1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Jak kiełkować stare nasiona

Dyskusja w dziale kiełkowanie nasion rozpoczęta przez StaryJohn w dniu 08.08.2018

1. Hej,
    Posiadam jeszcze kilka nasion, od różnych breederów które mają mniej więcej 4-5 lat. Chciałem sobie coś posadzić ale za nic nie mogę ich odpalić. Próbowałem chyba już wszystkich sposobów mi znanych i tylko White Dwarf Auto od Space udało mi się wykiełkować, i to jak na razie pomidorek jest skarłowaciały.. Moczyłem, cruschowalem, próbowałem z różnymi wodami, waciki, chusteczki, krążki torfowe, nawet moczenie w herbacie przerabiałem i nic. Zazwyczaj nasiono pęka w wodzie ale nie wypuszcza kła.
    Powiedzcie, czy kilkuletnie nasiona tak mają że nie chcą iść i nadają się tylko do wyrzucenia czy jest na nie jakiś sposób?
    Przechowywane były w temperaturze pokojowej w oryginalnych hermetycznych opakowaniach.

2. Antonia

Antonia Autorytet Growerka

Nasiona powinny byc trzymane w chlodzie (lodowka).

3. 2515

2515 Forumowy guru

Kiełki z takich nasion maja bardzo spowolnione tempo wzrostu... ale rosną, trzeba tylko rozłupać prawie całkiem łupinę ( bo taki weteran może nie dać już rady ) i utrzymywać wilgoć na odpowiednim poziomie aż kiełek urośnie, a rośnie czasem bardzo długo, tydzień ponad...
    Zastanawiam się czy napar z wierzby cos by tutaj pomógł, bo to naturalny sposób do ukorzeniania.

Last edited: 08.08.2018
  4. szfagier

szfagier Wiedza nadprzyrodzona

Kluczowym czynnikiem jest temperatura przy kiełkowaniu nasion, wymiana wacików czy tam chusteczek co dwa trzy dni ja dawałem kilka kropel wody utlenionej są też już specfiki w growshopach do kiełkowania nasion ale nie wiem jak to działa bo nie używałem może ktoś miał z tym doczynienia bom ciekawy czy warte swojej ceny :P

2515 likes this.
  5. 2515

2515 Forumowy guru

I tak ja wyżej szfagier napisał, temperaturę chyba najlepiej utrzymywać ponad 25*C.

6. szfagier

Najlepiej 22 do 25
    przynajmniej gdzieś tak wycztałem huehue

7. 2515

2515 Forumowy guru

Jakie specyfiki masz na myśli szfagier ? Podaj jakąś nazwę.

8. szfagier

lenvo chyba tak się to nazywało plagron coś ma nazwy nie znam i jakieś takie małe czarne pudełeczko chyba na 30 nasion starczyło tego specyfiku na Sioubizz chyba widziałem to najbardziej mnie zaciekawiło

https://www.growbox.pl/product-pol-...bsze-kielkowanie-silne-korzenie-i-wzrost.html

https://flora-fauna.pl/stymulator-d...ed-booster-10ml-pla-seedboost-10ml,t1473.html

https://ajzu.pl/bac/4027-bac-x-seed-10ml-preparat-do-kielkowania-nasion.html

udało sie wykopać ;) pewnie cos by się jeszcze znalazło...

9. 2515

2515 Forumowy guru

Ciekawe co maja w składzie te boostery.

10. szfagier

Ciekawe też jak się one sprawują... mamy jakichś odważych klubowiczów na naszym ostatnimi czasy ubogim forum ?:o

11. 2515

2515 Forumowy guru

Może StaryJohn przebada to...
    Bo wszyscy zrazili się chyba do nowego wyglądu, a przecież nie jest aż tak tragicznie... działa wszystko prawie dobrze... tylko wolno bardzo czasem.

12. Takich boosterów kiełkowania nigdy nie próbowałem - ale zacznę od rozłupywania nasion, tylko jak to zrobić aby nie uszkodzić kła?

13. GoHan

GoHan Moderator Moderator

Hejka , panie 4- 5 lat na sionka to kupa czasu zwłaszcza tak przechowywane , pozostaje ci łud szczęścia wyjdą to wyjdą nie to nie ... nie kombinuj z boosterami ino kup eazy plug powkładaj i czekaj taniej wyjdzie pewniej ,a one już w sobie mają jakieś tam bosstery itd ...

14. Próbowałem krążków torfowych Jiffy ale też nic nie dały. Jeśli w 48 h (woda, crush i wacik) kieł nie wyjdzie to będę je otwierał ręcznie. Przed chwilą ćwiczyłem na jednym i ładnie da się jedną łupinę oddzielić igiełką tylko trzeba być bardzo delikatnym. Poszła pecha dalej na chustki, zobaczymy. Następne już kąpią się w wodzie, tym razem Auto Chere od Carpathians

15. 2515

2515 Forumowy guru

Jeszcze jedna sprawa, gdy kiełek juz urośnie to proponuję go dać do ziemi nie kiełkiem do góry tak jak w podręcznikach piszą, tylko płytko pod ziemią ułożyć go poziomo, żeby czasem korzeniem do góry nie poszedł a mógł szybko wybić się na powierzchnie.

16. Żadne z rozłupanych nasion nie poszło. Wystartowało dopiero Chere AF, i to tylko dlatego że nasiono było duże i mocne. Poszlo od razu jakby było swieże. I powiem Wam, że jeśli nasiona poleżą kilka lat to tylko szczęście i statystyka może je uruchomić. Żadne boostery i inne wynalazki nic nie dadzą jeśli sionka są kaput.

17. TSW

TSW Weteran

u ciebie 4 w sklepie polowe tego także z sionkiem jak z sześciolatkiem jak nie ruszy się w wodzie to zakopywać nie ma sensu, odrazu do kosza

nasiona marihuany, nasiona konopi