1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

ile to jest mała ilość ?

Dyskusja w dziale Prawo narkotykowe w Polsce rozpoczęta przez ProrokX485X w dniu 11.01.2018

 1. ProrokX485X

  ProrokX485X Weteran

  Siema
  tak jak w temacie ile to jest mała ilość marihuany czy tam nieznaczna nie wiem jak się to fachowo nazywa
  czy takie np 100g to nieznaczna ilość ?
  i ile grozi za uprawę dajmy na to do 5 krzaków
   
 2. Fubar

  Fubar Wiedza nadprzyrodzona

  Znaczna - nieznaczna:

  "Pojęcie znacznej ilości narkotyków nie zostało przez ustawodawcę zdefiniowane. Oznacza to, że to sądy w każdej rozpoznawanej sprawie dokonują oceny czy posiadana przez oskarżonego ilość narkotyków była ilością znaczną wymagającą surowszej kary.

  Opierając się doświadczeniu jakie zdobyłem w trakcie orzekania jako Sędzia Wydziału Karnego muszę przyznać, że pojęcie znacznej ilości narkotyków jest rozbieżnie interpretowane przez Sądy:

  * część Sędziów wyraża pogląd, zgodnie z którym znaczną ilością narkotyków jest taka ilość, która odpowiada kilkudziesięciu działkom danego narkotyku.

  * wielu Sędziów wyraża natomiast odmienny pogląd, zgodnie z którym posiadanie znacznej ilości narkotyków zaczyna się dopiero od posiadania kilkuset działek narkotyku  Oznacza to, że kilkadziesiąt np. 70 gramów marihuany jest uznawana przez część Sędziów za znaczną ilość, a przez innych znaczna ilość marihuany zaczyna się dopiero od posiadania kilkuset, np. 200 gramów tego narkotyku. Podobnie zdaniem wielu sędziów posiadanie amfetaminy w ilości nawet 10 gramów odpowiadających 100 porcjom tego narkotyku (0,1 grama amfetaminy to standardowa 1 działka tego narkotyku) stanowi posiadanie znacznej ilości tego narkotyku, a dla wielu sędziów znaczna ilość tego narkotyku zaczyna się dopiero od kilkuset porcji, np. od 50 gramów odpowiadających 500 porcjom tego narkotyku.

  Jak widać orzecznictwo sądowe w zakresie interpretacji znacznej ilości narkotyków jest bardzo niejednolite. Tymczasem zakwalifikowanie czynu zarzuconego oskarżonemu jako posiadania znacznej ilości narkotyków rodzi dla niego poważne negatywne konsekwencje. W takim przypadku jedyną kara jaka może zostać orzeczona za to przestępstwo jest kara pozbawienia wolności w wysokości co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności. W praktyce orzeczniczej sądów karnych uznanie czynu popełnionego przez oskarżonego za posiadanie znacznej ilości narkotyków skutkuje wymierzeniem kary bezwzględnego pozbawienia wolności, a więc bez warunkowego zawieszenia jej wykonania."  Jakie są konsekwencje posiadania znacznej ilości narkotyków? - Przestępstwa narkotykowe - Prawo karne - Infor.pl
   
  1 person likes this.
 3. ProrokX485X

  ProrokX485X Weteran

  a wiesz może ile grozi za pare krzaków ?
  i dzięki za wyjaśnienie 1 pytania :)
   
 4. ZIELONA

  ZIELONA Administrator Administrator

  Wszystko zależy od tego co ci zarzucaja ? czy krzak czy susz jak i Sędziego , twojej wcześniejszej kartoteki i adwokata/ obrońcy ( wbrew pozorom ma to znaczenie ) , opinii biegłych jak i opinii na twój temat w okolicy gdzie mieszkasz ( szkoła , miejsce pracy , sąsiedzi) i ewentualnych pomówień i świadków /dowodów ( dilpaki , waga )
   
 5. uho667

  uho667 Moderator Moderator

  ja tam sie nie znam ,bo sedzia nie jestem ale jak mi zostalo pol kilo 3 kg masla i jakies nalewki to juz zaczynam sie martwic co bedzie pozniej i czas cos posadzic hehe
   
  Last edited: 14.01.2018
  1 person likes this.
 6. ProrokX485X

  ProrokX485X Weteran

  mam pare dilpaków chyba z 8 i wage
  tyle ze waga mi potrzebna do wazenia efektow koncowych i innych pierdol
  a dilpak cholernie sie przydaje gdy np gdzies wychodze i nie mam gdzie dac suszu wiec kurna nie wiem co z tym zrobic :/
   
 7. Komando

  Komando Geniusz

  Zawsze mozesz zmienić jubilerską na wagę kuchenną bo nie są drogie i niech leży w kuchni a pake możesz na kinder niespodiankę zmienić albo cos tego typu opakowanie ;]
   
  3 people like this.
 8. Mormi

  Mormi Kumaty

  Genialny pomysł z kinder niespodzianką! ;d
   
 9. ProrokX485X

  ProrokX485X Weteran

  nooo dokladnie zajebisty pomysl ;d:
  to juz wiem co musze zmienic