Jak długo weg ? i inne ciekawe pytania

Morson123 21.09.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Mam kilka pytań które mnie nurtują i nie potrafiłem znaleźć na nie odpowiedzi.
    A więc :
    1. Tak jak w temacie czy mogę utrzymywać fazę wzrostu przez np 3 miesiące ? (Chciałem stosować jak najdłużej lst) Czy okres wegetacji ma jakieś maximum dni?
    2. Jakie skutki mogą być przez tak długie utrzymywanie jej w fazie weg? Osłabi to moc plonu?
    3. O i przypomniało mi się. Przez głupotę w 2-3 tygodniu weg przez jeden albo nawet 2 dni roślinka miała 11-15 /24 godzin światła, zauważyłem u niej biało brązowe włoski noi zastanawiałem się czy ona zaczęła kwitnąć olałem to i dałem jej znowu 19~21 godzin światła, przez kilka dni nie rosła i nw czy to skutek stresu czy złej doniczki ale poprawiłem to i owo ( musiałem wypalić dziurki w donicy, kupiłem jeszcze nawozy) i dalej pięknie się rozwija na treningu. Te włoski wgl nie rosną zmieniły tylko kolor na zielony, nowe się nie pojawiają. No wiec moje pytanie brzmi co się może stać jak właśnie zakłócę jej czas naświetlania tak jak ja czy ta roślina ma prawo jeszcze dać plon czy ją popsułem w jakiś sposób. I Ogólnie się zapytam bo ja włączam światło o różnych porach czasem później czasem wczesniej i tak samo wyłączam rożnica max 1 godziny od dnia poprzedniego czy tez kilku poprzednich dni o stałych godzinach (wynika to z tego, że nie zawsze mogę być w domu) noi czy jak ma tak zmienny fotoperiod to czy roślina wolnej rośnie ? Moim roślinką to ewidentnie nie przeszkadza ale tak z ciekawości czy lepiej jak ma stałe godziny od 4 do 24 a nie, że czasem 3.30 do ~24 a nastepnego dnia 4.20 do 24-01 i nastepnego zas inaczej (kumacie o co mi chodzi? ;p) bo nw czy inwestować w jakiś timer.
    4. noi kwestia spryskiwania roślinki jak często w ciągu dnia spryskujecie listki ?

Może i głupie te pytania ale nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi więc myślę, że nie tylko mi takie info się przyda(lepiej więcej wiedzieć niż mniej) :P A i nw może jakiś admin czy ktoś tez ogarniety na forum mi odpowie. Czemu opcja szukaj nie działa ? Używam google chrome.
    Pozdrawiam i z fartem:) :drzewo:
    :drzewo:

2. 1. Powiem Ci ze sezonowce w koncowce kwitwnienia 5-6 tydzien, jeden ze szczytow pochylilem i podparlem i jeszcze mi odbil w gore drugi, niestety co do reszty chcialbym pomoc ale sadze ze wiem zbyt malo :)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...