Jack Herer

MCrusek 09.03.2011

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. MCrusek

  MCrusek Banned Zbanowany

  Kilka szczegółów:

  Typ: Sativa/Indica
  Czas kwitnienia: 50-70 dni
  Środowisko: indoor
  Wysokość: 150-180 cm
  Zbiory: 125 gr

  Prawdziwa „śmietanka” wśród konopi, a być może najbardziej wyjątkowa ganja, jaką kiedykolwiek uda się Wam zapalić. Ten szczep cieszy się reputacją najczęściej nagradzanej odmiany w historii festiwali konopi. Dotychczasowe dziewięć nagród stanowiłoby szczyt uznania dla każdego innego szczepu, ale Jack Herer poszedł o krok dalej, zdobywając status jedynej odmiany konopi oficjalnie przepisywanej przez lekarzy i wydawanej na receptę w holenderskich aptekach, jako spełniającej normy wyrobu medycznego.
  Ten produkt z najwyższej półki nazwano na cześć Jacka Herera, autora książki „Król jest nagi”, który dzięki swojej nieustającej działalności na rzecz popularyzacji marihuany oraz znaczącej książce uczynił wiele w sprawie przypomnienia światu, że konopie do zarania dziejów stanowią jedną z najcenniejszych substancji znanych ludzkości, i że za ich pomocą możemy dosłownie zbawić ludzkość!

  Coś o uprawie:

  Z odmiana ta spotkałem sie pierwszy raz. Nie ukrywam iż byłem bardzo ciekaw tej najsłynniejszej "Medycznej" odmiany.

  Całość uprawy przebiegała bez większych problemów. Nie zważając na moje bledy (kilka ich było podczas uprawy) roślinki poradziły sobie z tym wyśmienicie. Rosły w boxie 1x1 razem z kilkoma innymi gatunkami, a ponieważ nie zawsze miałem czas zajrzeć do boxa, oraz kilka wyjazdów sprawiło iż nie zawsze był czas na podlanie, śmiało mogę stwierdzić iż z pośród 4 odmian Jack Herer jako jedyny wyszedł z tego bez najmniejszego szwanku.

  Roślinki wykazały dużą odporność na przelanie, jak i przesuszenie. Spore wahania temperatur tak że nie wpłynęły w większym stopniu na przebieg uprawy.
  Kolejną rzeczą która zauważyłem był zapach. Miły, delikatny na prawdę przyjemny i nie rzucający sie w "oczy".

  Stosując 11L doniczki i ziemie BioBizz roślinki osiągnęły imponujące rozmiary. W ciągu około 2 miesięcy osiągnęły kolo 180-200 cm. Gdyby nie na prawdę mocne LST przerosły by boxa.

  Jest to odmiana która mogę jak najbardziej polecić zarówno początkującym ze względu na łatwość uprawy, jak i osobom doświadczonym ze względu na popularność i "działanie". Jeśli chcemy osiągnąć rekordowy harvest zdecydowanie odradzam, gdyż do najobfitszych w plony Jack Herer nie należy, aczkolwiek wynik jest jak najbardziej zadowalający a jakość suszu przerasta oczekiwania :) Tyle z mojej obserwacji :) uważam ze jest to pozycja obowiązkowa w port folio każdego hodowcy :)
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...