1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
  Dismiss Notice

Gruzja dekryminalizuje uprawę konopi na własny użytek

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 27.07.2017

 1. ZIELONA

  ZIELONA Administrator Administrator

  W styczniu tego roku w Gruzji miał miejsce akt nieposłuszeństwa obywatelskiego, którego skutki są korzystne dla całego społeczeństwa.

  Członkowie partii Girchi postanowili zasadzić w swojej siedzibie 84 rośliny konopi indyjskich, a następnie wyczekiwali, co na to organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Po kilku tygodniach konopie zostały zarekwirowane.

  Dnia 14 lipca 2017 roku Sąd Konstytucyjny w Gruzji zdecydował, że uprawa marihuany przeznaczonej do własnego użytku (do 151 gramów) nie będzie przestępstwem. Uchwała ta skutecznie dekryminalizuje uprawę konopi indyjskich w niewielkich ilościach w tej postkomunistycznej republice.


  Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o tym, że jeśli ktoś uprawia konopie indyjskie na własny użytek, nie więcej niż 151 gramów to nie może zostać ukarany poprzez aresztowanie i osadzenie w zakładzie karnym” mówi Zurab Japaridze, przedstawiciel partii Girchi.


  Japaridze tak komentuje znaczenie decyzji „To ważny krok naprzód.

  Decyzja pozytywnie wpłynie na opinię publiczną i jej postawy wobec konopi. Girchi, jako partia nie brała bezpośredniego udziału w tej sprawie, lecz uważamy, że nasz obywatelski akt nieposłuszeństwa odegrał pewną rolę w późniejszym orzeczeniu sądu konstytucyjnego”.


  Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że umieszczanie ludzi w więzieniu za uprawę lub używanie marihuany to nieracjonalne i niecywilizowane szaleństwo. Ponadto każda pozytywna dla nas decyzja władz daje nowy impuls do debaty publicznej na temat marihuany, jak i polityki ogólnej w zakresie narkotyków”.
  Reformy w Gruzji, czyli byłym państwie składowym Związku Radzieckiego daje szanse na pozytywny rozwój odnośnie konopi indyjskich w części świata, w której do tej pory reformy dotyczące Cannabis nie były podejmowane.


  https://sidbank.pl/gruzja-dekryminalizuje-uprawe-konopi/
   
  6 people like this.
 2. -RaStA-

  -RaStA- Rasta it's my life

  szkoda że u nas dalej ścigają...
   
 3. 2515

  2515 Forumowy guru

  To zależy jakie kto ma intencje.......bo jeśli ktoś uprawiania znaczne ilości konopi z przeznaczeniem na handel nie na użytek własny, to w tedy mamy do czynienia z łamaniem prawa....

  Dobrze że coraz więcej państw legalizuje posiadanie jak i uprawę konopi na własny użytek. W Polsce niedawno też zmiany miały miejsce w sprawie medycznych odmian CBD, co jest również dobrą informacją.
   
 4. judaista

  judaista Geniusz

  W Gruzji 150g na własny użytek l, a w Polsce taka ilość to 1500 "działek dilerskich" o wartości 45000zl ;d
   
  1 person likes this.
 5. 2515

  2515 Forumowy guru

  .....bez podatku.:):):):)
   
 6. Zenon#dyrdymaŁ

  Zenon#dyrdymaŁ Błyskotlwy

  Jak Ty to liczysz ;d
   
 7. 2515

  2515 Forumowy guru

  .....jedno zero mniej.
   

nasiona marihuany, nasiona konopi