Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek

ZIELONA 27.07.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  W styczniu tego roku w Gruzji miał miejsce akt nieposłuszeństwa obywatelskiego, którego skutki są korzystne dla całego społeczeństwa.

  Członkowie partii Girchi postanowili zasadzić w swojej siedzibie 84 rośliny konopi indyjskich, a następnie wyczekiwali, co na to organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Po kilku tygodniach konopie zostały zarekwirowane.

  Dnia 14 lipca 2017 roku Sąd Konstytucyjny w Gruzji zdecydował, że uprawa marihuany przeznaczonej do własnego użytku (do 151 gramów) nie będzie przestępstwem. Uchwała ta skutecznie dekryminalizuje uprawę konopi indyjskich w niewielkich ilościach w tej postkomunistycznej republice.


  Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o tym, że jeśli ktoś uprawia konopie indyjskie na własny użytek, nie więcej niż 151 gramów to nie może zostać ukarany poprzez aresztowanie i osadzenie w zakładzie karnym” mówi Zurab Japaridze, przedstawiciel partii Girchi.


  Japaridze tak komentuje znaczenie decyzji „To ważny krok naprzód.

  Decyzja pozytywnie wpłynie na opinię publiczną i jej postawy wobec konopi. Girchi, jako partia nie brała bezpośredniego udziału w tej sprawie, lecz uważamy, że nasz obywatelski akt nieposłuszeństwa odegrał pewną rolę w późniejszym orzeczeniu sądu konstytucyjnego”.


  Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że umieszczanie ludzi w więzieniu za uprawę lub używanie marihuany to nieracjonalne i niecywilizowane szaleństwo. Ponadto każda pozytywna dla nas decyzja władz daje nowy impuls do debaty publicznej na temat marihuany, jak i polityki ogólnej w zakresie narkotyków”.
  Reformy w Gruzji, czyli byłym państwie składowym Związku Radzieckiego daje szanse na pozytywny rozwój odnośnie konopi indyjskich w części świata, w której do tej pory reformy dotyczące Cannabis nie były podejmowane.


  https://sidbank.pl/gruzja-dekryminalizuje-uprawe-konopi/
   
  • Lubie to x 6
 2. -RaStA-

  -RaStA- Rasta it's my life

  szkoda że u nas dalej ścigają...
   
 3. 2515

  2515 Tuptuś

  To zależy jakie kto ma intencje.......bo jeśli ktoś uprawiania znaczne ilości konopi z przeznaczeniem na handel nie na użytek własny, to w tedy mamy do czynienia z łamaniem prawa....

  Dobrze że coraz więcej państw legalizuje posiadanie jak i uprawę konopi na własny użytek. W Polsce niedawno też zmiany miały miejsce w sprawie medycznych odmian CBD, co jest również dobrą informacją.
   
 4. judaista

  judaista Moderator Moderator

  W Gruzji 150g na własny użytek l, a w Polsce taka ilość to 1500 "działek dilerskich" o wartości 45000zl ;D
   
  • Lubie to x 1
 5. 2515

  2515 Tuptuś

  .....bez podatku.:):):):)
   
 6. Zenon#dyrdymaŁ

  Zenon#dyrdymaŁ Tuptuś

  Jak Ty to liczysz :D
   
 7. 2515

  2515 Tuptuś

  .....jedno zero mniej.
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Podobne tematy - Gruzja dekryminalizuje uprawę
 1. ZIELONA
  Odpowiedzi:
  3
  Odsłon:
  335
 2. >>CannabisFarmer <<
  Odpowiedzi:
  0
  Odsłon:
  607
 3. ZIELONA
  Odpowiedzi:
  1
  Odsłon:
  547
Loading...