Kilka pytań, sadzenie w doniczkach,ziemia,nawozy,kilka odmian LSD Tutenhamon

najemnik70 21.02.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. W tym sezonie wracam po rocznej przerwie dlatego chciałbym spróbować nowej jak dla mnie techniki :) mam idealnego spota ale jest tam trochę mokro *taka polana lekko podmokła zależnie od pogody , bardzo wysokie pokrzywy i wszystko otoczone drzewami. Chciałbym wysiać auto w donicach 15 litrowych i teraz chciałbym wiedzieć czy wielkość rośliny będzie okej? Doniczki stały by w plastikowych koszyku spotykanych w churtowniach z ujściem na wodę *ewentualnie obciąże czymś koszyk. Jak wyjdę na tych donicach ?

Chciałbym wysadzić kilka sezonów i pytanie czy na górce takiej wysokiej czy niżej na bardziej równym terenem ? oba spoty są praktycznie obok siebie ale jest tam słaba gleba chyba bo dorastały małych rozmiarów :/ wszędzie do okoła małe choinki. Jaką zastosować glebę w tym przypadku a jaką do auto w donicach ?

Co sądzicie o LSD, LSD25 fastbust ? trochę się cykam że zmarnuje miejsce jak ostatnio na lemona haze i była lipa xd a sezonowa Tutenhamon ? ktoś miał ? O AK się nie pytam bo to pewniak :) proszę ewentualnie o jakiś mocny w działaniu auto indica i sativa ,dwie odmiany .

Przepraszam że chaotycznie pisane z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi

2. nikt nic nie wie ?

3. Na automata donica 15l to za dużo. Nie wykorzysta całej przestrzeni, 10l starczą. Jedyny plus, że większe donice dłużej wilgoć będą trzymać.
    Ziemie najlepiej kup dobrą w growshopie, zaoszczędzi ci to późniejszych cyrków. Jak rosną tam wysokie pokrzywy to może jednak nie jest taka zła, gorzej z choinkami, bo wskazują na kwaśną glebę.
    Możesz też wymieszać ziemie spotową i kupną, zależy ile $ chcesz wydać. Do ziemi możesz dodać np perlit, by gleba była dobrzę napowietrzona (o ile kupna juz go nie ma) i dodać jakiś kompost, obornik. Jest masa tematów na ten temat.

4. Najlepiej dołki i bezpośrednio w glebę. 100% kupna ziemia lub kupna i spotowa wymieszane,10L donice starczą na automaty jak naprawdę masz tam bagnisty teren lub możesz jeszcze kopce porobić. Do maja może już nie być tak wilgotno i ta woda wsiąknie.

To czy na górce czy na równym terenie,sam wiesz najlepiej jak to tam wygląda,spróbuj i tu i tam,na górce pewnie więcej słońca ale ma też być bezpiecznie przed szabrownikami :d

5. Dziękuję za odpowiedzi :) dwa lata temu nie było tam wcale wody a rok temu potop że musiałem chodzić w gumakch :/ postawie na donice 10 l a sezony bezpośrednio w ziemie. Znacie może jakieś dobre automaty ? chciałem jeden rodzaj bardzo śmiechowy i jakąś mocno indice :) ostatnim razem wybrałem odmiany takie z których jest lipa albo tylko troszkę ..rozumiem że dobry hodowca może wycisnąć z każdej dużo ale chciałbym prosić o jakiś wyznacznik który napisałem wyżej. Ewentualnie opinie na temat tego sezonu Tutenhamon :) nikt ze znajomych nie miał i też trochę się boje że nie dojdzie czy że jakiś szajs. Może jeszcze jakieś sprawdzone odmiany znacie najlepsze

6. Ja w tamtym roku też chodziłem w woderach w tym samym miejscu gdzie 2 lata temu miałem normalnie planty posadzone,czasami jest zalane a czasami nie,zobaczymy co będzie w tym roku :)

Niepotrzebnie tak się upierasz na jedna odmianę Tutenhamon. Ja jej nie miałem to nie wiem. Z automatów mój ulubiony to diesel,fajnie pobudza,chce się coś robić. Żeby Ci ładnie wszystko doszło zamiast sezonów wybierz lepiej jednak półautomaty pod nasz klimat np od GGS,ma takie fajne odmianki jak Hindu Kush itd .

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...