1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Konfiskata sprzętu do hodowli

Dyskusja w dziale Prawo narkotykowe w Polsce rozpoczęta przez ktoswlkp w dniu 27.03.2018

1. ktoswlkp

ktoswlkp Dyskutant

Witam, Panowie piszę posta ponieważ dzisiaj miałem nalot 5 policjantów z nakazem przeszukania mieszkania iż zamówiłem z internetu sprzęt do hodowli roślin. Niestety akurat box był aktywny, w nim dwie dziewczyny. Sprzęt mi skonfiskowano , mnie zatrzymano. Teraz pytanie dlaczego prawdopodobnie prokurator zatrzyma mi growbox'a i cały osprzęt bo posłużył mi do nie legalnych według prawa celów?. Przyznałem się że mam to wszystko na użytek własny. Ale mam pytanie czy istnieje szansa na odzyskanie akcesori?.

2. Gandalf.

Gandalf. Expert

Twój sprzęt pójdzie pod walec drogowy , był użyty jako narzędzie przestępstwa według pojebanego prawa karnego i nie przeskoczysz tego

3. fotokot

fotokot Dyskutant

Tak jak Gandalf pisze... :( Z ciekawości, z jakiego sklepu korzystałeś, że miałeś taki przypał..? Myślę, że warto się podzielić taką informacją ;)

4. Gandalf.

Gandalf. Expert

Growtent o nich pisał to mu wyjebali temat ;d
    Jak to jeśli facet miał tylko przez sklep a nie miał napienku z policją to ile dobrych mordek może uratować taki temat aby uważać na jakiś sklep he

Ale skoro zamówił przez sklep i nagle przypał a nigdy wcześniej nic to samo to mówi za siebie

5. ktoswlkp

ktoswlkp Dyskutant

Napisałem temat z jakiego sklepu albo admin go usunął uwaga na klep GROWTENT.PL z Warszawy

6. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

Temat jaki to sklep już był, ale skasowano. W sumie to póki jakoś tego nie zweryfikujesz to pewnie i ten poleci. Nigdy nie miałem (nie)przyjemności bycia zawiniętym, ale pewnie masz jakieś papiery z dołka to wklej (ofkors z zamazanymi danymi) to Cie uwiarygodni :) Bo przed sezonem już nie raz sklepy podkładały sobie świnie.

7. JanuszWąsaty

JanuszWąsaty Autorytet

Huj ze sprzętem. Lepiej nawet im nie marudź że chcesz coś odzyskać bo się chłopaki wkurwią że im zawracasz dupę i będą cię odwiedzać co jakiś czas albo wzywać na komende bo coś tam... skoro jesteś na liście. I po co ci to.

8. SoniaBlack

SoniaBlack Tuptuś

I tak mu wpadną po pewnym czasie na kontrole. Tak miał mój kolega. Po roku zawitali na rewizję i złapali go drugi raz.

9. JanuszWąsaty

JanuszWąsaty Autorytet

Wiadomo. Ta miejscówka to już spalona na wieki wieków. Ale po prostu nie ma co zostawiać po sobie złego wrażenia bo i tak jest na straconej pozycji teraz.

10. v3nom

v3nom Weteran

a zechcesz też wytłumaczyć co skłoniło Cię do zamawiania sprzętu uprawowego na adres, pod którym to ów nielegalne rośliny były uprawiane ?
    nie mogłeś zamówić na paczkomat albo kurierem na przysłowiowego słupa ?
    do jakiegoś zaufanego ziomka albo na jakikolwiek inny adres niż ten gdzie po wejściu psiarni na kwadrat od razu przedstawiasz im dowody popełnienia przestępstwa ??

11. Gandalf.

Gandalf. Expert

kurwa haha nie wytrzymam
    kupując coś chcemy gwarancji jakości jaką sklep powinienbyl zawsze świadczyć
    Huj tam ze na adres kogoś innego haha, jak ten ktoś problemów też nie mógłby w żaden sposób uniknąć i zbędnych wizyt i przesłuchań

12. v3nom

v3nom Weteran

japierdole stary ty nie masz zielonego pojęcia czym jest jakość a czym bezpieczeństwo japierdole
    skoro wybrany sprzęt został dobrze zapakowany, wysłany i po odebraniu go (lub dostarczeniu, jebać) nie było na nim usterek dających powód do reklamacji to sklep osiągnął sto procent jakości wykonywanych przez siebie usług.
    co innego kwestia bezpieczeństwa, czasem wystarczy ruszyć szarymi komórkami.
    zamawiać na własny adres to szaleństwo i tyle.
    druga sprawa jest taka, że sprzęt owszem, został zamówiony ALE na adres kogoś innego to nie widzę powodów do niepokoju ze stron służb mundurowych.
    wystarczy wyjaśnienie że towar został uszkodzony/zjedzony przez świnkę morską/wyrzucony/spalony/oberwał strzałem z marsjańskiego lasera; byleby tylko osoba na którą ów sprzęt został zamówiony nie wypierdoliła się że np. został kupiony w prezencie albo że ziomek mnie poprosił o zakup
    JEŚLI zamówionego towaru nie ma u tego jegomościa to mogą mu naskoczyć, nawet jeśli będą domagać się rewizji to niczego nie znajdą.
    jeśli niczego nie ma - nie mają dowodów lub chociażby podstaw do zatrzymania.
    sam w taki sposób zamawiałem około 90% sprzętu, w tym namiot a 10% kompletowałem samodzielnie, mam dwa bezpieczne adresy i można powiedzieć że jednego słupa ale nigdy z tej metody nie korzystałem.
    co prawda też nigdy nie było przypału na żadnym z adresów ale jest to jakaś metoda działania:
    nigdy nie wysyłaj na swój adres lub po prostu na adres pod którym znajduje się cała uprawa.

13. Dzordz

Dzordz Tuptuś

Co Ci teraz grozi z tego faktu? Jestem ciekaw jaka jest kara za uprawę 1 rośliny na własny użytek.

14. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

To nieźle raczej nie liczyłbym na odzyskanie sprzętu ciekawi mnie co ci wpierdolą za to jak coś możesz podrzucić info przyda się

15. ktoswlkp

ktoswlkp Dyskutant

10 lat w papierach + grzywna i może w zawieszeniu. Chodź pisarski był w miarę git mówił że będą się starać o samą grzywnę bez sanek. Tragedii nie ma , a kontrolnie bez nakazu to mogę im co jedynie otworzyć piwnicę. I tak nie przestanę za bardzo to lubię.

16. koleszka84

koleszka84 Geniusz

Powodzenia kolo. Informuj tam jak sprawy idą

17. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

Dobra, powiem wprost: ty tu nie ściemniaj tylko skanuj papiery z zatrzymania i pokazuj bo inaczej tej bajki nie łykam haha

18. Silesianus

Silesianus Tuptuś

Hehehe bez papierów również nie wierze w tą historyjkę ;)

19. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

20. Wiadrolistka

Wiadrolistka Moderator Moderator

Jakie kurlalawa 10 lat?
    Mojego kogoś tam capnęli ze stówą jarania, workami, wagą.. przybili mu dilerke, i miał 5 lat zawiasów.
    Nie wierzę, że za niedorsłe planty takie kary....