aż? Ja się spodziewałem, że już za miesiąc będzie można ciąć w 100 dniu, te automaty jednak nie takie szybkie

19. mlynu345

mlynu345 Autorytet

No moze tak z poltorej miesiaca. Ogolnie srednio kwitnienie automata na oucie trwa 2 miesiace, ale nie wiem ile ten plant jest we flo

20. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

19/18 dni od pojawienia się pierwszych białych włosków

nasiona marihuany, nasiona konopi