Klony nie chcą się ukorzenić.

zdzichuuu 28.05.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Witam, czy to normalne że po 12 dniach od kiedy klony stoją w kubkach z wodą nie ma jeszcze nawet 1mm korzeni? W miejscu cięcia prawie na każdym klonie jest taka jak by biała grudka minimalna, byłem przekonany że właśnie z niej wyjdą nowe korzenie, ale po 3 dniach nic się nie zmieniło, grudka jak była tak jest a ani jeden klon nie puścił korzonka. Mimo wszystko klony są zielone i minimalnie oklapnięte. Niektóre mają przebarwienia żółte na liściach. Teraz pytanie, czy z tych białych grudek wyjdą korzenie jeszcze? Czy może lepiej wyjąć je z wody, do clonfixu i do doniczek z ziemią, a następnie na balkon? Kurcze wszyscy pisali że po włożeniu do wody po 2 tyg. były korzenie a tutaj już 12 dni, a nawet 1mm korzenia nie ma, tylko białe grudki na końcach. I to nie u wszystkich.
   
 2. woda ma jakies powietrze doprowadzanie nie dostaje sie do niej swiatlo wymieniales wode ??
   
 3. Raz wymieniłem wodę bo mi temp. do 35 skoczyła i woda zaczęła śmierdzieć, wymieniłem wodę i wyniosłem klony w inne miejsce. Postępuję według tej instrukcji:
  Klonowanie w wodzie

  Zastanawiam się czy nie lepiej wyciągnąć je z wody i do donic z ziemią.

  --- Dodano ---

  Wziąłem 3 klony, wszystkie 3 do kubka z ziemią. Jeden w miejsce gdzie stoją klony w wodzie, jeden na balkon w cień, a ostatni do boxa z hps w odległości około 1,3m od lampy. Zobaczymy co z nich będzie.
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...