jakie światło do ukorzeninych klonów

ali1980 11.12.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. witam pobrałem pierwszy raz klony 9szt. z kwitnącej white widow big bud , ładnie sie ukorzeniły korzonki wyszły juz z kostki wełnianej i mam problem bo pod hps 600 mam 9szt. w fazie flo jesce tam bedą kwitły dobry miesiąc i nie wiem co zrobic z tymi klonami pod jaka lampe je wsadzic ? chodzi mi o to jaka najmniejsza moc lampy by musiała być ? czy moga byc jakies swietlówki tornado, ledy philipsa,itp chodzi o to zeby jaknajmniej pradu pobrało i sobie rosło wegetowało? prosze o rady szkoda mi ich wyrzucić

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

CFL 105w/6400K/+maly boxik i beda sobie rosly do czasu zwolnienia miejsca w glownym boxie:piona:

• Lubie to x 2
  3. mały to mniej wiecej jaki?

4. marcopolo

30x40cm bedzie oki.Potrzebujesz ok 6000 lum,ta zarowka daje Ci ok.6700 lum wiec beda sobie rosly spokojnie.:rastaman:

5. a jak dam male donicki powiedsmy 2litry to mi nie skarłowacieją bo wiekse do takiego boksa nie wejdą mam nieuzywany boks 90 na 90 cm moze byc taki ?

--- Dodano ---

taka jak ta ?
    http://www.ajzu.pl/inne-oswietlenie/1234-zarowka-cfl-55w-6500k-wzrost.html

--- Dodano ---

taka jak ta ?

--- Dodano ---

taka jak ta ?

6. w zaleznosci od tego ile ci jeszcze beda kwitly rosliny w boxie docelowym jesli niedlugo to wystarcza zwykle jarzenowki do oprawy przyczep folie zeby zrobic pseudo boxa w ktorym utrzymaj kolo 80 % wilgotnosci i najlepiej nie dawaj do jakis posrednich doniczek tylko odrazu do docelowych

7. marcopolo

Mozesz uzyc tego boxa,a oswietlenie to albo te 2 zarowki 55W,lub jedna 125W-moim zdaniem lepiej kupic 2x55W-lepsze zagospodarowanie swiatla:piona:

8. ok dzieki

9. a noiedoczytalem ze jeszcze miesiac to musi byc cos konkretniejszego wez tego boxa 90 x 90 i tam wrzuc mh 250 W wystaczy w zupełnosci mialem na ponad 1m2 150w i dawal rade pozniej bierzesz kolejne klony jak te wyjda do namiotu na flo i tak dalej masz linie produkcyjna tylko klony odrazu do docelowych donic w tym 90 x 90 i bedzie ladnie szlo miesic wega to nawet za duzo ale beda ladne krzaki

10. tak wszystko ladnie pieknie mam zarowki hps 250 i 400 ale chodzi o to zebym nie mial przypału z pradem i dlatego chciałbym wsadzic jakies swiatlo po najnizszej lini oporu

11. to skombinuj 150 W MH i powinno byc spoko ewentualnie jak nie brak $$ i w jakiegos leda inwestuj a pozatym przypal z pradem to jest dla mnie smieszna rzecza rachunki na czas oplacaj i powinno byc bez przypalu toc to tylko 100W roznicy byle jaki laptop tyle ciagnie nie mowiac juz o stacjjonarce

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...