Jakie techniki uprawy znacie i stosujecie???

Lanrete 22.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Lanrete

  Lanrete Tuptuś

  Jakie techniki uprawy znacie i sami stosujecie? Proszę o nazwy i krotki rzeczowy opis , co zauważyliście stosując ten trening , plusy i minusy?
  Oto że ja jem amator znam jedynie ;
  -lst które daje wiecej plonu po przez obnizenie szczytu głównego ,tym samym odrosty niżej położone pną się ku gorze zasępując szczyt główny. Plus to napewno wiekszy plon. Minus stres u rośliny kóry odczuwalny jest w haju.

  -taping przciecie szczyu głównego tym samym dwa niższe odrosty przejmują tą role mamy dwa szczyty.
  plus i minusy takie jak przy lst ak sądze.

  -fim przciecie wierzchołka w taki sposób zeby utworzyło się kilka szczów głównch z jednego plusy i minusy akie jak wyzej , plon nieco efektywniejszy.

  -defoliacja moja ulubiona zabawa z rośliną ,dla mnie to jak taniec z partnerką w którym ona robi wszystko co chcę , oczywiście wsłuchując się w jej rytm. plus to duzo wiecej miejsca miedzy odrosami, wieksza kontrola kwiatosanów minus to pleśń w warunkach ku temu sprzyjających w miejscu oderwania liści.

  Są jeszcze jakieś super coś am o kórych nie mam pojęcia i zapewne wiele innch o kórch bym chciał usłyszeć...

  Tylko proszę nie linkujcie i nie kopiujcie regułek , chciałbym opis w kórym będę wiedział że osoba robiąca daną technike sama ją rozumie.

  Jeszcze czy przesadzanie roślin w danym momencie uprawy też można uznać za technike upraw ? ma ktoś doświadczenie w ej materii?
  PS. jak napisałem gdzieś głupote proszę o poprawienie mnie, jak wszystko co napisałem to głupota proszę o usuniecie tematu.
   
 2. cos ty tu popisał chłopie, same bzdury ja tu widzę. Ja bym ten post do kosza wywalił bez urazy ale na pewno pierwszy lepszy artykuł z Google by cie skorygował i odpowiedział na twoje pytania.
   
 3. Lanrete

  Lanrete Tuptuś

  google to mam :dupa: napisz cos sensownego bo ja nie potrafie , a najwieksza bzdura ktora napiałem to co?:pener:
   
 4. Lanrete

  Lanrete Tuptuś

  Dodam że ciągłe lst z drucikami i nakretkami do podtrzymania wilgotności jest oklepane moze jest ktoś na forum kto mnie czegoś nauczy.
   
 5. Heniekzbagien

  Heniekzbagien Użytkownik

  Dobry jesteś zawodnik. Nie ma co.
  Jako minus treningu LST (Low Stress Training) wypisujesz duży stres rośliny haha. Opisz może ten stres rośliny który da się odczuć w haju bom ciekaw.
  A taping chyba pomyliłeś z faping :D
   
  • Lubie to x 3
 6. Kitty Forman

  Kitty Forman Moderator Staff Member

  Ja Cię chętnie nauczę stylistyki i ortografii, bo ręcę mnie się opuściły po samą glebę hehe :D
  Ej Ziomek, to ludzie czytają a nie Neandertale ;D

  Ja to poprawie w wolnej chwili, bo temat sam w sobie nie głupi, a Ty na przyszłość, jak coś zakładasz to weź się postaraj trochę.

  Pozdro! :witch:
   
 7. Ja stosuje kolejno:
  - FIM - czyli uszczypanie stożka wzrostu tak więcj niz połowa (precyzyjniej nożyczkami) -> raz wyjdzie a raz nie. Jak wyjdzie to wyrasta kilka nowych stożków (u mnie max 4)
  - jak roślinki podrosną to zakładam siatkę i robię im leżakowanie czyli ScrOG chyba to się zwie. -> dobre to i zbawienne bo można ładnie zagospodarować powierzchnię i to co pod liśćmi rośnie w cieniu ciągnie ku górze (czyli topki)
  - zdarza się że jak roślinka jest oporna trzeba ją zmusić, czyli ściskam palcami, skręcam i wkładam po siatkę to będzie supercropping -> roślinka w miejscu tragedii goi się i powstaje zgrubienie, szybko dochodzi do siebie (ważne aby nie złamać tyl ko skręcić)
  - jak powstają topki to odsłaniam im dostęp do światła obcinając górne listki (te największe i średnie), pod siatką jest ich od Ch..ja więc fabryka działa jak trzeba. -> topki ładniej puchną - trzeba uważać aby przy usuwaniu listków nie uszkodzic topków. To jest ta defoliacja, choć bardziej podoba mi się podobnie brzmiący wyraz. (Nie wiem co w tym jest z tańca... ale to kwestia kto co przypala)...
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...