Kiełek w ziemie a światło

NIVEA 13.04.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,

1. Uprawiam aluzję Pustelniku , widzę że ty nadal nie załapałeś :D

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Nie wiem jak inni,ale ja po umieszczeniu kielka w ziemi stawiam doniczki na parapecie,dbajac aby podloze bylo wilgotne.Jak tylko wychyla sie z ziemi ida pod lampe, do tej pory nie mialem zadnego problem.

3. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Jak cię razi poziom wiedzy na forum to masz pole do popisu albo do widzenia :)
    Siła grawitacji to czynnik który powoduje ze roślina idzie do góry a korzeń w dół .
    Na resztę mitów o zaciemnieniu korzenia nie będe sie rozpisywać , niech kazdy robi jak uważa i uważa jak robi , pozdrawiam kolegę .

Wklejam cytat z wiki jaką sie podpieracie , interpretacja dowolna :)
    * Kiełkowanie polega na przemianie nasienia w siewkę.

4. Witam podpinam się pod temat i może zacznę od tego że czytam poradniki, ale co innego wiedzą co innego jest w praktyce. Dodam że jest to pestka nijaka dlatego na niej "trenuje,, mam pytanie czy wszystko dobrze robię itp. Bo kto pyta nie błądzi. Donica ma ok. 2/3l na oko bo szczerze nie wiem. Pestka wykielkowala dodałem keramzyt na sam dół i ziemię uniwersalna, włożyłem pes na ok. 1cm i przykrtlem lekko ziemia (przysypalem) i tu pytanie czy jak bd w domu w pomieszczeniu na parapecie bd miała warunki hy urosnac?oczywiście bd w cieniu. Jak tak to ile to trwa realnie? Bd podlewal gdy bd sucho. Czy dobrze przebiegł pierwszy proces?

DSC_0189.JPG

5. Ja wjebałem do donic dwóch małych dwa sezony wczoraj. Sam się gubię, bo wczoraj trzymałem od 9 do 17 na parapecie , ładnie oświetlone były. Dziś przeczytałem znowu baśnie, że urośnie w takich i w takich warunkach (światło oraz jego brak) chuj wie. Spróbuję dotrzymać je w cieniu do wyjścia, wtedy moja wiedza się uzupełni i tutaj napiszę czy jest potrzebne światło do wyjścia czy nie.

• Lubie to x 1
  6. Masz rację też tak właśnie robię jednak trzeba uczyć się na błędach nie polecam jednak dawać Odrazu do słońca na parapet bo wysusza się kielek dlatego teraz jest w cieniu i zobaczymy jak to bd pozdrawiam

7. Heniekzbagien

Heniekzbagien Zagubiony

Ja od poprzedniego grow kiełkuję w ciemności i wyłażą bez problemu gadziny.

• Lubie to x 1
  8. alebeka wy dalej, bez roznicy tyle ze w swietle nie utrzymacie tak latwo wilgotnosci,I moze wam przeschnac wierzchnia warstwa w moment,wtedy nic nie wyjdzie.

• Lubie to x 1
  9. Jak mówi pustelnik. Cały czas utrzymuję wilgoć, nie jest to papka, jest wystarczająco mokro. Jeżeli nic nie wyjdzie Pustelniku przelewasz 40 zł na moje konto.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...