Kompletowanie zestawu + parę pytań

jong.len 22.02.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam,
    Generalny zarys jako takiej konstrukcji mam, jednak wolalbym ocene kogos kto sie zna na rzeczy. Prosze rowniez o ewentualna korekte i odpowiedz na dodatkowe pytania.

Czy takie cos byloby OK?:

60x60x120 plyta OSB
    150w HPS
    biala farba matowa
    wlot pasywny
    wylot wentylator ~105m3/h (przy 30dB da rade normalnie zyc?)
    4x11l doniczka
    ziemia uniwersalna + perlit (3:1)

Zalezaloby mi zeby posadzic rozne odmiany i myslalem nad AK, Critical Herer, Blue Kush, Blue Cheese, Moby Dick (wszystko AUTO). Nie wiem tylko czy box nie bedzie dla [czesci z nich] za niski... Jesli odpowiedz na poprzednie pytanie to TAK, to prosilbym o ewentualne doradzenie jakichs alternatyw (nie chcialbym samych indyjek)

Pozdrawiam

2. azavec

azavec Tuptuś

Jeżeli chodzi o wysokość - roślinki dostosują się do boxa. Ja już mam plany w swoim PCBoxie jakąś 75/25 z przewagą dla sativy posadzić :D
    Do Boxa potrzebujesz 18k lumenów (0,36 m^2), więc HPS 150W będzie jak znalazł. Tylko możesz mieć problemy z temperaturą, jak to w przypadku HPSów (zrobiłbym testy i najwyżej dołożył wentylatory).

Poza tym chyba wszystko git. Ofc polecam dokupić timer (koszt 10 zł w przypadku analogowego) :D

3. Czegewara

Czegewara Tuptuś

zwrost kontrolujesz treningiem i wielkośią donic tutaj to donice max 6 l bym dał mam podobny box tylko jeszcze niższy

4. Nie wiem jak edytować glownego posta wiec dodaje:

temperatura pokoju ~24st.
    gatunki: BUBBLE KUSH JACK HERER CRITICAL BILBO BLUE KUSH
    ziemia: BIO BIZZ ALL MIX (może ktoś dodac cos od siebie)
    doniczki... tutaj nie wiem czy 7 czy 11l
    wentylator większy podobno dac tylko nie wiem jak bardzo 150? 200m3?

5. Czegewara

Czegewara Tuptuś

light mixa weź all mix jest za mocny do kiełkowania light robi robote

--- Dodano ---

doniczki wećż6 litrowe to nie 4 a max 9 roch ci wejdzie w zależności od wym doniczek

6. a jak z wentylatorem?

7. Gandalf.

Gandalf. Gość

Weź to pod uwagę że jak założysz filtr na wyciąg to spadnie Ci jego wydajność.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...