1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Kleszcze

Dyskusja w dziale Nauka i Natura rozpoczęta przez Filozofek w dniu 27.03.2017

1. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

Od razu mowie że nie wiem gdzie miałem zakładać temat więc jak coś to proszę o przeniesienie :)
    Sprawa wygląda tak że na moim spocie jest jakaś plaga. Byłem z ziomkiem max 30 min, on miał na sobie 4, ja uszedłem bez. Lecz wracamy za tydzień teraz we 3 i znów kleszcze ja miałem 3, kolega ten sam znów 4, a następny ziomek 2. Więc tak że będę tam chodził raz w tygodniu raczej to trochę uciążliwe będzie te sprawdzanie się za każdym razem, więc możecie coś polecić sprawdzonego na kleszcze? :]

2. gorączka konopi

gorączka konopi Błyskotlwy

łaziłem po krzakach niż growerstwo mi do głowy uderzyło i nigdy kleszcza nie miałem coś ze mną nie tak? w jaki bym gąszcz nie zlazł nigdy ani jednego a kumple zawsze jakiegoś mieli
    napewno są jakieś preparaty odstraszające ale polecam szczelny ubiór hehe kombinezon ;d

--- Dodano ---

ale to dobrze teoretycznie bo odstrasza niechcianych gości którzy spota mogliby znaleźć haha

3. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

Ale dla mnie nie dobrze bo dziadostwo wchodzi na mnie a trochę roboty sie szykuje, tu masz rację bo jak ja miałem kilka przez dwa razy to ziomek juz by z 10 nazbierał, nie pojmuję ale licze na pomoc :]

4. TSW

TSW Weteran

jak robisz outa to pierdol ziomków każdy zwiększa szanse na przypał [nikomu nie umniejszając] a jeśli do takowego dojdzie to kleszcze będą twoim najmniejszym zmartwieniem

1 person likes this.
  5. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Wkladaj nogawki w skarpety dlugie buty za kostke do tego ciemne ubranie na dlugi rekaw plus kup sobie jakiegos brossa na kleszcze pryskaj sie dosc czesto bo to krotko dziala...po kazdej przygodzie musisz sie przsgladac tsk czy siak.Jak te duze kleszcze to niegrozne bo to zwierzece sa.Ze dwa gatunki przsnosza borelioze ;d te male sa grozne.Jak wyrywasz kleszcza nie samruj niczym ukrec w odwrotna strone wskazowek zegara a jeszcze lepiej energicznie wyrwij.Zdezynfekuj rane.Patrz czy rumien nie powstaje :) kleszcze na trawach wystepuja na wysokosci kolan klaty itd...

1 person likes this.
  6. El Chapo

El Chapo Wiedza nadprzyrodzona

Ja co sezon wyciągam regularnie te małe kleszcze ;d

I szczerze się przyznam, że nic z tym nie robie (odpukać w puste), jest git. Cała sztuka polega w wyciągnięciu delikwenta :)

1 person likes this.
  7. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

Chciałem złapać doświadczenia pierwszy raz z nimi następny rok lecę samemu :)

--- Dodano ---

Szefie ty mnie tak nie strasz bo mam znajomego od 14 roku zycia ma borelioze i nie zazdroszcze mu tych regularnych wypadów do szpitala w ciągu roku

8. TSW

TSW Weteran

to nie jest tak że każdy kleszcz zarazi cie boleriozą to znikomy procent kleszczy przenosi tą chorobę ale sama akcja z wyciąganiem tego jest po kurwie obleśna

1 person likes this.
  9. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

Podobno jest doba na to zeby bez problemów?

--- Dodano ---

To akurat wiem ale samo to ze mogę juz mnie telepie haha, do lekarza tez nie bede z tym co tydzien Latal bo wstyd

10. TSW

TSW Weteran

odbiegając od tematu to postaraj się je zrozumieć, postaw się w sytuacji kleszcza może on chce się tylko zaprzyjaźnić nie odtrącaj go bo sam nigdy byś niechciał doznać odtrącenia ;d

1 person likes this.
  11. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

Ależ oczywiście ze nie nigdy bym nie chciał ale niektóre przyjaźnie niszczą jedną ze stron, a ja takich nie popieram więc niech czeka na kogo innego ;d

12. TSW

TSW Weteran

moja ciotka kiedyś poszła na grzyby sama to opowiadała, poszła sie wylać trafiła na jakiś ul kleszczy i wjebało se w nią chyba ponad 100 skurwysynów wiadomo w jakie okolice ciała, do tej pory śmiga po szpitalach a akcja miała miejsce z 8 lat temu także zonk

1 person likes this.
  13. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Najlepsze jest to ze od dziecka lasy mi nieobce a najwiecej kleszczy mialem od kad sadze ziolo haha ;d na lisciu konopii dosc czesto spotykany kiedys wydawalo mi sie ze go stracilem i spoko bo nie zdazylem zlapac i paznokciami ukarac a patrze w domu skubaniec siedzi.Moj rekord to w 2015 roku przez sezon 7 kleszczy w zeszlym roku ze 4 moze :) teraz trzeba uwazac a co najwazniejsze nie lekcewazyc bo znam dwie osoby zarazone przez kleszcza a tego wyleczyc sie nie da tylko zaleczyc ;d co jakis czas hospitalizacja :)

Partyzant2k17 and Filozofek like this.
  14. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

Ooo kuuuurna ależ nie miłe wspomnienia a grzybobrania, współczuję

--- Dodano ---

Dokładnie o to sie boje, ale 7/4 wbitych czy znalezionych na ciele?

15. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Dokładnie o to sie boje, ale 7/4 wbitych czy znalezionych na ciele?

7 wbitych normalnie w cialo reke brzuch itd w 2015 i ze 4 w 2016 bo widzialem to duzo wiecej.Najczesciej jskos mam fart ze zauwaze ale zdarza sie ze sie wbije ;d pierwszego mialem w 2014 dopiero a pozniej jak po jeden za drugim.Oby ten rok byl laskawy bo nie ma zartow :)

16. Filozofek

Filozofek Błyskotlwy

No to juz niemiłe doświadczenie masz, dokładnie tego samego pragnę ale jespełepewuen spospota za rok zmieniam za duzo dziadostwa tam jest :] Dobra dzieki pompomoc wszystkim juz cos tam wiem :)

17. Niestety, ale w tym roku mamy do czynienia z bardzo dużą ilością kleszczy. Sa nie tylko w lasach ale również w;
    trawie
    krzewach
    żywopłocie w miastach

Warto jest za każdym razem kiedy wracamy do domu dokładnie się obejrzeć.

Dobrze jest również stosować specjalne preparaty od kleszczy.

nasiona marihuany, nasiona konopi