Jaki aparat fotograficzny do growingu?

DRX 17.08.2013

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. DRX

DRX Tuptuś

Cześć Wam

Jak w temacie, potrzebuję kupić dość tanio aparat który wykonuje świetnie zdjęcia, przede wszystkim w trybie MACRO. Głównym przeznaczeniem aparatu mają być fotografie roślin, topów, trichomów etc. By jak najbliżej dało się wyostrzyć i złapać świetne macro. Proszę tutaj o porady ludzi którzy znają się w tej kwestii, a najlepiej posiadają tego typu aparat i są w stanie przedstawić zdjęcia ze zbliżeniem macro na topy, bądź coś podobnego. Przedział cenowy jaki mnie interesuje to - "do 500zł (używka)", bo nówki to pewnie granice 1000zł+/-

Znalazłem np. taki aparat po dobrej okazji:

APARAT CYFROWY FUJIFILM S2950 NOWY (3458429559) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co powiecie? Proszę o szerszą pomoc w temacie;] Pozdrawiam serdecznie

2. maladama

maladama Tuptuś

co za zbieg okolicznosci :) tez wlsnie wczoraj ogladalam aparaty :) a ten co pokazujesz to troche maly zoom ma, lepiej jakis 30x. W jednym co wczoraj rpzegladalam pisalo ze robifajne foty na odleglosc 1cm. Jak znajde model to ci wkleje :)

3. DRX

DRX Tuptuś

Damo:) Problem w tym że 30to-krotne zoomy kosztują więcej niż stan mojej kieszeni;D Po drugie myślę że taki zoom nie jest potrzebny do tego przeznaczenia aparatu, ale nie znam się także to tylko moje domysły

4. maladama

maladama Tuptuś

5. grabarz

grabarz Błyskotlwy

6. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

żeby nie robić offtopu kto ma jakiś lepszy aparat niech wrzuci w tym temacie zdjęcie makro robione właśnie tym aparatem (najlepiej topa) i poda model aparatu.

7. DRX

DRX Tuptuś

Dołączam się do przedmówcy, popierać swe przykłady czymś. Chce tutaj pewniaka, a nie strzał w ciemno, bo nie leże na banknotach hehe;D

8. Żwirek

Żwirek Błyskotlwy

Odp: re

aparat to: kodak easyshare C143 12 megapix

9. maladama

maladama Tuptuś

samsung galaxy s3 :)))

PS. DRX zobczn haszyszu tam jest temat nasze zdjecia makro i czesto ludzie pisza jakim aparatem robia.

10. DRX

DRX Tuptuś

Okej na chwili zobaczę co tam prezentują ludzie;] Dzięki za podpowiedź

11. Grumphy

Grumphy Junglist Massive

iPhone 7 :P

12. Gandalf.

Gandalf. Użytkownik

Ja pozwolę sobie się wtrącic. Co Wy ludzie gadacie..? Mam na myśli tych, którzy proponują telefony do robienia zdjęć grow. Nosz do #$&@$, przecież skoro facet chce mieć sprzęt do foto grow to najbardziej bezpieczno opłacalnym zakupem będzie w miarę jakiś kompakt. Niż telefon z którego z palcem w dupie nawet w razie W można wszystko odzyskać...

13. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

I tu się zgodzę...jak ma być eleganckie makro,to tylko lustrzanka i opowiedni obiektyw,ale tanio to nie bedzie...no powiedzmy bardzo tanio.Po drugie jak ma być naprawdę konkret,to też nie z ręki tylko z statywu i koniec.Telefony,kompaktówki,czy hybrydowe kompaktówki,to nawet przy najtańszym lusteru wypadają blado.

...zdjęcia moje,dość stare,siekane z kilku metrów z Sigmy SD10 + Sigmy 100-300mm na monopodzie ze spustem...

...ten pajęczak miał jakieś 2,5mm długości...
    View attachment 107131
    View attachment 107132
    View attachment 107133
    View attachment 107134
    View attachment 107135
    View attachment 107136
    View attachment 107137
    Swego czasu lubiłem się skopcić i szwędać się z aparatem po łąkach,bardzo relaxacyjne zajęcie.

• Lubie to x 2
  14. Ryjek

Ryjek Użytkownik

Zgreedzie świetne te foty :)

15. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Dokladnie!!! nie wiem kto poleca telefony chyba mucha! Tu nie byl...

Last edited: 20.01.2017
  16. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

Thanx za dobre słowo...w sumie makro to nie była moja mocna strona,zawsze wolałem pykać landscape-y,ale teraz na fotografię nie mam kompletnie czasu, dwie lustrzanki leżą i rozpierdalaja się w nich akumulatory od nie ładowania,ale coś tam pokażę jak moje FR wyskoczy z niezatwierdzonych.

17. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Moja czysta amatorka ,
    kiedyś miałam lustrzankę ,
    większość moich albumów robione małpką ,

* sprzęt jedno oko i talent drugie ,
    znam fachowców ze sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy , a słabizna
    ale ja nie o tym

Fota z małpki

--- Dodano ---

Gdzieś jest temat z fotami użytkowników ze starej galerii , poszukaj kolego a może zmienisz zadnie , bo nie sprzęt decyduje o focie ( jakość owszem zgodzę sie ) ale można zrobic na prawde fajne makro zwykłą małpką , dobre swiatło i można zrobić całkiem udana fote :)

• Lubie to x 1
  18. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

ZIELONA jesli to do mnie było,to sprawa wygląda tak...nie mam sprzętu za kilka tysięcy to co używam czyli Sigmy SD10 i Sony Alpha 350 ma już ponad 10lat i dzisaj takie uzywki z niedużym przebiegiem kosztuja grosze,a dają dużo większe możliwości niż nowy kompakt w podobnej cenie.Co do samych obiektywów,to nie trzeba też mieć tez sprzętu za kilka 1-2k żeby robic piękne zdjęcia,wystarczy odpowiedni adapter do bagnetu lustrzanki i można stosować taniutkie analogowe obiegtywy z ręcznym zoomem np m42 od starych lustrzanek analogowych.Kosztują od 40 do 100zł mają po 25-40lat ,a jakość wykonanych zdjęć w niektórych przypadkach powala na kolana.Do robienia wyjątkowych zdjęć też potrzebna jest minimalna wiedza,jak się chce robic fotki na manulanych ustawieniach,talent to osobna sprawa i albo się go ma...albo nie.
    Pokazałaś zdjęcia i ok nic szczególnego...takie zrobię i średnim telefonem,pod warunkiem dobrego oświetlenia...w numerach 2 i 3 aparat na trybie auto złapał ostrość gdzie mu się podobało i z automatu wybarał dość krótki czas naświetlania i małą przysłonę,przez co część planu (kwiatu) jest ostra część nie...na manulanych ustawieniach wystarczyło by wydłużyć czas i zwiększyć przesłonę i cały plan byłby ostry...to tyle mojego Zgreedziałego pierdolenia,nikogo do niczego nie będe przekonywał ,bo to nie ma sensu.Przeciez to tylko fotografie MJ,a nie jakieś dzieła sztuki..
    .

• Lubie to x 1
  19. działa

działa Użytkownik

iphone 11 pro ma teraz najlepszy aparat

• Gowno ! x 1
  20. Panie i panowie. Jeśli chcecie robić zbliżenia za małą kasę to polecam mikroskop na USB z aliexpresu. Powiększenie od 200 do 1500 razy, własne światło. Tutajk rzeżucha. Sun Feb 10 15-51-35.jpg Sun Feb 10 15-52-44.jpg Sun Feb 10 15-53-06.jpg

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...