1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

holandia Ile kosztuje marihuana w holandii?

Dyskusja w dziale Marihuana w innych krajach rozpoczęta przez One Man Hemp Army w dniu 30.01.2014

 1. Może być 5 euro i może być ponad 20 euro – ceny jednego grama różnych gatunków marihuany i haszyszu mogą się w Holandii bardzo różnić. Mojaholandia.nl odwiedziła jeden z coffeeshopów i przyjrzała się „menu”.

  W każdym większym holenderskim mieście znajdzie się co najmniej kilka coffeeshopów, więc wybór jest szeroki. Podobnie ze sprzedawanym „towarem”: nazw poszczególnych gatunków marihuany czy haszyszu jest wiele, więc trzeba być regularnym bywalcem, by się w tym dokładnie połapać. Także ceny są bardzo różne.

  Ograniczmy się do podstawowych informacji. Poniżej zdjęcie „menu” jednego z coffeeshopów na przedmieściach Amsterdamu (a właściwie już minimalnie poza granicami stolicy).

  [​IMG]

  Podział jest bardzo przejrzysty. Mamy trzy główne kategorie:

  - marihuanę (weed)

  - haszysz (hashish)

  - gotowe skręty (joints)

  W przypadku poszczególnych gatunków marihuany i haszyszu podano ceny za jeden gram. W każdym porządnym coffeeshopie powinna znajdować się elektroniczna waga. Kiedy poprosimy o jeden gram, sprzedawca powinien na naszych oczach odmierzyć taką ilość i zapakować ją w przejrzystą, plastikową torebkę.

  W przypadku zakupu jointa podano ceny za jedną sztukę. Joint to marihuna, haszysz (lub ich mieszanka) wymieszana z tytoniem. Gotowe skręty kupują chętnie ci, którzy nie przepadają lub nie potrafią własnoręcznie skręcić jointa.
  Kto jednak zamierza częściej sobie zapalić, powinien zainwestować trochę czasu i energii, by nauczyć się skręcać samemu. Dzięki temu zaoszczędzi się parę groszy. Kupienie jednego grama i skręcenie z niego kilku jointów jest tańsze niż kupowanie gotowych skrętów.

  Ceny jointów mogą się bardzo różnić.W naszym menu mamy i tani Joint Thai za 3 euro (z marihuaną) i drogi, mocny Joint Pure Skunk za 9 euro.
  Podobnie jest z ceną jednego grama. W przykładowym menu mamy i tanią, słabą marihuanę Thai za 5 euro za gram, i mocną, intensywną, gwarantującą „solidny odlot” marihuanę Lemon Haze.
  W przypadku haszyszu różnice w cenach są większe. Od taniego, afgańskiego Afghan (5,50 euro) po holenderski, bardzo mocny Ice-O-Lator za 20 euro za gram (i z ostrzeżeniem: for the Pro, jedynie dla profesjonalistów)!

  źródło:http://mojaholandia.nl/artykul/ile-za-marihuane-w-holandii
   
 2. a.dz213

  a.dz213 Dyskutant

  W Bredzie Amnezja, Jack Herer, Cheese, White Widow średnio ok 1-1,5 euro taniej.
   

nasiona marihuany, nasiona konopi