Kilka fotek z outa.

Killuminati 11.08.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Witam Bebook!
    Na początku chciałbym Cie poprosić o rozpoznanie odmian tych roślinek. Były to nasionka konkursowe, niestety po niemiłej wpadce pomieszały mi się. Roślinki mają koło 1,5 msc. Najprawdopodobniej to LH lub LH x ES. Może to być też blackberry. Mam od jakiś 2 tyg problemy z ph. Z resztą widać to na zdjęciach. Ta mała jest zasłonięta przez inne krzaczki i ma najmniej słońca. Jest 5 dni po toppingu. Dużą trenowałem już wcześniej, a jak widać po zdjęciach kwitnie od tygodnia. Duża ma żółte krawędzie liści, wydaje mi się, że i tak jest lepiej jak ostatnio. Oczywiście podsypane są dolomitem. Ziemia w 100% spod pokrzyw, może dlatego kwaśna? A co do nawożenia to tylko gnojówka z pokrzyw. Teraz na kwitnienie zamierzam kupić jakiś dobry booster. I został mi z tamtego roku PK to pewnie i jego zużyje. Dość już się rozpisałem. Czas na zdjęcia.
    Na początek duża:
    View attachment 25909 View attachment 25910 View attachment 25911 View attachment 25912 View attachment 25913 View attachment 25914
    Teraz mniejsza:
    View attachment 25915 View attachment 25916
    A na koniec zdjęcia roślinek razem. Z tej perspektywy wyglądają na marne patyczaki, ale na żywo jest lepiej :)
    View attachment 25917
    Za ponad tydzień zrobię aktualizację, mam nadzieję, że do tego czasu całkiem wyzdrowieją i się rozkrzaczą :)
    Pozdrawiam! .WIWP

• Lubie to x 3
  2. Bebook

Bebook Błyskotlwy

te braki co ida po krawedzi na duzej to brak potasu, to jest na wypuszczanie wlochow, czyli chciala by wybuchnac kwiatkami a nie ma tego w ziemi. Ile litrow dales ziemi na nie? Wyglada ze ubogo jak juz tak sie to pojawia przy tej wielkosci krzaczka. Pk albo burza kwiatow pomoga, gnojowke mozesz powoli odstawiac bo ma duzo azotu...

es x lh i lh beda dosc podobne, dodatkowo es x lh to crosik f1 tak wiec moze byc wariacja genow od jednego do drugiego rodzica i tak po lisciach trudno to bedzie ocenic bo obie maja tak samo waskie palce, roznia sie za to budowa topka, mimo ze obie sativkowego buduja :) Pozyjemy, zobaczymy, jak trezba nasyp im nad nie ziemi jeszcze po 5l na leb

3. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Witam Bebook. Wczoraj uzupełniłem brak potasu Plantonem. Od nowego tygodnia powinienem mieć już massive`a od Green Planet, więc dopilnuje by później jej nic nie brakowało. Z początku zaniedbałem wszystkie rośliny z braku czasu. Teraz opiekuje się nimi aż w nadmiarze. Dziś również będę na spocie to dosypie ziemi. Pytałeś ile kg ziemi dałem na nie? Ziemia jest w 100% spotowa, ale wszędzie wokół las pokrzyw, więc ziemia powinna być zajebista. Ten nadmiar dolomitu z wierzchu też już usunąłem. Pod koniec tyg wstawie nowe fotki.
    Pozdrawiam.

4. Bebook

Bebook Błyskotlwy

no wlasnie ziemia niby zajebista z pod pokrzyw, ale jak sie na wiosne wymiesza ja z obornikiem, da ten miech zeby sie to przekisilo, tak to lipa, afy sadzone w takiej mi rosly polowe mniejsze jak te w kupnej a wagowo wogole to bylo jeszcze gorzej. Na tym nie ma co oszczedzac bo sie potem takie jaja dzieja

5. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Mam nadzieję, że za rok na wiosne będę miał więcej czasu, to pokombinuje z tym tematem. Do kurzaku czy obornika mam łatwy dostęp. Jedyny minus tego spota to taki, że słońce nie oświetla go cały dzień.

6. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Dzień Dobry! :)
    Dziś 15 VIII, Święto Matki Boskiej Zielnej, więc na spocie generalny porządek. Zrobiłem ostatnie poprawki, treningi i ustawienia szczytów przed przyjściem FLO. Większą, kwitnącą roślinkę nagiąłem w bok, gdyż duża NN kładła szczyt na niej :) Podlałem ją solidnie plantonem. Liczę, że teraz zacznie w końcu tworzenie ładnych topków, bo na trening i tak już za późno. Mniejsza roślinka jeszcze dziś dostała gnojówkę, ale i ją nagiąłem w bok, by miała więcej światła :) Zgodnie z radami Bebooka dosypałem pod planty pełno czarnej, wilgotnej ziemi. Mam nadzieję, że za parę dni odżyją.
    Oto fotki większej roślinki:
    View attachment 26291 View attachment 26292 View attachment 26293 View attachment 26294 View attachment 26295
    A tu mniejsza:
    View attachment 26296 View attachment 26297 View attachment 26298
    Tak wygląda spot po ogarnięciu:
    View attachment 26299

Za jakiś tydzień kolejny up, oby tylko się pozmieniało na dobre!
    Proszę o porady i ocenę! :)
    Pozdrawiam. ;f

• Lubie to x 3
  7. Bebook

Bebook Błyskotlwy

miales dosypac kupnej a nie spotowej, dobrze ze chociaz to spulchniles zeby korzenie dostaly tlenu. Pozyjemy zobaczymy

8. Killuminati

Killuminati Tuptuś

No to mało nieporozumienie:) Ale wczoraj u tej małej znalazłem włoski, także też już coś na kwitnienie będzie dostawała.

9. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Dzień Dobry Bebooku! :)
    Na początek kilka słów o zmianach. Pod każdego planta nasypałem po ok. 10 l kupnej ziemi. Gdy lekko odgarniałem warstwę ziemi, którą ostatnio nasypałem to zacząłem zaczepiać o korzenie :) Ponadto dużego Lemona naciągnąłem jeszcze w bok, a szczyty oddaliłem od siebie by plancik mógł czerpać jak najwięcej światła! W piątek obie panny dostały massive`a, ale przyznam, że się zdziwiłem, gdyż wczoraj wszystkie liście plantów ściemniały. Tak jakby dużo azotu było, ale skąd tyle azotu w nawozie na FLO. Zakupiłem również PH-metr, więc będę kontrolował PH ziemi. Mam nadzieję, że nie będzie już problemów, bo mam ich dość. Teraz fotki:
    Duża:
    View attachment 26630 View attachment 26632 View attachment 26627 View attachment 26628 View attachment 26629 View attachment 26631
    Mała:
    View attachment 26635 View attachment 26636 View attachment 26637 View attachment 26633 View attachment 26634
    A teraz obie razem:
    View attachment 26638 View attachment 26639
    Zapraszam wszystkich do komentowania!
    Pozdrawiam.

• Lubie to x 6
  10. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Witam!
    Dawno nie uaktualniałem, ale było warto. Po tym czasie widać dużą różnicę. Obie roślinki bardziej się rozrastają, zamiast wypuszczać włochy i puchnąć. Obie dostają massive`a. Teraz potrzebują dużo słońca.
    Większa:
    View attachment 27122 View attachment 27123 View attachment 27124 View attachment 27125 View attachment 27126 View attachment 27127 View attachment 27128 View attachment 27129
    Mniejsza:
    View attachment 27131 View attachment 27130 View attachment 27132
    Obie razem:
    View attachment 27133 View attachment 27134

Proszę o opinie i porady! :)
    Pozdrawiam.

• Lubie to x 4
  11. Super planty z fartem do zbiorów . :)

• Lubie to x 1
  12. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Piękne zdrowe planty - powinny sie wyrobić i oby pogoda dopisała jak najdłużej !

• Lubie to x 1
  13. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Witam!
    Obie panny już kwitną. Większa od dawna, mała zaczęła niedawno. Sporo się ociągały, ale liczę, że w końcu strzelą i popuchną jak należy. Obie dostają massive`a. Pogoda jest ładna - słonecznie i ciepło. Popatrzcie sami :)
    Duża:
    View attachment 27377 View attachment 27385 View attachment 27384 View attachment 27383 View attachment 27382 View attachment 27381 View attachment 27380 View attachment 27379 View attachment 27378 View attachment 27386
    Mała:
    View attachment 27390 View attachment 27389 View attachment 27388 View attachment 27387 View attachment 27391
    Razem:
    View attachment 27394 View attachment 27393 View attachment 27392 View attachment 27395

Pozdrawiam! ;)

• Lubie to x 4
  14. Bebook

Bebook Błyskotlwy

wieksza sie wyrobi napewno, mniejsza moze miec problemy. Za niedlugo powinien ladnie szron na wiekszej wystrzelic

• Lubie to x 1
  15. Killuminati

Killuminati Tuptuś

A czy prócz massive`a warto jakieś jedzonko jeszcze dawać? Przykładowo dorzucić im jakiś planton K lub Burzę kwiatów?

16. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Jak na późniejsze flo to burza bo ma mniej azotu w składzie. Planton k na początek flo.Super rośliny.Plonow życzę!pozdRo!

17. Killuminati

Killuminati Tuptuś

Szybki UP
    Witajcie. Roślinki mają się ogólnie dobrze. Obie na zmianę dostają massive`a i burzę kwiatów. Większa połowę flo ma za sobą. myślę, że jeszcze z 3/4 tyg i harvest. Mniejsza niestety dopiero wypuszcza włochy, takie zalążki topków. Moim zdaniem nie zdąży naturalnie zakwitnąć w pełni, więc pewnie Ripen pójdzie w gre. A po tym specyfiku pewnie WC, innego wyjścia nie będzie. Zdjęcia:
    Duża:
    View attachment 27739 View attachment 27740 View attachment 27741
    Mała:
    View attachment 27742 View attachment 27743

• Lubie to x 1
  18. Killuminati

Killuminati Tuptuś

UP!
    Witam. Roślinki jak widać na zdjęciach zdrowe. Pogoda jest w miarę ok - słonecznie i ciepło - jednak czasem w nocy spada temp. mocno w dół. Aby tylko w październiku było ładnie. Obie dostają massive`a i burzę kwiatów na zmianę co 2/3 dni. Większa jeszcze koło trzech tygodni i kosa. Mała, jeśli pogoda pozwoli, będzie dłużej - jak się popsuje to ripen i kosa. Niestety zdjęcia się przewróciły na bok i jest źle oglądać, ale
    Duża:
    View attachment 27898 View attachment 27899 View attachment 27900 View attachment 27901 View attachment 27902 View attachment 27903 View attachment 27904 View attachment 27905 View attachment 27906 View attachment 27914 View attachment 27913 View attachment 27912 View attachment 27911 View attachment 27910

View attachment 27909 View attachment 27908 View attachment 27907 View attachment 27915
    Czy dużemu LH trzeba przyciąć parę wiatraków, żeby wszędzie słoneczko docierało? Nie jest za gęsty?
    Mała:
    View attachment 27916 View attachment 27917 View attachment 27918
    Razem:
    View attachment 27919 View attachment 27920 View attachment 27921
    Zapraszam do komentowania :)

• Lubie to x 4
  19. Bebook

Bebook Błyskotlwy

Ta druga jest poprostu pozniejsza, z dwa tygodnie ma w plecy w porownaniu do pierwszej, dlatego jeszcze malo tam jest. Bedzie trzeba ja dluzej trzymac jesli zima nie nastanie

20. Killuminati

Killuminati Tuptuś

UP!
    To już ostatnie dni Lemonów. Mimo, że dopiero jedna kwitnie od niedawna, a druga jest w połowie to zakończą swój żywot z powodu obawy przed pleśnią i przymrozkami, które już są. Wczoraj dostały ripen po raz pierwszy. Dostaną go jeszcze 3-4 razy a między czasie woda z miodem i ostatnie 3 dni ostry flush.
    Duży Lemon:
    View attachment 28187 View attachment 28195 View attachment 28194 View attachment 28193 View attachment 28192 View attachment 28191 View attachment 28190 View attachment 28189 View attachment 28188 View attachment 28196
    Mały Lemon:
    View attachment 28200
    Razem:
    View attachment 28199 View attachment 28198 View attachment 28197 View attachment 28201

• Lubie to x 2
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...