jest co ratować ?

fablex 14.03.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. witam,
    pierwszy grow i totalnie sobie nie poradziłem,
    box ,1,2x,1,2x2,2
    wentylacja 320-400m2 + filtr węglowy
    medium ; cocos 80-90% i na spód pebbles
    odzywki : canna rhizo, a+b i cannanzym, shark white myco
    lampa : 520W led odpalona na 60%
    kiełki poszły w torfie kwadratowym i od razu do docelowych 15l autopot
    aktualnie jest 5 moby dick 2 i 3 tygodniowych oraz jeden critical parodniowych. Jak widać na załączonym obrazku, zało lipa rośnie

Co ciekawe połowa moby dick byla sadzonka w innym kokosie i te z canny coco 2 tygodniowe przerosły 3 - tygodniowe gold coco.
    wyczytałem ze w kokosie nie trzeba sprawdzać ph w takim przypadku pojechałem po bandzie i chyba przenawoziłem rośliny bo zaczęły tydzień temu zmieniać kolor i więdnąć. Podlewałem je codziennie po 200-300mln za każdym razem z odżywką. Potem przelałam każdą ok 10l i nastepnego dnia 1,5l wody o ph 4 żeby to jakoś podratować.
    Wydaje mi sie ze 15l autopot na koko jest zbyt duży.
    Plan mam takie zeby wystartować od nowa z ph metr i ziemią 40% kokos 30% pebbles 30% na spód. Veg lightmix 0,7l donice + whtite shark mycro na 1,5 tygodnia i docelowe 15l donice z mieszanką 40-30-30 , Ma to sens ?
    zostawiłbym te 3 rośliny które jako tako wyglądają i w każdą donice docelową dał po dwie rośliny. Czyli w 3 donicach 6 nowych nasion a w pozostałych 3 dałbym 3 nowe nasiona i te 3 stare rośliny z których może cos będzie. Ogrodnik ze mnie jak.:repa:help [​IMG]

2. judaista

judaista Moderator Moderator

Ten kokos jest suchy jak wiór. Zanim wgl wpadłeś na pomysł, żeby swoje pierwsze grow robić w coco, poczytałeś jak należy się za to zabrać?

3. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Jak mogles 'zamordowac' takie pieknosci??? Ta w dolnym rogu moze jeszcze odbic,przynajmniej wyglada na najbardziej zdrowa,reszta niestety popalona nawozami.Moim zdaniem szkoda czasu na ratowanie,lepiej wystartowac z nowymi pestkami.
    Jak sam piszesz mozesz pozostawic rosliny,ktore maja szanse na 'odbicie',reszta do kosza-szkoda.
    Nawozenie w tak wczesnym stadium wzrostu zabija tak mlode roslinki.

4. chłopaki tez mi szkoda roślin i mojego czasu. Mam teraz sporo na głowie i dużo energii ze mnie wyciągnęły lampy led które sam składałem i koniec końców stwierdziłem że jakoś to będzie. Niestety daleko nawet do "jakos"a będzie to jak zaczne od nowa chyba... ten mix ziemia light plagron, pebbles i użyty kokos w tej uprawie co na zdjeciu bedzie dobrym rozwiazaniem ? chce wsadzic po dwie rośliny na donice zeby troche doswiadczenia więcej nabrać, mam nadzieje ze tym tez sobie potem nie zaszkodzi... jakies wytyczne by sie przydały bo mleko się już rozlało japierdole

5. marcopolo

Nie baw sie w mieszanki ziemi,kup gotowego LIGHT MIX-a/biobizz/ I bedzie OK.Nabedziesz doswiadczenia bedziesz sie bawil,na obecna chwile szkoda Twojego czasu I kasy
    PH miernik.

6. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

ratuj, leć do sklepu po normalną ziemie do kwiatków o ph 5,5-6 i przesadzaj w kubeczki plastikowe, i wyjeb tego kokosa posadź na zwyklej sklepowej do warzyw nie lej żadnych nawozów na weg i będzie dobrze.

Last edited: 14.03.2019
  7. marcopolo

Salam,i minie kolejny miesiac zanim odbija,a gwarancji brak ze wszystko bedzie dobrze.Zreszta zrobi jak zechce.

8. @marcopolo , bardzo dziękuję, male donice 0,7 l bedą ok czy lepiej dokupić większe lub kubeczki jak kolega salam alejkum radzi ?
    @salam alejkum ratuje :drzewo: dobry anty gif masz :bongo:

9. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

ja bym ratował nie wyglądają tragicznie, nowa ziemia korzeń wypłukać i przesadzić, na pewno szybciej odbiją jak nowe wykiełkują

10. marcopolo

Moze faktycznie warto sprobowac??? Te 0,7 powinny byc dobre.Jesli bedziesz ratowal dziel sie informacjami jak sie panny maja.Powodzonka:)

11. szkoda mi ich wyrzucać, wsadze tak jak mówiłem po dwie rośliny na donice 15l docelowo, będzie 6 nowych nasion white thunder od kera i wrzuce te zombiaki popalone na drugi koniec donicy żeby się ratowały jak mogą.
    ph metr zakupiony, peski sie moczą , będę pisał jak co ruszy ;>

12. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Wincyj nawozu wincyj! kup 5kg azofoski i w tym kiełkuj roślinę a na flo przesadzaj do polifoski

• Lubie to x 1
    • Nie lubie. x 1
  13. ,,l,,

• Gowno ! x 1
  14. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

To pokazałeś poziom post wyżej... Pogratulować

• Lubie to x 1
    • Nie lubie. x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...