1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

jaramy.pl - oszustwo czy nie?

Dyskusja w dziale Hyde Park rozpoczęta przez bajeczny w dniu 22.04.2018

1. Złożyłem zamówienie, wysłałem kasę i cisza od 12dni zatem jesteście śmiecie złodziejami i tyle. Taka prawda. Zresztą sprawnie usuwacie komentarze na fb. O czym tu gadać?

2. Przestrzegam wszystkich, nie testujcie nawet. Szkoda tych 50zł nawet. Karma wraca zatem te nieudaczniki życiowe w takiej czy innej formie odpracują bycie śmieciami ludzkimi a dzięki np mnie zaoszczędzisz 50zł. Lepiej kup sobie dobre wino.

3. tapczan

tapczan TURBO WŁĄCZAM POTEM

No cóż przekonamy się haha zamówienie poszło zobaczymy

4. Moonweed

Moonweed Kumaty

Zawsze mnie to bawi, jak sklepy dzialajace na granicy prawa chwala sie, ze maja certyfikat SSL ;d
    Szczegolnie ze macie darmowy certyfikat Let's Encrypt, ktory jest dziurawy i pod ktory mozna sie podpiac bez duzego problemu (JESLI uzyliscie automatu do generowania tego certyfikatu). A nie zdziwilbym sie ze to zrobiliscie, skoro piszecie ze u was "jest bezpiecznie bo macie SSL" - albo elementarny brak wiedzy, albo chec zdobycia szacunku u osob, ktore nie wiedza ocb.

SSL jest wymogiem... gdybyscie go nie mieli to strona bylaby blokowana i oznaczona jako Niebezpieczna.
    Ale nie oceniam, bo tak jak mowie - wszystkie sklepy dzialajace na granicy prawa sie chwala ze maja SSL, co niby ma sprawic, ze policja nikomu nie wjedzie na chate. ;d

Macie strone postawiona na serwerze w Rumunii - tym moglibyscie sie tutaj pochwalic, a nie pisac o jakims ssl haha ale zakladam ze to nie wasz serwer, a po prostu konto hostingowe.

Nie wspominam o tym, ze sklep stoi na Prescie, gdzie jeszcze potencjalnym hackerom udostepniacie informacje jaki to system (zapewne to darmowy szablon).
    Watpie zeby chcialo wam sie kontrolowac caly ten system dzien po dniu i zeby interesowaly was ewentualne dziury w oprogramowaniu/rozszerzeniach, ktore sa NA BIEZACO odkrywane na wszystkich systemach e-commerce i CMS.

Wiec w skrocie, chuja a nie bezpieczne. Jesli to nie jest jakas podpucha polycyjna, to zycze zeby nic sie zlego nie stalo i zeby nikt "nieogarniety" nie wpadl przez to.

P.S. Nawet jak tapczan dostanie to ziolo, to zaden dowod na to, ze to nie jest fake. Ile polycyja ma tzw ziola operacyjnego?
    Moze nikt nie zamawial w ostatnich dniach, zamowil tylko tapczan, o czym oni wiedza (bo sie tapczan z gory pochwalil ;d), i wysla mu ten bakens zeby na forum poszlo info, ze ta strona to nie fejk - i tak ludzie zaczna wpadac.

Pamietajcie, polycja w 2018 roku nie jest glupia. ;d

W skrocie - odradzam zakup (nawet jesli to b. dobre ziolo od b. dobrego growera, ktory nie zamierza nikogo sprzedac).
    PO PROSTU, takich rzeczy nie robi sie przez internet, a juz na pewno nie poza deepnetem.

5. NIE KUPUJCIE NA TAKICH STRONACH, NA 90% WYJEBA

6. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Moonweed wspaniały wywód :)

7. tapczan

Tyle to wiedzialem haha no swoje dane się nie martwie bo i tak fejk co do odbioru to także bez obaw haha zobaczymy odpowiedz dostałem zobaczymy czy dostanę paczke haha

Moonweed likes this.
  8. redisTUO

redisTUO Forumowy guru

Tapczan- bede ci paczki slal do ciupy, nie boj nic:)

9. tapczan

Już i tak z biletm do MK latam jak coś wiecie gdzie mnie szukac haha

10. Moonweed

Moonweed Kumaty

Nie do konca chodzi mi o ewentualna wpadke tapczana, bo jak rozsadnie zlozyl zamowienie to moga mu naskoczyc.
    Ale przykladowo tapczan bedzie pierwszym i jedynym, ktory dostalby to ziolo - potem napisalby na forum ze dostal - i co sie dzieje wtedy? Z tych 500 osob online znalazloby sie o wiele wiecej chetnych.

Ja po prostu mysle o scenariuszu wprzod, a nie o tym, ze tapczan pojdzie siedziec... (bo to sie nie stanie prawda).

W Polsce jara kazdy... oni nie maja nad tym kontroli, wiec szukaja sposobow na jak najszybsze wylapanie jak najwiekszej liczby osob. To moze byc jeden z nich ;d (ALE NIE MUSI)
    Polycyjny informatyk w godzine moze stworzyc sklep i puscic linka na kilku forach. I godzina pracy skutkuje zlapaniem danej ilosci osob. Krawezniki takiego licznika by nie wykrecili w kilka dni haha

Na zachodzie jest duzo akcji (moze nie akurat jako sklep przez neta), ale nawet bardziej hardcorowych - tak ze trzeba sie duzo namyslec, zeby sie polapac.
    I mozna mi wierzyc czy nie, polska polycja jest o w chuuuj wprzod od innych krajow, wiec niech nikt w PL niczego nie lekcewazy.

Oni sie wszyscy wycwanili, a wiec my - obroncy rosliny Boskiej niszczonej przez brudne lapska - musimy byc bardziej cwani.
    Teraz lapanki dzieja sie wlasnie dzieki telekomunikacji i internetowi. Pamietajcie o tym.

I zeby bylo jasne, nie mialem na celu obrazy tapczana, bo tak jak mowie - wierze ze podszedl do tego baaardzo rozsadnie.

lakazs and tapczan like this.
  11. tapczan

Co do obrazy too ja tu nie widzę jej rozumiem Cię wyrażasz swoje zdanie ja po prostu chce pokazać czy są legit czy fejk zobaczymy wiadomo tylko torowisko tylko tam się obracalen pierwszy mój taki wybryk żeby z normalnej strony zamowic haha także czekamy jak coś to powina jakieś menelsa na fejk danych ;d
    4lata informatyki nie poszło na marne wiadomo ocb z takimi rzeczami pozdro Moon bo dobrze prawisz :) oby mibtylko nie nasrali do paczki hahazamowienie opłacone nic tylko czekać na rozowj syruacji

Last edited: 16.05.2018
    Moonweed and lakazs like this.
  12. GoHan

GoHan Moderator Moderator

heheh :) tap ty asie hahah

13. tapczan milczy!!!! Czeka już z ponad dwa tygodnie !!! To ściema nie ma z nimi kontaktu to oszuści nie łapcie się na takie wynalazki!!!!! szkoda kasy !!!!

14. tapczan

Jakie 2tygodnie ziomek haha no czekam jeszcze nie dostałem nic na maila żeby coś na pqdzkomap szlo

15. lakazs

lakazs Kumaty

a już miałem organizować rakietę haha

16. Tapczan i jak tam? Jezeli jeszcze czekasz to raczej się nie doczekasz

17. tapczan

Czekam i czekam ;d nawet na to nie liczylem haha

18. To ja im nie wysylam bo to oszustwo

19. I jak tapczan,
    zaczęło się coś dziać? ;d

20. tapczan