1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Kiełkowanie w wodzie

Dyskusja w dziale kiełkowanie nasion rozpoczęta przez Salam alejkum w dniu 14.02.2012

1. Salam alejkum

Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

kiełkowania nasion w wodzie Jest najprostszą z metod kiełkowania.
    Co nam będzie potrzebne?

- Kieliszek z wodą najlepiej przegotowaną (ja użyłem mineralnej niegazowanej)
    - Woda utleniona
    - Nasiona

Sposób przygotowania:

Wrzucając nasiona do kieliszka, nie musicie się obawiać, że korzonek zacznie wrastać w podłoże i uszkodzicie go przy wyjmowaniu. Zdrowe pestki po kilkunastu godzinach nasiąkają i toną. Dodaj 2 krople zwykłej wody utlenionej, powtarzaj to co 24 godziny, nie tylko grzybo i bakteriostatycznie, kiełek po prostu lubi tlen.

[video=youtube;I0vbJ57gkBs]http://www.youtube.com/watch?v=I0vbJ57gkBs&feature=youtu.be[/video]

PO 32 GODZINACH NASIONA WYGLĄDAJĄ TAK

chili, , Mateuszski and 3 others like this.
  2. ciapek

ciapek Forumowy guru

no ciekawe jak jest z tą wodą utlenioną;]

3. misiek15131

misiek15131 Forumowy guru

Witam mam pytanie a jak są chusteczki to mogę zamiast wody ( przy kiełkowaniu na chusteczkach ) nalać samej wody utlenionej? ;d

4. pablo

pablo Błyskotlwy

Dobre ;d

5. WładcaSkuna

WładcaSkuna Zagubiony

Żadnej wody utlenionej tylko sama woda i wacik lub chusteczki higieniczne

to może spowodować mniejszy wzrost brak odpowiedniego plonu itp ja zawsze stosuje 2 małe talerzyki chusteczki higieniczne i woda niegazowna zalewam chusteczki woda kładę pestki na to przykrywam drugim talerzykiem i do ciemnego ciepłego miejsc jak sa dobre nasiona to po 24h już wychodzi kiełek :) pozdrawiam i polecam

Last edited by a moderator: 08.01.2013
  6. Hmmm... Jest wiele metod, które prześcigają się w udoskonaleniu... Pamiętajmy, że jest to roślina dana Nam przez Boga jako pewna separacja od zła tego świata do której należy mieć szacunek, kiełkować klasycznie bez kombinatoryki! Jeśli wszystko ma być naturalne i później także nie stosujecie nawozów spulchniających topy itp itd. to po prostu... Wystarczy woda, wata lub chusteczki i pojemniczek (talerzyk czy też 200 litrowe akwarium)-jak komu pasuje.

Wrzucić nasionka do szklanki z wodą, "popykać" palcem aby każde z nasionek zamoczyło się całe, zostawić na 10 godz, niech nasiąkną wodą. Następnie rozłożyć na talerzyku (czy tam jak kto woli) watę lub chusteczki higieniczne i zalać wodą. Następnie poukładać nasionka. Zalać wodą tak aby nie pływały i nie topiły się lecz aby w większości były zanurzone. I postawić w zaciemnione miejsce. Należy sprawdzać też co jakiś czas czy woda nie wyparowała aby nasionka nie zostały bez wody, bo możemy zaprzepaścić nasze zmagania :] Pamiętajcie także, że podczas pęknięcia pestki kiełek musi mieć dostęp do tlenu, musi "złapać pierwszy oddech" dlatego też nie może pływać w wodzie lub być zanurzony pod nią więc podlewajmy z umiarem. Po 1-2 dniach powinniście się cieszyć Waszymi maleństwami :]

Ja dodatkowo polecałbym zrobić z drugiej chusteczki hmmm "kopułkę" nad nasionkami z zostawionym lekkim wlotem powietrza z jednej strony. Jest to dość trudne ponieważ chusteczka szybko chłonie wodę i chce opaść na nasionka, a gdy podnosimy na środku tworzą kopułkę to pestki przyklejają się do chusteczki i czasami są w powietrzu nie w wodzie na chusteczce niżej przez co mogą przeschnąć. Daje to większą wilgotność w owej przestrzeni, moim zdaniem lepiej tak niż przytłaczać nasiona drugą chusteczką z góry jak niektórzy robią przez co kiełek walczy z rozsunięciem pękniętej pestki (zależy od ustawienia nasionka). Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie ale swoje napisałem. Bawta się dobrze, pozdro

w dodatku polecam zwykła wodę "tzw. kranówę" nie żadne utleniacze heh. Niestety osoby z miasta mają problem bo z kranu leci im woda chlorowana :/
    Deszczówka lub woda z czystego źródła, natural ! Pamiętajcie!

Last edited: 23.04.2012
    PrezeSsBp likes this.
  7. A jak nasionka są już w wacie/chusteczkach, to podlewać je wodą zimną czy letnio/ciepławą ?

8. Salam alejkum

Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

letnio ciepławą, ale jak podlejesz zimną to też nic im się nie stanie.

9. dominikgangu

dominikgangu Kumaty

Najlepiej i najbezpieczniej jest wykiełkować na wacikach. Ja kiełkowałem 100%.

10. Big Bang

Big Bang Kumaty

A co zrobić gdy nasionka maja malutki milimetrowy kiełek i nie chcą dalej kiełkować???

11. dzonson.

dzonson. Weteran

czekaj cierpliwie.. z czasem wyjdzie wiekszy kielek. tzn. powinien.

12. Big Bang

Big Bang Kumaty

wsadziłem do ziemi wczoraj i postawiłem na parapet

.oOo.
    (___)
    Wczoraj wrzuciłem pare nasionek do doniczki podlałem wodą i ładnie kiełkują:))
    Więc chyba zacznę kiełkować nasiona bezpośrednio w ziemi

Last edited: 02.09.2012
  13. wanred

wanred Tuptuś

robię tak samo, nie ma co kombinować

nasiona marihuany, nasiona konopi