Konopie mogą zasilać nasze elektrownie węglem cechującym sie znacznie mniejszą (lub zerową) zawartoś

ZIELONA 09.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Węgiel.
  Brzydkie słowo dla wielu.
  Tanie źródło energii elektrycznej dla większości.
  I jedno z najbardziej niszczycielskich źródeł zanieczyszczenia we współczesnym świecie.
  Na szczęście jest rozwiązanie! Możemy zmniejszyć emisję zanieczyszczeń z elektrowni węglowych poprzez dodawanie biomasy konopnej do węgla podczas spalania. Przez zmieszanie węgla z biomasą, emisję siarki przy produkcji energii elektrycznej można zmniejszyć (o 40%), a gorsze gatunki węgla, cechujące się wysoką zawartością siarki, mogą pozostać konkurencyjne.


  Jeszcze bardziej ekscytująca jest perspektywa bio-węgla, alternatywy mogącej kompletnie zastąpić tradycyjny węgiel, cechującej się prawie zerową emisją siarki. Obecnie większość bio-węgla pochodzi z drewna, ale jak wiemy konopie cechuje większa zawartość celulozy (57-77% w porównaniu do 38-49% w drewnie), staje się zatem oczywiste, że masowa uprawa konopi, może w końcu przyczynić się do wprowadzenia bardziej produktywnego i opłacalnego konopnego bio-węgla.


  Tak, wszystkie te informacje brzmią świetne, ale gdzie są te wszystkie niesamowite produkty z konopi? Gdzie te konopie?


  Oficjalnie nadal nielegalne, konopie rosną w wielu stanach USA a w Australii raczkujący przemysł konopny została stara się dołączyć do reszty rozwiniętego świata produkującego z cannabis olej i żywność dla ludzi. Zakaz uprawy konopi przemysłowych został zniesiony w Australii pod koniec 1990 roku, ale australijscy rolnicy są prawnie zobowiązani do ograniczenia uprawy do produkcji włókien oraz materiałów budowlanych, a politycy ich kraju uniemożliwili im partycypowanie w kwitnącym rynku pochodzącej z konopi żywności (spożywanie przez ludzi konopi jest nielegalne w Australii i Nowej Zelandii). Konopie przemysłowe są uprawiane przez największego producenta Australii w gospodarstwach i zakładach w Nowej Południowej Walii, Queensland i Tasmanii, gdzie produkuje się około 2000 ton surowca rocznie.


  USA w końcu powoli przestawiają się na wykorzystanie wszystkich możliwości konopi. Biorąc pod uwagę wszystko, co ta niesamowita roślina ma do zaoferowania, wszystkie sposoby, dzięki którym może zmienić nasz świat na lepsze, musimy konsekwentnie wspierać uprawiających konopie, producentów (i ich produkty) oraz dalsze badania.


  A co z Polską? W Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego uprawiona ponad 40 tyś. h konopi przemysłowych! Według zagranicznych ekspertów Polska jest idealnym krajem pod względem geograficznym do uprawy konopi przemysłowych dlatego też wielu obcokrajowców zaangażowanych w przemysł konopny zachęca polaków do rozwoju tej gałęzi przemysłu. Warto poznać temat i zastanowić się nad wejściem w konopny biznes dla dobra całej ludzkości oraz przyrody.


  http://www.konopie.info.pl/zastosowanie/konopie-moga-zasilac-elektrownie/
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...