1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

kiedy zacznie kwitnac??

Dyskusja w dziale Jaka płeć rozpoczęta przez mefistofeles w dniu 01.08.2012

1. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

witam mam pytanie. tak dla upewnienia najpierw czy to jest na pewno żeńska roślinka?? i za jaki mniej więcej czas będzie zaczynała kwitnąć?? i jak to rozpoznać że zaczyna??
    i kolejne pytanie. 7 lipca w ziemie poszło 5 automatów. chyba widow ale nie mam pewności. tyle że do tej pory ani jeden nie wyszedł z ziemi :/ czym to może być spowodowane?? czy mają jeszcze szanse wyjść?? jak wyjdą to czy zdążą dojść?? z gory dzieki View attachment 1731

Attached Files:

2. dzonson.

dzonson. Weteran

nic z tych 5 automatów nie bedzie. moze za głęboko wsadziles. wykielkowales je wogóle?

co to za odmiana na zdjęciu?

3. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

wsadzałem na taką głębokość jak zawsze i były ładnie wykiełkowane. może grzebnąć w ziemi zajrzeć?> czy już lepiej nie ruszać? a co do odmiany to właśnie nie pamiętam. kilka było sadzonych w różnych miejscach i mi sie pomieszały. ale musiało być coś z shaman, passion, easy sat i chyba jakaś jeszcze jedna. sam się teraz zastanawiam co to za odmiana

odswiezam bo mam kolejne pytanie ;) mialem dwie roslinki posadzone fem. poszly w ziemie na poczatku maja ale po drodze zostaly zrownane z ziemia przez dziki. po jakims czasie odniosly sie i rosly dalej. teraz sa mniej wiecej do pasa ale nie widac zeby zaczynaly sie ksztaltowac topki. czy da sie to jakos teraz rozpoczac?? przyspieszyc?? zeby zdazyly dojsc zanim lato odejdzie

Last edited by a moderator: 27.08.2012
  4. Wujo

Wujo Guest

powinny tylko teraz okreslic plec i szykowac sie do kwitnienia jesli nie sa AF a kwitnac zaczna konkretnie jak dzien zacznie trwac ok 12h ;)

5. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

a czy da sie je jakos przyspieszyc zeby juz zaczely dawac topki??

6. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Owszem można tylko jest to pracochłonne i raczej dla zaawansowanych ;]
    Bądż cierpliwy do ok 2 tyg sprawa sama się rozwiąże !

7. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

no to teraz na podsumowanie juz mam nadzieje ;) do kiedy mam czekac czy te topki zaczna sie tworzyc czy nie?? i kiedy ewentualnie mam wkroczyc i od razu napiszcie co i jak mam zrobic zeby one zaczely sie tworzyc?? bo troche szkoda mi ich. tyle juz rosną i przezyly inwazje dzikow i szkoda by bylo gdyby nie zdazyly nic wypuscic. i czy da sie teraz tak na szybko jakos wplynac na roslinke zeby powiekszala topki i zeby jakby wiecej energii wkladala w ich tworzenie??

8. ZIELONA

Last edited: 27.08.2012
  9. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

Attached Files:

10. ZIELONA

Ja osobiście po fotach nie rozpoznam ;]
    Pierwsza fotografia to jeszcze troszkę potrzebuje słoneczka - myślę że 2- tygodnie to max - tak naprawdę trudno określić czas bo to bardzo indywidualna spr ( odmiany i warunków )
    A 2 pozostałe jeszcze troszkę - myślę że jeśli bedzie pogoda to 3 tyg !
    to są automaty więc dojdą napewno do końca września !!!!

11. KapitanPlaneta

KapitanPlaneta Geniusz

wg mnie jeszcze dłuuugo do zbiorów... Licz na szczęście - bo jest prawdopodobieństwo że nie da rady do zimy... (bo wg mnie nawet 5-7 tygodni)

Co do odmian - nikt Ci nie powie; nawet największy specjalista

roślinka nr 2 w ogóle nie widzę żeby kwitnęła (ale to może być wina zdjęcia)

12. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

to nie sa automaty i wlasnie dlatego sie martwie ;) pozno bardzo dochodza :/ dwie z nich - jak juz pisalem - zostaly przeorane przez dziki i po kilku tygodniach znow sie podniosly dlatego maja spore opoznienie. da sie to jakos teraz przyspieszyc zeby te szybciej dochodzily a tamta jedna zeby zaczela juz kwitnac i tworzyc topki??

13. KapitanPlaneta

KapitanPlaneta Geniusz

ou nie doczytałem i nie wiem czemu założyłem że są to automaty...

Mi ostatnie rośliny pokazały pleć z 2 tygodnie temu... Wszystko zależy od odmian - różne rośliny maja różny okres kwitnienia.

skąd masz pestki?

14. ZIELONA

15. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

no ja licze jednak na to ze pogoda jeszcze troche dopisze i ze cos z tego wyjdzie bo jak nie to lipa :/ a pestki byly z f2seeds i byly fem. tzn jedna z tych mogla byc reg. w sumie nie wiem bo bylo sadzonych sporo i nie pamietam ktore gdzie no i wiekszosc zostala zniszczona przez dziki :/ zostaly te 3

16. ZIELONA

Możesz czekać cierpliwie albo wspomóc krzaki nawozami - wybór należy do Ciebie !

17. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

raczej wspomoge bo troche szkoda by bylo zeby i z tych nic nie bylo :) chce zeby bylo przynajmniej 15g ze wszystkich lacznie to wtedy mi sie zwroca calkowite koszta wszystkiego co wydalem na nie od poczatku ;) bede lal plantonem i kupie ten stymulator. moze chociaz jedna by zdazyla dojsc

18. ZIELONA

Mam bardzo podobną sytuację do ciebie - też pestki N/N ( prezent )
    i zawsze podchodzę optymistycznie a i z rezerwą do N/N !!!
    Uważam że zdąży dojść , jest jeszcze dużo czasu wbrew pozorom !!!
    W zeszłym roku trzymałam krzaki do pierwszych poważniejszych przymrozków ( trzeba tylko dbać i sprawdzać czy nie pleśnieją topy ) i dało radę mimo ze 1 krzak to była indyjka a jak wiadomo one potrzebują więcej czasu na dojście !!!
    Ja wspomagam się PLANTONEM K , GNOJÓWKĄ Z POKRZYW , ASAHI SL a dziś zamawiam PK 13-14
    I jestem spokojna ;]

19. mefistofeles

mefistofeles Zagubiony

mam nadzieje do samego konca :) mam nadzieje tez ze zima przyjdzie pozno w tym roku :P a od razu zapytam czy stosowaliscie kiedykolwiek cos chemicznego na odstraszanie zwierzyny lesnej?? jakies odstraszacze co w ogrodniczych mozna kupic?? bo na przyszly rok na pewno to zastosuje i teraz nie wiem ktory bylby skuteczny. bo szkoda troche tyle roboty i ponad 10 krzakow poszla w piach bo dziki sobie przyszly na szame :/

20. ZIELONA

nasiona marihuany, nasiona konopi