1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Jak w ogóle doszło do prohibicji? Wasze przemyślenia

Dyskusja w dziale Rozmowy o paleniu rozpoczęta przez NiebieskiFotel w dniu 27.02.2018

1. NiebieskiFotel

NiebieskiFotel Błyskotlwy

Ja myślę o tym że prohibicja powstała przypadkowo - po prostu grupa p****w zaczęła propagować czystość i trzeźwość. Zapewne byli oni też religijni a watykan wspierał ich kampanię.

To samo było z seksem pozamałzeńskim - kiedyś przed erą kościoła każdy uprawiał seks z kim chciał i gdzie chciał - nawet na ulicach. W łaźniach nie było podziału ze względu na płeć więc tam też dochodziło do publicznych kopulacji.Nawet między członkami rodziny nagość i seks nie była tematem tabu. Z okazji świąt nawet urządzano orgie na ulicach.

A potem przyszedł kościół i wmówił, że seks to zło.

Tutaj było łatwiej - ponieważ większość nie znała żadnych narkotyków więc parę kampanii wystarczyło aby przekonać resztę.

Z alkoholem się nie udało bo zbyt mocno był popularny i zakorzenił się w kulturze.

Po prostu zawsze znajdą się jakieś p****y w każdym społeczeństwie dla których używki to zło, seks to zło i wszystko to zło. Chcieliby się magicznie połączyć z wrzechświatem swoją trzeźwością i skromnym życiem. Jakby życie byłą grą w simsy a ktoś ich ciągle nadzorował.

A teraz? To przypomina sytuację z HORRORU - jakbyś widział zombie a cała reszta ludzi ma to gdzieś bo jest przekonana o tym ze zombie nie istnieją. Tak się czuję ze swoją wiedzą na temat marihuany. Nie da się w żaden sposób nikogo uświadomić bo każdy ma zakorzenione informacje o negatywnym wpływie MJ.

A wy? co o tym sądzicie?

--- Dodano ---

W skrócie - samonapędzająca się machina która została raz nakręcona i której zatrzymanie jest prawie nierealne bo wiązałoby się z nową kampanią propagandową tym razem na korzyść marihuany.

2. Mr.MJ

Mr.MJ Autorytet

Nie zapoznałem się wcale z historią prohibicji (oprócz tej za rządów Nixona, ale to zaczęło się o wiele wcześniej). Przede wszystkim myślę że stało się tak przez samo działanie narkotyków. Psychodeliki mogły wywoływać bad tripy, stymulanty i opioidy wyniszczały szybko i skutecznie, do tego wysoki wskaźnik uzależnień. Tak naprawdę legalne pozostały alkohol, nikotyna i benzodiazepiny na receptę. Alkohol i benzo nie wywołują bad tripów, uzależnienie fizyczne nie występuje tak szybko, zaś działanie nikotyny nie jest tak mocno odczuwalne. Delegalizacja narkotyków została więc wprowadzona ze strachu przed uzależnieniem i chorobami psychicznymi, po prostu ludzie nie potrafili używać niektórych substancji, więc pozostali tylko przy tych, nad którymi pozornie najłatwiej było ,, zapanować ". Inna sprawa że napewno rząd i przemysł farmaceutyczny miał na to wpływ, dzięki temu pojedyncze osoby dorobiły się fortuny, za to miliony innych straciło szanse na leczenie (marihuana, MDMA).

3. thc-thc

thc-thc Wiedza nadprzyrodzona

Marihuana przeszkadzała koncernom farmaceutycznym dlatego zaczęli ją demonizować. Jest to lek o szerokim zastosowaniu, po za tym gdyby była legalna to każdy mógł by w domu produkować lekarstwo. I legalne kartele narkotykowe czyli farmaceutyka nie zarobiły by nic. Zresztą walka trwa nadal i koncerny farmaceutyczne blokują i robią wszystko żeby nie dochodziło do legalizacji medycznej marihuany w poszczególnych krajach. Należy sobie zdać sprawę że lek przeciwbólowy, który kosztuje przykładowo 10zł jest kupowany dziennie w całym kraju w ilości miliona opakowań czyli daje nam to dziennego obrotu 10 milionów złoty. Dziennego! teraz niech ten lek zostanie zastąpiony medyczną marihuaną którą każdy może sobie wyhodować. Łatwa kalkulacja ile koncern farmaceutyczny może stracić, tylko na jednym leku. Są to sumy dla nas wręcz niebotyczne.

pozdrawiam
    Nasiona marihuany THC-THC

4. JanuszWąsaty

JanuszWąsaty Autorytet

Jak piszesz o Kościele (nieważne co o nim myślisz)to z dużej litery bo odnosisz się do wspólnoty wiernych a nie do budynku. Po pierwsze nigdy niesłyszałem żeby KK kiedykolwiek twierdził że seks to zło. A po drugie twój opis masowych orgii i kopulacji między członkami jednej rodziny i tej samej płci to nawet wśród zwierząt się nie zdarza.
    Jeśli tobie tęskno za takimi imprezami to można ci tylko współczuć.japierdole

--- Dodano ---

Bardziej niz farmaceutom przeszkadzała właścielom tartaków z USA. Bo wiekszosc papieru konopnego była wytwrzana z konopi pochodzącej z ZSSR.

1 person likes this.
  5. thc-thc

thc-thc Wiedza nadprzyrodzona

Branż znajdzie się więcej. Dla producentów alkoholu też przeszkadza marihuana, jej legalność. Bo spada sprzedaż alkoholu, co jest potwierdzone w krajach w których legalizacja nastąpiła.

pozdrawiam
    Nasiona marihuany THC-THC

6. Mr.MJ

Mr.MJ Autorytet

Swoją drogą ostatnio gdzieś widziałem informację że brytyjska agencja M-16 kontroluję dużą część przemytu narkotyków na świecie... Z jednej strony ścigają, z drugiej pomagają. Dla mnie to niezrozumiałe i niedorzeczne, ale najwyraźniej ktoś na górze z tego korzysta.

Edit: https://hyperreal.info/news/mi6-krol-swiatowego-handlu-narkotykowego

7. Lanrete

Lanrete Banned

Czlowiek w dzisiejszych czasach nie potrafi zobaczyc gdzie lezy prawda, niby te leki zle ale innego wyjscia nie ma trzeba je brac zeby nie zdechac, tak samo z alkoholem trzeba pic zeby oderwac sie czasmi od zycia, zresetowac. Jestesmy ukierunkowani przez wladze nie mamy wlasnego wyboru. Co z tego ze ja chce przyjmowac Mj jak moge wyrwac areszt za cos co bylo znane od wiekow, wszystko to kasa gruba kasa. Z tym kosciolem tez wszystko musi byc tak jak oni chca, swiat jest odwrocony do gory nogami jak moj rower w garazu.

...przeciez moj rower nie ma nog;)

nasiona marihuany, nasiona konopi