1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Szwecja Kara za przestępstwo narkotykowe w Szwecji

Dyskusja w dziale Marihuana w innych krajach rozpoczęta przez Modliszka w dniu 03.08.2014

 1. Modliszka

  Modliszka Expert

  [​IMG]

  Kara za przestępstwo narkotykowe w Szwecji zależy od tego, jaka ilosc suszu masz przy sobie. Posiadanie niewielkiej ilości marihuany jest karane zazwyczaj mandatem. Sprzedaż jest uznawana za poważne wykroczenie i może spowodować długie "wakacje". Nigdy nie przedstawiają siebie jako dilera i nigdy nie nos więcej marihuany niż tyle, ile może być postrzegane jako ilosc do użytku osobistego.

  [​IMG]

  Uprawa konopi jest postrzegana jako przestępstwo bardzo poważne i moze prowadzić do pozbawienia wolności, w szczególności w przypadku uprawy wielu roślin lub posiadaniu.

  Przestepstwo jest podzielone na 3 grupy;
  drobne przestępstwo 0-50g
  przestępstwo narkotykowe 50-2,5kg
  poważne przestępstwo narkotykowe 2,5kg+


  [​IMG]

  W przypadku drobnych przestępstw zostaje sie ukraranym w postaci grzywny lub pozbawienia wolności do sześciu miesięcy.
  W przypadku przestępstw narkotykowych grozi pozbawienie wolności do 3 lat, a w przypadku poważnych przestępstw narkotykowych grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 10 lat.  47-letni Gintaras Ruksenas 4 czerwca 2012 transportowal prawie 30 kilogramów marihuany i 2 kg amfetaminy" Dostal 5 lat i nie moze wjechac do Szwecji do roku 2022.
  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 15.09.2014
  likes this.
 2. koliber

  koliber Forumowy guru

  Lżej jak w Polsce
   
 3. szklanka

  szklanka Dyskutant

  W polsce "drobne przestepstwo" to juz plantacja
   
 4. TheSpecialOne

  TheSpecialOne Expert

  Polska sto lat za murzynami.Złapią z lufka na bitą i od razu masz wycieczke na komisariat.Prawie wszędzie jest jakąś mniejsza lub większa tolerancja ale u nas to reżim troche taki
   
 5. Trochę nie do końca się to zgadza ponieważ w Szwecji poza posiadaniem bycie pod wpływem THC jest nielegalne. Nie zawsze się o to przypierdalają ale zdarza się. Znam ludzi którzy mieli testy na thc bo ich podejrzewali no i jak na szczaniu wychodziło ze palił to mandat i niektórym przez 2/3 lata 3/4 razy w miesiącu testy na thc na policji ^^. Do więzienia może i się nie idzie ale wielu z was pewnie wolało by dostać te zawiasy niż przez kilka lat nie móc zajarać lolka i śmigać na komendę na testy THC.
   
 6. shooking4664

  shooking4664 Kumaty

  Siema Siema !

  sa tu jakie szwedy?


  POZDRO// S
   
 7. P0RT0WIEC1948

  P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

  to szwedzi nie wiedzą co to jest kwasek cytrynowy i jakie ma zastosowanie przy oszukiwaniu testów? ;]