Już 24 dzień i a efekty średnie - Afghan Skunk - Indoor - 4x tornado 32w philips

dht11 24.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam

Box: Szafka ze sklejki pomalowana białą farbą
    Rośliny: 2x Afghan Skunk Feminise
    Oświetlenie: 4x ŚWIETLÓWKA TORNADO 32W PHILIPS (2x zimna i 2x ciepła)
    Wentylacja jest ok, duży wydajny wentylator wyciągający, mały wdmuchujący co jakiś czas.
    Temperatura 22-24 stopnie
    Wilgotność: 25-33 stopni (zima, kaloryfery bardzo wysuszają)
    Nawilżam wynalazkiem własnej konstrukcji podobnym do tego:

Cały czas było ok 8-10cm od lamp, dzisiaj przestawiłem na 20cm od lamp żeby się wyciągały.

Jest 24 dzień i trochę się martwię bo są małe, niskie. Coś to wolno idzie, wydaję mi się że powinny być większe.
    Może oświetlenie za słabe, co robić? Co robić ;)

IMG_20190224_171935.jpg IMG_20190224_171945.jpg IMG_20190224_171955.jpg ultrasonic_humidifiee_mist_maker_xs.jpg

2. judaista

judaista Moderator Moderator

Dobrze wyglądają, wcale nie są małe tylko niskie tak jak wspomniałeś. Niepotrzebnie chcesz żeby się wyciągały, jako że to sezony są, j bym im topping zrobił, podwegował jeszcze z tydzień i na flo.

• Lubie to x 2
  3. h3

h3

dokładnie.. ładne zdrowe krzaczki, może ciut małe jak na taki wiek ale nie przejmuj się.
    jak do tej pory zdrowe były to lampy daj na taka wysokość jak trzymałeś cały czas, przełączysz na FLO to Ci się wyciągną.
    a jakiej pojemności donice tam masz? jak nieduże to nie ma co się dziwic że planty też nieduże ;)

• Nie lubie. x 1
  4. Co znaczy "sezony"? Że "nie auto"?
    Czytałem o "topping", zastanawiam się na przycięciem jednej dla testu. Czyli przycinam ten szczyt i tyle? I czekam na aż się rozwiną nowe?
    Donice małe (chyba faktycznie za mało), 5L (baniak po wodzie 5L) a druga to chyba około 5-7L (baniak po odżywkach dla kulturystów).

PS: tak sobie myślę żeby dołożyć jeszcze jedną żarówę, ale nisko, tak żeby doświetlić dolne partie. Czy warto i czy tak można?

PS2: w nocy wentylator wyciągający jest wyłączony, czy prawidłowo?

5. h3

h3

wentlatoty nonstop mają chodzić

jak chcesz dokładać coś światła to daj to na góre razem z resztą żarówek, a dolne odrosty i kwiatostany gdzie nie dochodzi światło ja osobiście wycinam na początku 2tyg flo

doniczki nie są aż takie małe jak mi się wydawało, ale za to boxik chyba mały...
    podaj w ogóle jego wymiary (boki, wysokość) to zaraz pomyslimy czy Ty tam się pomieścisz z tymi kwiatami i czy dokładać światła

aha a ten duży wydajny wentylator wyciągający jak to ująłeś to ten który widać na pierwszym zdjęciu? :D
    przydałby Ci się jeszcze mieszający który dmuchałby na topki co by suka pleśń się przypadkiem nie zadomowiła ;]

sezony tak jak mówisz, nie auto i żeby weszły na FLO musisz zmniejszyć czas naświetlania do 12h na dobę

topping - tak jak mówisz przycinasz i tyle. ucinasz główny szczyt zaraz nad dwoma takimi maciupenkimi odrościkami, z nich robią się dwa główne szczyty i dolne odrosty zaczynają wędrować ku górze
    foty:
    dzień toppingu, te odrościki są takie małe że na mojej focie ledwo widać jeden

i dwa dni po toppingu

• Lubie to x 2
    • Nie lubie. x 2
    Last edited: 25.02.2019
  6. Wentylator wyciągający ustawiłem tak że działa cały czas.
    Rośliny ustawiłem bliżej lamp.

Tak, to ten wentylator ze zdjęcia i jest naprawdę mocny.
    Wentylator mieszający też jest, to ten wiszący na drutach, wciąga powietrze z zewnątrz bo drzwiczki z szafy są zawsze lekko uchylone, działa 30 minut co 30 minut.
    Wymiary boxa: 110/48/77 (wys/głeb/szer)

Nie jest za póżno na topping?

IMG_20190225_150438.resized.jpg

7. Ryjek

Ryjek Użytkownik

Ładne roślinki =) na toping jasne że nie za późno. Możesz kupić Asahi SL w ogrodniczym i zrobić oprysk. Dostaną kopa z dnia na dzień i same plusy tego będą równiez inne też

8. napisz do mnie na pw dam pare wskazowek ;)

9. koleszka84

koleszka84 Kumaty

Filterek powietrza jakiś w planach kolego ?

10. posluchaj czytam ten opis I jak mam byc szczery to zmien swiatlo min hps 600 jedno Ci wystarczy na 2 rosliny. nie sluchaj tych ludzi bo nw czy wgl maja pojecie o sadzeniu. po pierwsze zrob to swiatlo po drugie kup odzywki po 3 wieksze donice takie jak u mnie po 4 tem do 32 stopni (najlepiej 2 8 8)
    1 hps z balastem bd cie kosztowal chyba
    200zl mies albo 160 zalezy. ale daje Ci gwarancje min 100g I to z palcem w sumie robienia na odpierdol. heh to swiatlo co masz to wyjebac szkoda pradu nic z tego nie bedzie. ja zrobilem pierwszy raz 243 g jakos tak z 1 sztuki powodzenia. wentylacja hmm jakie masz fundusze?

11. moje dzien 18 po przesadzeniu w duze donice. ;))

20190224_230943.jpg

• Nie lubie. x 1
  12. Nie wiem, co to takiego? Chodzi o tłumienie zapachu?

Odnośnie nawozów to dodawałem trochę Florovit do wody a na kwitnienie mam Planton K.
    Generalnie nie podlewałem za dużo, dzięki temu nawilżaczowi ziemia ciągle jest wilgotna więc podlewam mało i rzadko.
    Polecacie z nawozów coś jeszcze?

A odnośnie podawania to podlewa się gdy już zgaśnie swiatło czy to nie ma znaczenia?

Wiem, wiem, małe donice, boje się teraz przesadzać, następnym razem przygotuje większe,

13. nie boj sie to latwe wazne zeby ziemia nie byla sucha jak bd to robil

14. Mam jeszcze pytanie o topping.
    Czy ja dobrze kombinuje żeby przyciąć tam gdzie narysowałem ta czerwoną kreskę?

topping01.jpg

15. h3

h3

@Zi3laRZ co ty mu kurwa w ogóle wkręcasz? jakie 600W HPS? widać że facet budżetowo leci, mały boxik, a ty wyjeżdżasz tu ze światłem na min. 1m2 i każesz mu nie słuchać dobrych ludzi. na razie pilnuj tam swojego grow z klonami z automatów i pokaż co umiesz, bo zajebało trollem. :D:

@dht11 hps mógłbyś dać. nie 600w, tylko dużo słabczy, ale wtedy musiałbyś wymienić wyciąg na kanałowy, a nie taka popierdółka co teraz masz. z tym światełkiem to faktycznie trochę kiepsko u Ciebie, bo według kalkulatora lumenów na flo będziesz potrzebować 8 takich tornado 32W.

z toppingiem dobrze kombinujesz. upierdalasz całą tą górę, tylko nie uszkodź tych małych odrostów.

donic nie byłoby sensu większych tam pchać, a nawet teraz nie wiem jak to będzie, bo box bardzo niski. po toppinu od razu jak się ogarnął przełączaj fotoperiod na 12/12 moim zdaniem... chyba że chcesz się bawić w lst (rodzaj treningu)

teoretycznie lepiej podlewać jak światła są wyłączone, ja podlewam przy włączonych bo mi wygodniej.

zdajesz sobie sprawe że będzie jebać trawą? dlatego koleszka pytał o filtr powietrza.

o nawozach się nie wypowiem, bo nigdy nie leciałem budżetowo, mineralnie.

poprzeglądaj trochę fotorelcji. zobacz jaki sprzęt ludzie mają na podobnych powierzchniach i złap trochę teorii.

• Nie lubie. x 2
    Last edited: 26.02.2019
  16. ja pierdole rozpierdalacie mni3 juz hahahah kurwa co ty chcesz 30 g z krzaka ? jesli was to zadowala to spoko mnie interesuje 300 ale kazdy jest inny wszyscy mamy inne twarze . a to hobby jest drogie ale jat to polacy oszczedzaja na wszystkim. sluchaj tych ludzi dalej a gwarantuje Ci ze chuja bd mial moge sie zalozyc ;) milego popoludnia. I ps smiejesz sie z mojej fotorelacji ? chce zobaczyc twoja to sie wszyscy posmiejemy ^^

• Nie lubie. x 1
  17. I jeszcze z tym podlewaniem to odjebales nie podlewa sie na noc. to blad tez tak robilem. najlepiej godzine jak wstana ..

• HAHA XD x 1
  18. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Spiny sa zbedne.Jeden jedzie uprawe w stodole,inny w pomieszczeniu mieszkalnym,jeszcze inny w lodowce.Nie wszystkich stac na wydanie kilku tysiakow na sprzet,zwlaszcza ze 99% ludzi na Forum uprawia dla siebie.Jesli chodzi o podlewanie,podlewaj kiedy Ci wygodnie,czy matka natura trzyma sie scisle schematu ze godzine przed wschodem lub zachodem slonca??? My rowniez staramy sie odtworzyc najbardziej zblizone warunki do naturalnych,wiec moim zdaniem powinienes podlewac kiedy Ci wygodnie.

• Lubie to x 1
    Last edited: 26.02.2019
  19. to po co ten atak do mojej osoby? nor chce zle dla goscia ale znawcow jest wiecej niz myslalem

• Nie lubie. x 1
  20. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Stary,luzik.Nikt Cie nie atakuje,tylko ludzie sie zastanawiaja dlaczego zalecasz np.wymiane oswietlenia na HPS-a I to jeszcze 600W w malej szafce?? Jak pisalem wyzej,nie wszyscy maja miejsce aby zainstalowac tego typu oswietlenie.Jesli faktycznie jestes w stanie pomoc koledze to OK,ale zanim napiszesz posta przeczytaj jakie dane grower ma warunki do uprawy,co ma do dyspozycji itp.Pozdrawiam:)

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...