1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Jack Herer auto feminised co dalej robić ? Pierwsza roślinka.

Dyskusja w dziale Choroby, szkodniki i inne problemy z roślinami rozpoczęta przez JacusHerer w dniu 08.01.2018

1. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Witam wszystkich. Jest to moja pierwsza roślinka. Jeśli zapytanie dodałem w nieodpowiednim dziale to przepraszam dopiero się uczę Roślinka po wykielkowaniu rośnie w doniczce od 20 listopada. Została przesądzona w docelową doniczke 11l i jest podlewania nawozem canna terra grow. Do tej pory światło dostarczała zwykła lampka biurowa. Od wczoraj jest lampa cfl 200 dual + odbłyśnik lumii. Jeśli mogę prosić o jakieś wskazówki co robić dalej z roślinką bede bardzo wdzięczny. Wydaje mi się ze nawet ładnie rośnie i szkoda tego psuć. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

View attachment 158083

View attachment 158082

View attachment 158081

View attachment 158091

View attachment 158092

View attachment 158093

View attachment 158095

2. marcopolo

marcopolo Weteran

Troche sie wyciagnela,ale jeszcze mozesz ja nagiac,tylko delikatnie i przed podlewaniem:)

3. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

A mogę prosić jakieś wskazówki jak to teraz zrobić ? Z góry dzięki ☺

4. Lubię Matme

Lubię Matme Autorytet

Trening nazywa się LST znajdziesz mnóstwo inf odnośnie tego jak go wykonać również na tym fr wystarczy poszukać ;drzewo:
    tak swoją drogą ma ona jakiś domek ?
    Na moje oko powinna dostać trochę azotu, jaką w ogóle masz ziemie ?

5. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Boxa jeszcze nie ma niestety. Ziemia normalna do kwiatów. Narazie tylko używam do podlewania wody z nawozem canna terra vega. Kiedy zaczynać podlewanie nawozami na kwitnienie? Czekam na jakieś sugestie. Jest to moja pierwsza roślinka.

6. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Czy dobrze zostało wykonane LST ?

1 person likes this.
  7. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Panowie żarówkę dual jak ustawić ? Żarówka świeci w dwóch barwach i którą najlepiej teraz skierowac na roslinke? Czy jest to bez znaczenia?

8. marcopolo

marcopolo Weteran

Jesli jeszcze nie kwitnie-barwa zimna,na flo barwa ciepla.Moim zdaniem mozesz jej jeszcze poswiecic barwa na weg:)

1 person likes this.
  9. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Ustawione na weg �� Roślinkpa niestety nie przeszła LST. Rośnie nadal normalnie. Ponieważ lodyga zaczęła się dziwnie załamywać więc nie chciałem kombinować aby nie zniszczyć roślinki.

--- Dodano ---

A jeszcze takie pytanko. Jakie nawozy byście polecili na kwitnienie? Czy oprócz nwozu będę jeszcze potrzebował jakiś specyfików?

10. Lubię Matme

Lubię Matme Autorytet

Nawozy na flo dawaj gdy zacznie kwitnąć (pojawią się pierwsze zalążki kwiatów), coś widzę że nie czytałeś wystarczająco przed sadzeniem (trochę widać :Peace: ;d ) ogólnie coś z niej będzie ale strasznie się wyciąga, jaki masz budżet na to wszystko :niewiem: ? musisz zadbać o podstawy inaczej będzie mało z niej dobroci :amen:

11. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Z tą roślinką to była szybka akcja. Ogólnie box będzie kupiony na 100%. Ale potrzebuję na to jeszcze chwilę :) A co masz na myśli pytając jaka gotówka? Ogólnie będzie coś potrzeba dokupić to się dokupi. Zostanie na zaś. Nie będzie to pierwsza i ostatnia uprawa. Więc sprzęt się przyda :)

12. Lubię Matme

Lubię Matme Autorytet

O gotówkę to było pytanie zadane tak ogólnie jeżeli masz zamiar dokupić box to ok możesz też wzmocnić łodygę a nawet powinieneś, ustaw na roślinkę jakiś nadmuch np wiatraczek od PC nada się idealnie

1 person likes this.
  13. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Dzięki za podpowiedź :) Powoli się wszystko ogarnie. Następny plon już będzie miał wszystko na gotowo :)

14. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Panowie to normalne że liście tak są? Wydaje mi się że roślinka dostała normalne światło i tak się dzieje.

15. Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski Majster :v

Jak wyglądało ostatnie podlanie i kiedy było?

16. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Wczoraj podlewalem 20ml z nawozem terra vega. Włożyłem palca w glebę to wilgotność ok. Od wczoraj dopiero jest lampa cfl dual 200. Do tej pory była zwykła lampka biurowa.

17. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Panowie będzie jeszcze coś tej roślinki ? Lodyga załamana jak na foto. Górne 2 liście opadły. Lodyga da radę się zrosnac? Nie było nic przerwane tylko załamanie. U góry przy lodzydze wydaje mi się ze normalnie odbijają odnogi pomimo załamania. Tylko martwią mnie te górne liście. Pomocy.

18. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Taka sytuacja. Dziś podlalem trochę biohumusem. Wydaje mi się ze pięknie odżyła.

19. JacusHerer

JacusHerer Zagubiony

Taka sytuacja. Dziś podlalem trochę biohumusem. Wydaje mi się ze pięknie odżyła.

20. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Potrenuj ja czy co bo boxa ci rozsadzi :) wygląda jakby miała mało światła na początku.Te górne partie już dość dobrze się rozwijają :) przesusz trochę i wtedy naginaj...da ci więcej dobroci ;d