Kiełek w ziemie a światło

NIVEA 13.04.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć.
    Gość ze mnie z 3 letnim doświadczeniem, nie jedno swoje wypalił a nie potrafię odpowiedzieć sobie na jedno banalne pytanie haha

Czytając te poradniki, wszystko jest jasne ale zaczęło mnie w sumie zastanawiać czy podczas wykiełkowania nasion na wacikach i włożeniu kiełka do ziemi w kubeczku po jogurcie potrzebne jest światło, by mogło one przebić się przez ziemię? Na moją wyobraźnię chyba nie... Gdyby się przebiło, pokazało pierwsze listki jak najbardziej ... to chyba oczywiste
    Zawsze były na polu od razu po wykiełkowaniu, ale w tym roku planuję chwilę potrzymać je w domu by urosły te 5cm pod jakimiś żarówkami w szafce a dopiero wtedy pod butle na spota.

2. Po wsadzeniu kielka do ziemi, zostawic w ciepłym, ciemnym miejscu do czasu aż wyjdzie.

3. ciepple ciemnie miejsce mhhhhh
    ja tam parapet ale jak wolisz
    ciemne...ciemne...wilgotne...miejsce :)

• HAHA XD x 2
  4. GoHan

GoHan Zagubiony

Ty tam farmer juz PARAPETOW nie doradzaj ... hahaha

5. Tak od razu pod światło takie pindy małe co wyjdą z gleby to też nie bardzo, lepiej w półcieniu przez 4-5dni potrzymac. Ale jak kto woli.

6. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Na logikę , bez światła kieł nie wyjdzie bo by żyć musi mieć światło to daje mu energie do wzrostu itd itd .

• Lubie to x 1
  7. Na haszyszu już nie pamiętam gdzie, jakiś poradnik albo fotorelacja nie wiem pijany wczoraj byłem.. gostek pisał, że nie potrzeba światła do wyjścia z ziemi, bo co by pchało kiełek w górę? Jak liści nie ma, to nie ma skąd pobierać energi z nasłonecznienia.

Sami piszecie, by zostawić w ciepłym miejscu, tu Zielona piszesz że trzeba światła..Niech jakiś spec się odezwie, dzięki.

• HAHA XD x 1
  8. W naturalnych warunkach kiełek ma trochę światła (dzień) i ciemni ( noc). Ale jak siedzi pod ziemią to myślę że jest mu wszystko jedno. Najważniejsza jest temperatura ( i wilgotność) ,ciepło przyspieszy wzrost ,zimno go spowolni.

To zupełnie jak z twoim kiełkiem chłopaku , jak ma ciepło to rośnie a gdy zimno szybciutko więdnie :-D

• Lubie to x 1
    • Kocham to ! x 1
    Last edited: 14.04.2019
  9. mata
    Kiełkowanie (germinacja) – zespół procesów zachodzących wewnątrz nasiona, które prowadzą do aktywacji zarodka. Rozpoczęcie wzrostu siewki jest zakończeniem kiełkowania i rozpoczęciem następnej fazy rozwojowej. Makroskopowym objawem zakończonego kiełkowania jest pojawienie się korzonka zarodkowego, co jest już objawem wzrostu[1]. Kiełkowanie polega na przemianie nasienia w siewkę.

Nasiono zanim wykiełkuje pobiera wodę z otoczenia. Potem przez łupinę zaczyna przedostawać się korzeń, a następnie na powierzchnię ziemi wydostaje się pęd, który wypuszcza liście. Liść będzie gotowy do działania wtedy, gdy powstanie w nim chlorofil i rozpocznie się fotosynteza. Do tego czasu młoda roślina musi żyć kosztem energii zmagazynowanej w nasieniu.

Nasiona mogą długo pozostawać w stanie spoczynku. W stanie życia utajonego pozostają tak długo, aż nastaną warunki umożliwiające kiełkowanie. Do kiełkowania potrzebne są przede wszystkim odpowiednio wysoka wilgotność i temperatura. Wzrost rośliny zaczyna się dopiero wtedy, gdy warunki są wystarczająco dobre. Na przykład na zachodzie Stanów Zjednoczonych nasiona traw nie kiełkują dopóki nie zostanie osiągnięty pewien poziom opadów. Właściwość ta pozwala przeczekać lata katastrofalnie suche.
    zrodlo WIKI

10. Kielek to korzen,korzen nie potrzebuje swiatla do wzrostu,wrecz przeciwnie.Swiatlo potrzebne jest dopiero wtedy gdy na powierzchni pojawia sie liscienie I bedzie mogla zachodzic fotosynteza.

Tak jak I niewazne czy posadzisz kielkiem w dol,czy do gory roslina wzejdzie.

Do tego potrzeba odpowiedniej temperatury, oraz wilgotnosci, swiatlo nic nie zmieni.Mozesz sobie odpalac lampy trzymac na sloncu I oprocz tego ze gorna warstwa podloza moze sie przesuszyc I nic z tego nie wyjdzie,czy na darmo bedzie sie marnowac prad to nic wiecej sie nie zmieni.

I tu nie potrzeba specow.
    Takie dyskusje jak ta, pokazuja jaki tu jest poziom wiedzy,mozna powiedziec ze strasznie niski,oprocz garstki pewnych osob.Siema

• Lubie to x 2
  11. Tak jak pisze pustelnik to się zgadza. Jego odpowiedź trzeba zostawić a resztę głupot wyjebać. Dopiero to co wyjdzie z ziemi i zrzuci hełm (pestkę, skorupę) to się zrobią liście i potrzeba światła.

• Lubie to x 1

12. Dawaj Cie zakopie w ziemi,zobaczymy czy swiatlo bedziesz miala ;)

13. Napisałam w naturalnych warunkach ( jak pestka upadnie to głęboko w ziemi nie siedzi więc troszkę światła dostaje), ale nie to jest najważniejsze. Widzę nie załapałeś aluzji co do " kiełka" ( teraz może się domyślisz)

14. Niemartw sie zalapalem:) Naturalnie kielek(korzen) zapierdziela w glebe czym predzej,aby miec ciemno,swiatlo tylko przyszkadza.

15. O właśnie, i jak się dobrze ukorzeni to za 9-mcy zbierzesz plon :-D

16. nom średnio 3kg towaru

17. A to zależy , czasem trafiają się nawet pięcioraczki

18. Wiem ,słyszałem, najwazniejsze nasienie:D

19. W tyle to mi sie dzieci rodzily,w tym czasie 3 razy koszone bylo to nie wiem co Ty uprawiasz;)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...