Jak rozumieć dane podane o danej odmianie? Jak przewidzieć jak dana odmiana bedzie działać?

Sztywny Michał 21.12.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam
    Przepraszam z góry za głupie pytanie. Dla większości użytkowników może być oczywiste ale ja tego totalnie nie rozumiem.

Na stronach jest napisane że Odmiana Indica posiada więcej CBD niż THC a odmiana Sativa zawiera więcej THC prawie minimalnej wartosci CBD
    I nierozumiem tego w tym że są odmiany (np. na royal queen seed) Indica z małą ilościa CBD a średnia/duża THC od 16% do aż 23% (Indicy 65% 80% 85%)
    Albo Sativy z Średnią ilością CBD a mniejsza już średnia 19% THC.

W jaki sposób przed kupnem nasionka mogę Sprawdzić, przewidzieć po tych wszystkich parametrach (Indica, sativa, ilość THC, ilość CBD) jaki będzie miała efekt? Np wiadomo że Sativa z duża ilością thc mała cbd bedzie bardziej energetyczna.
    Jak rozumieć te dane, parametry podane przy każdej odmianie?
    Czy zwracać uwagę nie wiem... Bardziej na ilość thc i cbd niż na to jakim rodzajem (indica sativa) jest odmiana?

Jeszcze mam jedne pytanie co do hybryd... Hybrydy działają na zasadzie, raz podczas palenia możesz byc "High" Albo "Stoned" ?

Dziękuje z góry za odpowiedz! :d

2. Stary Zgreed

Stary Zgreed Użytkownik

Kieruj się bardziej genotypem,indica czyli haj relaxujący,kanpowy,działający lepiej niż nie jedne proszki nasenne na receptę,medycznie głównie łagodzące silny stres i silnie przeciwbólowe,im wieksze stęzenie THC tym haj silnieszy, aż do narkotycznego czasami letargu.Sativa haj energetyzujący,heheszkowy,euforyczny,człowiek robi się psotny lub nawet kreatywny (hehe),medycznie głównie przeciw depresyjnie,im wieksze stęzenie THC haj przechodzi od euforii do lekkiej psychodeli czy nawet leciutenkich halo.Najczęściej producenci podają genotyp rosliny i procentowe wartości czy to jest odmiana z przewagą fenotypu indica czy sativa.Samej ''mocy'' i ''działania'' dokładnej nie można przedstawić,bo każdy ma inny organizm i reakcje mogą być dla każdego troszkę inne...ale daje to jakis tam obraz,tego co tam sobie uprawiamy.

• Lubie to x 1
  3. To może być Odmiana o genotypie Indica która ma przewagę fenotypu Sativy i również mieć taki efekt (Sativowy) ? I Na odwrót?

Na co najlepiej zwracać uwage podczas wyboru Sativy a na co podczas wyboru indyjki? Sativy poziom THC jak najwiekszy a Indyjki poziom CBD jak najwiekszy? Czy nie bardzo?

4. Stary Zgreed

Stary Zgreed Użytkownik

Tak trochę to nie wiem do końca o co Ci chodzi...każdy ma inne preferencje i potrzebuje od trafki tego co lubi,jeden lubi zrelaksować się przed telewizorem drugi lubi pobawić się ze znajpmymi w klubie.Jeśli roślina ma przewagę procentową indyjki to bedzie to indyjkowe palenie...jak sativy to sativkowe...może być też krzyżówka 50%ind/50%sati...i działanie bedzie zbalansowane.

Nie wiem dokładnie czego szukasz...

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...