1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Jak rozpoznać płeć konopi, żeńska czy męska?

Dyskusja w dziale Płeć konopi rozpoczęta przez gandzior w dniu 19.03.2011

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. gandzior

  gandzior Autorytet

  Zauwazylem ze bardzo czesto pojawia sie temat z problemem rozpoznania plci u rosliny.


  Fota prezentujaca rozpoznanie plci


  • Rośliny bez autofloveringu w uprawie indoor pokazują płeć w ok 2 tygodniu od przestawienia fotoperiodu na 12/12 jeżeli jeszcze nie przestawiłeś fotoperiodu na flo nie waz się nawet tu pytać o płeć swojej roślinki[/b] jezeli jest to uprawa outdoor rośliny pokazują płeć w okolicach sierpnia raczej druga polowa sierpnia choć zdarza się ze już w lipcu pokażą preflovery

  • Rośliny z autofloveingiem pokazują płeć przeważnie w ok 2tyg życia po 3/4 tygodniach widać bardzo wyraźnie co to za płeć jeżeli roślinka ma poniżej 3 tygodni nie waz sie nawet tu pisać   Dajcie się rozwinąć kwiatom od razu męski nie pyli. Od pokazania płci do pierwszego pylenia musi minąć trochę czasu ok 3/4 tygodni, a może więcej a po ok 2/3 tyg od pokazania preflowerów widać z daleka pleć wystarczy wtedy tylko porównać ze zdjęciami z tego tematu i mamy odpowiedź bez głupiego pytania w kółko o to samo !!   Jeżeli nie możesz czkać tych 2/3 tygodni bo coś tam... zamieść fotki o dużej ostrości ze słabych jakościowo fotek ciężko coś stwierdzić!
  • Rób zdjęcia głównego szczytu jak i rozgałęzień
  • Przed pytaniem o cokolwiek przejrzyj te zdjęcia
  • Zdjęcia z pytaniami o płeć zamieszczamy w tym temacie: Identyfikacja płci roślin - FOTO


  Płeć męska
  Charakterystyczne jajeczka zwisające z rozgałęzień na króciutkich łodyżkach jak dojrzewają otwierają się na kształt jakby gwiazdki i sypią pyłek.

  View attachment 48701 View attachment 48702 View attachment 48703 View attachment 48704 View attachment 48705 View attachment 48706 View attachment 48707 View attachment 48708

  płeć żeńska

  Oznaką tej płci są pistle o kształcie "gruszeczki" a z jednego końca wstają dwa małe białe włoski , po zapyleniu pyłkiem z osobnika męskiego w pistlach powstają nasiona a gruszeczki puchną i twardnieją gdy nasiono jest dojrzałe samo wypada z pistla.

  View attachment 48709 View attachment 48710 View attachment 48711 View attachment 48712 View attachment 48713 View attachment 48714 View attachment 48715

  hermafrodyta -obojnak

  Jest to roślina obupłciowa rosną na niej zarówno męskie jaja jak i żeńskie pistle
  jaja można obrywać wtedy roślina sie nie zapyli i będzie z niej palonko
  jeżeli jaj nie oberwiemy i zapylą nam one żeńskie kwiaty stracimy prawie wszystko bo ilość plonu bardzo bardzo spadnie a nasionka nadadzą się jedynie na karmę dla papug gdyż z tych nasion będą rosły hermy.


  View attachment 48716 View attachment 48717


  Pomocne obrazki


  View attachment 48718
   
  Last edited by a moderator: 21.08.2015
Thread Status:
Not open for further replies.