1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Heineken stworzył piwo z THC zamiast alkoholu. To może być ważna strategicznie decyzja

Dyskusja w dziale Zastosowanie konopi w przemyśle rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 20.08.2018

 1. ZIELONA

  ZIELONA Administrator Administrator

  W amerykańskiej Kalifornii kupić można napoje nowej piwnej marki Heinekena. To Lagunitas, którą firma opisuje jako "chmielową wodę gazowaną".

  W środku nie znajdziemy ani grama alkoholu. Zamiast niego w puszce jest za to THC, czyli główny psychoaktywny składnik marihuany.

  Napój z konopiami nazywa się Lagunitas Hi-Fi Hops. To jeden z najnowszych przejawów wejścia dużej firmy do nowego przemysłu związanego z marihuaną. Oprócz THC w napoju znajduje się również CBD, czyli składnik konopi, który nie wywołuje uczucia haju, ale może mieć terapeutyczne efekty.

  Napój Heinekena pojawił się w sklepach 30 lipca 2018 roku. Na razie kupić go można wyłącznie w kilku sklepach z marihuaną w Kalifornii, w której narkotyk jest legalny. Odwiedziliśmy sklep Oakland Harborside, by sprawdzić nowy drink, który kosztuje nawet 8 dolarów.

  Sklep z produktami konopnymi w Oakland był pełen w piątkowe popołudnie. Po blisko 30 minutach spędzonych w kolejce dotarliśmy w końcu do wystawy sklepowej, w której mogliśmy obejrzeć przysmaki z konopi.

  Całość - https://businessinsider.com.pl/life...orzyl-piwo-z-thc-lagunitas-hi-fi-hops/78q8dhw
   

nasiona marihuany, nasiona konopi