Jack Herer Auto [0,09][CFL]

Uagder 19.05.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Zielonylisc

Zielonylisc Zagubiony

Przejrzałem troche jak była na wegu i to późne flo...taka sama sytuacja jak u mnie...zamulona dosyc późnym lst stad późne kwitnienie plus mniej godz swiatla. To jest automat tylko stres opóźnił flo. Rzeczywiscie trzymaj ja jeszcze...pytanie co by sie stało gdyby dac teraz 20/4 badz te 18h swiatla

• Lubie to x 1
  2. Uagder

Uagder Zagubiony

Czy ja wiem czy mnóstwo? Myślę że brązowych jest 50% lub więcej, jakieś 1-2 tygodnie temu nowe włochy wywaliła i zmieniły się w brązowe.
    Ostatnio też parę wyszło i myślę że w ten tydzień one będą brązowe bo już jakiś czas są.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Trichomy są w większości mleczne/mgliste, na innych topach też mleczne jak i szkliste/pół szkliste które przechodzą w mleczne.
    Można też zauważyć jakieś sztuki bursztynów.

Zależy mi na mlecznych, 1/1.5 tygodnia temu były szkliste.
    Kalkulując to za tydzień będą wszędzie mleczne i parę sztuk mglistych, widzę jak się zmieniają bo ciągle przeglądam.
    Robiąc za tydzień ścinkę mam bardzo dużo mlecznych a jak zrobię za 2 tygodnie to już te mleczne prawdopodobnie zrobią się bursztynowe.

Interesuje mnie opcja 2 Trichomes Half Clear / Cloudy ,3 Mostly Cloudy Trichomes moje trichomy pasują pomiędzy.W pełni będą za tydzień na 3.

Azot zamulił też w pewnym stopniu, liście były bardzo ciemne.
    To nie jest prawdopodobnie automat, bo nie zaskoczył więc pewnie pestka zwykła.
    Nie chcę próbować.

Dzięki za porady, ale myślę że to jest dobry moment i za tydzień będzie jak dla mnie ok.
    Jak wspomniałem wyżej obserwuję trichomy i widzę jak się zmieniają i w jakim czasie, za tydzień to wszystko co nie było w pełni mleczne będzie mleczne.
    Coraz więcej widzę bursztynów, wcześniej parę sztuk a ostatnio wysyp jest.

• Lubie to x 6
  3. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Wiesz co przerobiłam przez ostatnie pare lat dużo automatów i powiem ci kilka moich obserwacji .
    Nie wszystkie af przechodza na flo po 14 dni , zadrzyło sie że po 3 a nawet i 4 tygodniach dopiero puszczały preflowery , dlaczego ? nie wiem , byc może zabawa z genetyką ? moze moja wina ? Wiem ze automat od 5 pietra lisci jest gotowy do przejścia na flo - tyle teori a w praktyce mam teraz w szafie rewege automata :D: gdzie swiatło było przez całe flo 24/0 zamulał i zakwitł po 1,5 miecha i nie doszedł bo zrewegował ! Teraz jest 12/12 jak bedę na miejscówce wrzuce ci fote w temat .

Pytanie co ja zrobiłam nie tak ? Plant na biotabsach i warunki miał niezmienne , nie powinien zakwitnąć na FP 24/0 jesli to sezon a jeśli to automat to dlaczego rewega ? pewnie prawdy nie dojde plusem tej historii jest moc ( podobno krzaki po rewegu są bardzo mocne ) .

Trzymaj az przyjdzie czas i pamiętajmy , info z opakowań jest jak prognoza pogody sprawdzalność na poziomie 50% .

• Lubie to x 6
  4. Jak sytuacja z twoim dziwnym automatem??

• Lubie to x 1
  5. Uagder

Uagder Zagubiony

UP
    Spoko, wrzucaj chętnie zobaczę jak wygląda :)
    Też gdzieś czytałem że reweg wzmacnia i później jak zakwitnie to jest miazga, niestety jest za dużo zmiennych i ciężko teraz jest potwierdzić co było przyczyną.
    Ja bym chciał kiedyś rewega :) kurde, zawsze to nowe doświadczenie i może będzie jeszcze lepszy jak by kwitł normalnie.Nic byśmy na świecie nie mieli gdyby nie eksperymenty, a porażka zawsze jest krokiem do przodu a nie przegraną.Uczymy się najlepiej na błędach.Jestem ciekaw co z twojego będzie automata :D

Dzięki za zainteresowanie rośliną :) Roślina ma się dobrze, trochę zjada składników z liści bo po flushu w glebie nic/mało zostało.
    Zrobię UP'a, a więc:

19.08 97 DZIEŃ / 42 WEG / 55 FLO
    Usunięcie popcornu:

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Trochę za późno bo sporo energii poszło na wytworzenie tych kwiatów i jeszcze trichomów, nastepnym razem będę to wyrywał wcześniej bo i tak nic z tego nie będzie.

21.08 99 DZIEŃ / 42 WEG / 57 FLO

17.08 był flush 15L 6.5pH liście jeszcze bardziej zrobiły się jasne.Gleba była tak wilgotna że nie musiałem podlewać z czwartku aż do poniedziałku (dziś 21.08) warstwa gleby z wierzchu lekko się wysuszyła, mogłem jeszcze trzymać z 1/2 dni bez podlewania ale poleciał flush..
    21.08 mniejszy flush 5L 6.5pH, ścinka planowana jest na 24.08

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

• Lubie to x 12
  6. ZIELONA

Gotowe ( moim zdaniem )

Pięnie ci wyszły te kwiatki , swoją droga bardzo lubie jacki nie tylko za działanie ale też za wygląd to bardzo ładne kwiatki a u Ciebie az wzorcowo wyszły , wypisz wymaluj katalogowo , smacznego <wodna>

• Lubie to x 1
  7. Fajne grubaski :) i foty makro. Można wiedzieć jak je pstrykasz?

Mam nadzieję że mój jacek też będzie taki spasiony :D

• Lubie to x 1
  8. Uagder

Uagder Zagubiony

Dziękuje, ale nie jestem bez winy bo mogło byc lepiej ale cieszę się z tego co jest :)
    Jeszcze curring jakiś porządny wejdzie i będzie miód :D

Dzięki, trochę napuchły i to mnie bardzo cieszy.
    Fotki lecą soczewką na telefon makro 10x i mikroskop, za jakiś czas będą fotki makro 40x :)

9. Ale łączysz soczewkę z mikroskopem czy albo soczewka albo mikro?

• Lubie to x 1
  10. Uagder

Uagder Zagubiony

Mikroskop osobno i soczewka na smartfon. Korzystam z mikroskopu i z soczewki, mikroskop ma mniejszą rozdzielczość ale jest dokładniejszy nie da się zrobić nim fotki z "ręki" trzeba pobrać próbkę.

• Lubie to x 1
  11. Również przyłączam się do pochwał, udany projekcik ;-)

• Lubie to x 1
  12. Mroczny

Mroczny Zagubiony

No no ładnie ten jacek ci wyszedł.Będzie co palić w jesienne wieczory.Napisz po ścince smoke report zaciekawiła mnie ta odmiana.Może się kiedyś na nią skuszę. Pozdrawiam Mroczny

• Lubie to x 1
  13. Bardzo ładny plancik :szisza:
    Jedyne co pozostaje to życzyć ci smacznego :peace:

• Lubie to x 1
  14. Uagder

Uagder Zagubiony

24.08 102 DZIEŃ / 42 WEG / 60 FLO

:drzewo: HARVEST :drzewo:

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Jack Herer dał 67.8 gram mokrego co po szybkiej kalkulacji daje około 20 gram suchego. (po chwili zauważyłem że na zdjęciu leży obok wagi jeszcze jeden topek)
    Za parę dni jak sie wysuszy przetestuję i może podzielę się wrażeniami + zrobię kolejne ważenie suchego i podam dokładny wynik, ziółko będzie curowane i najlepszą oceną jego będzie właśnie po curringu.
    Jeżeli macie jakieś dobre sposoby na curowanie to podzielcie się, chętnie poczytam jak wy to robicie.
    Będę kontrolował wilgotność w topach i albo będą leżeć w słoju, albo na zewnątrz przez jakiś czas żeby był dopływ tlenu i spadła wilgotność.
    Zobaczymy jak mi to wyjdzie :)

• Lubie to x 12
  15. Zielonylisc

Zielonylisc Zagubiony

Ładnie wyszło, przed włożeniem do słoja dobrze jest pociapac na mniejsze topy, pomimo ze z wierzchu top bedzie wyschnięty to w srodku nadal jest woda i myśle ze powyżej 15g suchego nie bedzie, przy takiej wadze mozesz pakować do słoja dopiero, w hermetycznie zamkniętym słoju ryzyko pojawienia sie pleśni jest b. wysokie...a szkoda marnować towaru :p

• Lubie to x 1
  16. Uagder

Uagder Zagubiony

*4 Topy są tylko przykładowe, jest więcej w słoiku*
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Przesuszone czy ok? Ale mini topy się zrobiły
    Sporo wagi poleciało, ważyłem i zostało około 15g z 68g mokrej. (nie licząc topka na próbę) - gryzący,..
    Utnę zaraz łodygi, mam nadzieję że to dojdzie w curringu :)

• Lubie to x 7
    Last edited: 26.08.2017
  17. PanBadura

PanBadura Użytkownik

No to dobrze Ci wyszło, jeszcze trochę pewnie zejdzie ale już nie dużo. Ważne żeby nie było przesuszone. Łap blancika. SMACZNEGO!

EDIT:
    Chociaż tak patrzę że to dwa dni schło tak? Trochę za szybko, powinno do tej wagi dojść tak w... tydzień. Zobacz w rękach czy się mocno kruszy i sypie.

EDIT2:
    Jeśli tak było to nie wiem czy teraz nie będziesz musiał zostawić w pojemniku z plastrami cytryny na kilkanaście godzin i dopiero po tym do słoika żeby doszło.

• Lubie to x 2
  18. L4nceR

L4nceR Kumaty

lepiej mieć ziółko przesuszone niż dawać plastry cytryny, które mogą doprowadzić do pleśni.
    Moja ostatnia uprawa nie pokazywana na forum ostatnio była ścięta i sort został mocno przesuszony bo musiało być szybko ewakuowane. Miało być zero pleśni. Kumpel to pali to mówi, że super ziółko.

• Lubie to x 2
  19. ZIELONA

To mój Jacek pare lat temu , jedna z lepszych odmian jakie miałam i paliłam ( całokształt )

• Lubie to x 2
  20. Evidox

Evidox Zagubiony

Uagder ale suszyłeś je w boxie wiec miałeś kontrolowane warunki suszenia jaka była temperatura a jaka wilgotność?

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...