Jaka wentylacja do boxa 50x50x120 ?

Brian O'Skunner 28.02.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemanko zielarze !
    To mój pierwszy post, mam nadzieję że nie pogonicie mnie od razu ;D
    Od kilku dni zawzięcie przeglądam forum w poszukiwaniu informacji, wiem już z grubsza co i jak, więc zaczynam kompletować sprzęt do mojej pierwszej uprawy :drzewo:
    Niemniej jednak nie jestem do końca pewien jakiej wentylacji potrzebuję pod boxa DiamondRoom 50x50x120 + Ledison 150W COB 4000K. Wystarczy mi tylko wentylator kanałowy na wylot ? Czy na wlot też coś dać ? No i jak ma się kwestia cyrkulacyjnego wewnątrz ? Potrzebny, niepotrzebny ? Chciałbym żeby wszystko było tak jak należy.
    Podajcie proszę jakieś sprawdzone rozwiązania, będę ogromnie wdzięczny ;]

2. Racuch

Racuch Użytkownik

wyciagajacy i mieszajacy w srodku wystarczy :)
    a najlepiej przegladnij sobie FR innych farmerow ,tam zawsze wszystko pieknie opisane :)

• Lubie to x 1
  3. Lampa pójdzie lekko w poprzek :) do takiego box'a 0.25m2 powinno wystarczyć 100m3/h na fi 100 (Castorama 20 zł). Widziałem jak też dawano tam 150m3/h. Jestem za tym by dawać tam jakiś wentylator tłoczący ze względu na to by do środka dostawało się świeże powietrze a wen. w wnętrzu box'a to 2 komputerowe wiatraczki albo jakiś mały z Castoramy czy innego sklepu.

4. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Tak jak Racuch napisał - wystarczy wentylator wyciągający, na takiego boxa 100m3/h będzie akurat.
    Wlot zostaw pasywny, podciśnienie załatwi sprawę zasysania świeżego powietrza do środka.
    Koniecznie do środka wstaw jeszcze jakiś mały wiatraczek mieszający, szczególnie podczas fazy
    kwitnienia jest niezbędny, żeby zapobiec powstawaniu pleśni na topach. Darz bór! ;f

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...