Kleszcze

Filozofek 27.03.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Najważniejszym aspektem ochrony przed kleszczami to jak najszczelniej się ubrać, wysokie buty, spodnie wsadzone w skarpety, obcisła koszulka wsadzona w spodnie, ja jeszcze zabezpieczam się od szyi bandamą.
    Ostatnio jak chodziłem po lesie, to miałem na ubraniu łącznie 40 kleszczy które na bieżąco ściągałem scyzorykiem i żaden nie zdążył wejść wyżej i wbić mi się w skórę. Moi koledzy z którymi byłem nie mieli ani jednego kleszcza, ja miałem ich aż tyle pewnie z tego względu że nie używam antyperspirantów (czas to zmienić), a kleszcze przyciąga zapach potu. Pomoże też tutaj regularne picie herbat ziołowych. Kolejną zabezpieczeniem jest używanie olejków eterycznych. Podobno bardzo skuteczne jest również impregnowanie odzieży permetryną.
    Kleszcze to poważne zagrożenie, w stosunku do poprzednich lat jest straszna epidemia.
    Mam zamiar przebadać się na boleriozę, bo te bakterię potrafią wyrządzić niezłe spustoszenie w organizmie, a mam problemy psychiczne i może to być wynikiem właśnie tej choroby. Trzeba uważać :)

2. Ghost Rider

Ghost Rider Zagubiony

Pisz na priv cos moze zaradze odnosnie ziol

3. Pić czystek oraz się nim spryskać na całym ciele do tego olejki eteryczne np z lawendy lub kocimietki.Niedługo będzie wrotycz też odstrasza kleszcze.Z preparatów polecam bio insektal oraz permertryne jak Ziomek wyżej napisał.Ciemne długie szczelne ubranie to podstawa.Pozdrawiam

4. Najgorsze są te początkowe stadia rozwoju kleszcza tzn larwy oraz nimfy. Larwy jak larwy, ale nimfy mogą mieć już całe spektrum chorób które standardowo przenosi dorosły osobnik.
    Jest kilka sprawdzonych patentów jak środki z deet - tylko trzeb auważać na stężenie, bo gdy jest zbyt duże to mogą być toksyczne. Dobrze jest też, gdy odzież zaimpregnowana jest permetryną. Czasami mimo to dochodzi do ugryzienia, wówczas trzeba umiejętne usunąć, aby kleszcz nie zwrócił treści. Dobrze sprawdzają się do tego celu specjalne chwytaki, które można zamówić przez internet bądź zakupić w aptece. Tutaj przykład od Kick the tick: KICK THE TICK przyrząd | KICK THE TICK

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...