Koncówki liści zółkną oraz brozowieją - Prosze o pomoc co robic?

GregorLondon 03.10.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. 1. Rodzaj oświetlenia: HPS 150W, 16800lm, Temp. barwowa 2100K
    2. Klon czy Nasiona: Nasiona ak47, auto, femi
    3. Rodzaj podłoża, ,ph gleby: Ziemia PLAGRON glorius green 100% terra, spód doniczki wypełninoy karmazytem, a sama ziemia zmieszana z karmazytem i perlitem. PH Gleby 2x6,2 i 2x6,4.
    4. Częstotliwość podlewania: Raz na 3dni, podlewam do 3razy co kilka minute aż woda zacznie wyplywać dołem.
    5. Wentylacja: Wentylatorki z podzespołów komputerowych, 2x wlotowe, 1x wylotowy, 1x mieszający pod lampą. Działają bardzo sprawnie.
    6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czy organiczny), dawki nawozów: Terra Vega i Rizothonic
    7. Długość życia rośliny: 25dni
    8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej): Faza Jasna 25C-30C / Faza Ciemna 17C-22C

Witam, nie będe dokładnie się rozpisywał na temat samej choroby bo wszystko widac na zdjęciach, dodam tylko że rośliny chorują w calości, nawet na tych najświeższych listkach końówki jak się czlowiek dobrze przyjży brązowieją.
    Zaczne od tego że dopiero od wczoraj jestem posiadaczem miernika PH, wcześniej roślini nieświadomie otrzymywały wode z PH ok. 7 - 7,5h. Wyczytałem że żlę PH Gleby przyczynia się do braku wchłaniania pierwiastków i wczoraj podlałem roslinki wodą z nawozem Terra Vega w proporcji 5:200 i wyregulowałem PH żeby wynosiło 6.2. Podlałem tym roślinki i zmierzyłem PH wody które wypłyneło na podstawkę, wynik to dwie roślinki z PH Gleby 6.2 i dwie 6.4.\

Co mam robić aby przeciwdziałać chorobie, w internecie jest bardzo dużo porad, glównie lujdzie polecają Dolomit. Problem w tym że i więcej szukam tym bardziej głupieje, jest dość sporo chorób które mają podobne objawy i nie mam ostatecznie pojęcia co im jest oraz co zrobić aby pozbyć się problemu, nie chce działac na własną ręke bo boje się że coś źle zinterpretuje i im jeszce bardziej zaskodze.

Więc licze na pomoc w uratowaniu roślinek.

@Edit
    Dodam jeszcze że wczoraj oprocz podlewania spryskałem roślinki wodą o PH 6,2 która była z nazowem terra vega.

2. Mroczny

Mroczny Zagubiony

Witam.Ze zdjęc wynika ze masz braki potasowe.Spowodowane było to najprawdopodobniej za wysokim ph.Teraz jak masz miernik reguluj odpowiednio podawana zupkę.Jesli zauważyłeś włoski na nich zacznij nawozić je na flo.Pozdrawiam Mroczny

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...