growshop Growbox.pl Najlepszy , Najszybszy , Profesionalny Growshop

powerseed 16.10.2011

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Was opowiedzieć trochę o Stateczniku elektronicznym GIB LXG TIMER 600W - Ballast

  View attachment 154329

  STATECZNIK ELEKTRONICZNY - PRZETWORNICA - BALLSAT - 600W - GIB LIGHTING - LXG TIMER

  GIB LIGHTING producent lamp oraz akcesoriów do oświetlania asymilacyjnego od niedawna oferuje nowy sterownik elektroniczny GIB LXG TIMER 600W. Jest to pierwszy z serii produktów LXG, jest to unowocześniona seria sterowników elektronicznych GIB Lighting NXE, oferująca lepszą funkcjonalność i trwałość.

  GIB LXG TIMER 600W
  można programować dzięki zintegrowanemu układowi zegarowemu w typowych układach organizacji czasu oświetlania, przykładowe klasyczne sekwencje dobowe to 12h / 12h lub 18h / 6h.

  GIB LXG TIMER 600W umożliwia regulację mocy oświetlenia w zakresie od 250W do 660W. Przy czym jest możliwość określania mocy oświetlenia z dokładnością co 1 Wat. Należy jednak pamiętać, że nominalna wartość ustawienia nie może przekraczać 110% wartości mocy stosowanej lampy, na przykład lampa 400 W może być włączana pod statecznikiem ustawionym na 440W. Wartość ta będzie maksymalnym poziomem mocy dla tego typu lamp gwarantującym zachowanie bezpiecznego progu użytkowania statecznika..

  GIB LXG TIMER 600W sterownik elektroniczny jest wyposażony w wyświetlacz. Dzięki zastosowaniu wyświetlacza wyposażonego w tablicę numeryczną oraz funkcyjne diody LED łatwo można dokonywać ustawień urządzenia. Wyświetlacz dostarcza informacji i umożliwia użytkownikowi poprzez szereg komend łatwiejsze sterowania i zarządzanie oświetleniem. Pomaga również w sterowaniu statecznikiem poprzez pilot, który można zakupić osobno. Każdy pilot potrafi jednocześnie sterować oprogramowaniem do 10 zasilaczy GIB LXG TIMER 600W

  Specyfikacja techniczna:
  Typ transformatora: statecznik elektroniczny
  Zakres napięcia wejściowego w zakresie: 180 VAC - 265 VAC (prąd przemienny)
  Nominalny pobór prądu: 2,8 A przy 240 VAC
  Czas do wyłączenia zapłonu: ≤ 15 sek.
  Minimalny odstęp czasowy: 1 min.
  Optymalna Temperatura pracy: od -20 °C do + 50 °C (-4 °F do +122 °F)

  GIB LXG TIMER 600W posiada kilka ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. System SSG - Silent Stream Grid to rozwiązanie technologiczne pozwalające na działanie urządzenia w sposób cichy i z dbałością o chłodzenie, dzięki czemu urządzenie jak i jego komponenty działają sprawniej i mają lepszą żywotność. Innym ciekawym rozwiązaniem jest system SunDawn, system stymulujący naturalny cykl słoneczny. Wraz z systemem optymalnego zapłonu lamp wysokoprężnych lub metalo-halogenkowych pozwala na zachowanie ich właściwości świetlnych w dłuższym okresie. Oczywiście nie można zapomnieć o klasycznym rozwiązaniu Super Lumen. Jest to funkcja generująca o 15% więcej emisji światła.

  Producent - GIB zapewnia, że zastosowane rozwiązania w zakresie konstrukcji, systemów chłodzenia i programowania na poziomie mocy 600W dostarcza więcej lumenów oraz PAR niż każdy inny alternatywny produkt z tej kategorii dostępny na rynku.

  Lampa dedykowana dla tego statecznika elektronicznego: Lampa GIB Pure Bloom Spectrum XTreme Output 600W .

   
 2. Witajcie Drodzy Growerzy !​

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o produktach firmy AutoPot - Flexi Tank i Flexi Tank Pro
  AutoPot FlexiTank rewolucjonizuje magazynowanie wody, wszystko, czego potrzeba jeśli chodzi o system nawadniania jest zawarte jednym kompaktowym pudełku. Nie wymaga żadnych narzędzi do montażu, zmniejsza koszty magazynowania i wysyłki, a montaż zajmuje dosłownie kilka minut. Nie ma nic prostszego. W przeciwieństwie do innych zbiorników , AutoPot Flexi Tank może być przechowywany w momencie gdy nie jest używany, może zmieścić się tam, gdzie inne zbiorniki nie mogą, a także można go przystosować w sposób, w jaki standardowe zbiorniki nie da rady przystosować.

  • Kompaktowe rozmiary
  • Pasuje tam, gdzie inne zbiorniki nie pasują
  • Łatwy w wysyłce i przechowywaniu
  • Dostępne pojemności: 100L, 225L, 400L, 750L, 1000L  Odblaskowa i odporna na światło skóra FlexiTank Pro subtelnie okrywa wyjątkowo wytrzymałą, w pełni składaną konstrukcję. Ukryte podpory zbiornika, wewnętrzne oznaczenia pojemności oraz, ultra-wytrzymała, niezwykle praktyczna konstrukcja to zalety FlexiTank które dają mu przewagę nad innymi zbiornikami.

  • Odblaskowa i odporna na światło skóra
  • Lekka konstrukcja
  • Ultra mocna konstrukcja
  • Konstrukcja anty-tip(przeciwko przewróceniu się)
  • Oznaczenia pojemności wewnętrznej w zbiorniku
  • Prosty montaż w kilka minut
  • Wszystkie elementy w zestawie
   
 3. Witajcie Drodzy Growerzy !​


  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o produkcie firmy Root!t - Rooting Gel !


  ROOT!T Gel - ukorzeniający jest pierwszym preparatem żelowym opracowanym specjalnie do użytku z propagatorami, krążkami do kiełkowania oraz z bardziej tradycyjnymi podłożami. ROOT!T Gel pomaga w naturalnym rozwoju korzeni sadzonek .

  Ten fantastyczny produkt jest w postaci żelu, który pozostaje głęboko w kostce , zastępując inne odżywki w formie proszku. ROOT!T Gel, w przeciwieństwie do innych żeli jest umieszczony bezpośrednio w centralnej wnęce kostki. Żel tworzy uszczelnienie wokół nacięcia powierzchni , wspomagające wchłanianie substancji odżywczych oraz pomaga zapobiegając odwodnieniu i infekcji. Działa równie skutecznie z kostkami torfowymi, kokosem , wełną, ziemią.

  W szeroko zakrojonych badaniach roślin ogrodowych, w tym ziół, i innych, wykorzystano ROOT!T Gel. Korzystanie z żelu ROOT!T Gel optymalizuje tworzenie korzenia w początkowym stadium rozwoju, zwiększa przyrost masy korzenia , wspomaga szybki jego wzrost oraz zaopatruje
  korzeń we wszystkie potrzebne składniki do prawidłowego rozwoju . Jest ekonomiczny oraz prosty w użyciu .


  Pamiętaj:

  Pierwsze dni dla roślin są kluczowe dla uzyskania maksymalnych plonów, dlatego warto używać profesjonalnych produktów.

   
 4. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o produktach firmy BIO NOVA


  VitraSol

  to płynny organiczny środek pobudzający glebę w oparciu o potas (6%).

  Organiczne pochodzenie ułatwia, oraz wpływa bezpośrednio na wchłanianie nawozu poprzez uprawę. Jest niezwykle przydatny jako konwerter dostępnych składników odżywczych, szczególnie w okresach wysokiej produkcji i gwałtownego wzrostu (w przypadku sztucznie oświetlonych roślin), lub w przypadku stagnacji wzrostu wywołanego niedoborem składników odżywczych. Stosowanie

  VitraSol w tym okresie daje bardzo dobre efekty. Ten produkt jest wchłaniany zarówno przez korzenie, jak i liście, które praktycznie wykluczają spalan ie rośliny. VitraSol łatwo miesza się z wodą i może być dodawany do instalacji za pomocą systemu kapania, ale zaleca się płukanie. VitraSol jako wynik swojej organicznej podstawy, stabilizuje stały wzrost, silny rozwój korzeni, zdrowy kolor i wysoką odporność na choroby. VitraSol zawiera wapno, potas i wiele innych śladowych pierwiastków. Ten produkt daje dodatkowo słodki smak owocom.
  TML ‐ The Missing Link

  To produkt najwyższej klasy z laboratorium Bio Nova, chroni rośliny przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi, pobudza w roślinach naturalny system obronny i wyraźnie zwiększa

  Wydajność. TML ‐ The Missing Link składa się z dużej ilości specjalnych pierwiastków śladowych, które stały się niezbędne dla wzrostu i kwitnienia każdej istoty żyjącej na tej planecie. W dzisiejszych czasach ludzie uprawiają różnego rodzaju rośliny. Lekceważą potrzeby roślin, a często nie szanują praw natury. Powyższe fakty prowadzą do niedociągnięć, które wynikają w dużej ilości plag i chorób wśród, nie tylko zwierząt i roślin, ale także ludzi. Ponadto, w wyniku niedoborów tych niezbędnych składników odżywczych, organizmy nie są w stanie w pełni się rozwinąć.

  Podawanie tych niezbędnych składników odżywczych prowadzi do bezprecedensowych pozytywnych

  wpływów zarówno na jakość jak i plon roślin. Ten produkt wypełnia lukę w łańcuchu pokarmowym, który nie został odkryty wcześniej. Słusznie ten produkt można nazwać the missing link (brakującym ogniwem). The missing link może być stosowany w połączeniu z X-Cel Booster. Stanowi idealny połączenie w trakcie okresu uprawy i kwitnienia


  BN X-ceL

  jest biologicznym stymulatorem wzrostu i kwitnienia, który można stosować przy wszystkich rodzajach roślin, oraz który znacznie zwiększa ich jakość oraz ilość. Specjalnie zaprojektowana kombinacja składników stymuluje funkcje biochemiczne na wszystkich poziomach. Ekstrakty organiczne pobudzają metabolizm, w szczególności fotosyntezę, a w konsekwencji tworzenie węglowodanów.

  Zawiera następujące składniki: różne witaminy, naturalne źródła i stymulatory kwitnienia, aminokwasy, bakterie, pierwiastki śladowe, enzymy, kwasy algi i humusu.

  Aktywnie uczestniczy w procesie wzrostu i kwitnienia od pierwszego dnia sadzenia. Roślina uderza szybciej w korzenie, co praktycznie wyklucza upuszczanie liści. Roślina będzie rosła szybciej i będzie zdrowsza, a jednocześnie rozwinie się rozległy system korzeniowy. Siła kwitnienia jest stymulowana i ostatecznie prowadzi do widocznej zwiększonej wydajności (10-25%).

  Można go mieszać ze wszystkimi nawozami i można go stosować do wszystkich rodzajów substratów.
   
 5. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o zestawach startowych firmy HESI !

  Zestawy startowe Hesi ma dobry stosunek jakości do ceny. Dostajesz wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby rośliny mogły się dobrze rozwijać - wszystkie produkty zostały zapakowane w jednym pudełku. Zestaw przeznaczony jest dla początkujących jak i doświadczonych hodowców.. Każdy zestaw zawiera łatwy do stosowania harmonogram uprawy. Świetny sposób na przetestowanie składników odżywczych Hesi po raz pierwszy!

  Czy będę potrzebował dodatkowych składników odżywczych i dodatków, aby przeprowadzić uprawę od A do Z?

  Nie. Pudełko Hesi Soil Starter Box zawiera wszystko, czego potrzebujesz do uprawy
  z medium glebowym. Kompleks korzeni Hesi pobudzi wzrost silnych i zdrowych korzeni, aby zapewnić maksymalne wchłanianie składników odżywczych. Kompleks Hesi TNT jest głównym składnikiem odżywczym dla fazy wzrostu rozwoju twoich roślin. Należy przełączyć się się na Hesi Bloom Complex po rozpoczęciu okresu kwitnienia i zmianie światła na 12 godzin na / 12 godzin. Dodaj Hesi Phosphorus Plus w drugiej połowie fazy Bloom, aby zachęcić do kwitnienia kwiaty i owoce. Zestaw Hesi Soil Starter Kit zawiera także Hesi SuperVit, który powinien być używany przez cały czas wzrostu, aby utrzymać optymalne zdrowie roślin, a także Hesi Powerzyme, aby zamienić martwą materię w dodatkowy pokarm dla roślin uprawianych w glebie. Wszystko tam jest!

  Kiedy należy używać produktów zawartych w zestawie Hesi Soil Starter Kit?
  Używaj produktów zawartych w pudełku Hesi Soil Starter Box zgodnie z harmonogramem Hesi Soil Growing.

  Dostępne są również kompletne zestawy startowe do uprawy w medium kokosowym oraz, hydro. Oba zestawy zawierają wszystko co jest potrzebne do przeprowadzenia uprawy od A do Z

  Hesi Soil Starter Kit zawiera:

  Hesi Tnt Complex 0,5L
  Hesi Bloom Complex 1L
  Hesi Fosfor Plus 1L
  Hesi Root Complex 0,5L
  Hesi Power Zyme 0,5L
  Hesi Super Vit 10 ml  Hesi Hydro Starter Kit zawiera:

  Hesi Hydro Veg 1L
  Hesi Hydro Blom 1L
  Hesi PK 13/14 0,5L
  Hesi Powerzyme 0,5L
  Hesi Root Complex 0,5L
  Hesi Supervit 10ml  Hesi Coco Starter Kit zawiera:

  Hesi Coco 1L
  Hesi PK13/14 1L
  Hesi Powerzyme 0,5L
  Hesi TNT Complex 0,5L
  Hesi Root Complex 0,5L
  Hesi Supervit 10ml

   
 6. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o produkcie DiatoMITE firmy Guard'n'Aid ​
  !
  DiatoMITE jest ziemią okrzemkową w proszku, która może być aplikowana na liście i otoczenie roślin do stworzenia nieprzyjaznego środowiska przeciwko insektom.

  DiatoMITE jest naturalnym proszkiem powstałym ze skamieniałej ziemi okrzemkowej, która posiada wiele cech i sposobów użycia:

  • wchłania wilgoć
  • wspomaga wzrost i rozwój roślin
  • jest środkiem antyzbrylającym
  • stwarza nieprzyjazne środowisko dla insektów

  DiatoMITE w sposób naturalny "wybiera" całkowitą wilgoć istotną dla insektów i ich wzrostu, tworząc liście i środowisko nieprzyjaznym.

  Może być stosowany swobodnie w jak i wokół domu, łącznie z ogrodem, gdy jest sucho na dworze.

  Uwaga:

  Może spowodować umiarkowane podrażnienie oka u ludzi i u zwierząt. Należy unikać kontaktu z oczami. Należy stosować okulary ochronne podczas aplikowania produktu. Wymagana jest dobra wentylacja, oraz nie należy wdychać produktu podczas podawania.

  Przechowywanie:
  • przechowywać w chłodnym i suchym pomieszczeniu
  • przechowywać z dala od dzieci
  • kupujący bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo korzystania z produktu
  • Sposób użycia:

  Należy usypać okrąg z proszku dookoła rośliny i bezpośrednio na liście by zapobiec rozwojowi insektów. Proszek może być również podany bezpośrednio na insekty lub blisko strefy ich aktywności np trawnik, gleba, patia, chodniki, ramy okienne, ramy drzwi, pęknięcia, szpary. Należy podać ponownie po opadach deszczu lub podczas wilgotnej pogody.

  Czym jest ziemia okrzemkowa?

  Ziemia okrzemkowa jest naturalnie występującą miękką skałą która może być w łaty sposób zmielona do postaci proszku. Powstała z okrzemki która jest skamieniałymi pozostałościami malutkich wodnych organizmów.

  Ziemia okrzemkowa pracuje absorbując wilgoć, oleje i tłuszcze , tworząc suche i nieprzyjazne środowisko dla rozwoju insektów.
   
 7. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam powiedzieć trochę o warunkach atmosferycznych w growroomie.


  Najlepsze warunki do udanej uprawy i dla maksymalnych plonów

  Uzyskanie najlepszych warunków w growroom’ie dla temperatury, poziomu CO₂ I poziomu światła pozwoli zmaksymalizować zbiory z uprawy.
  Rozległe testy laboratoryjne na zdeterminowały najlepsze warunki atmosferyczne (temperaturę, poziom CO₂, poziom światła) dla najlepszej fotosyntezy i dla najlepszych poziomów wzrostu. Testy zostały przeprowadzone na 20 silnych szczepach w warunkach laboratoryjnych. Poziom intensywności światła, temperatury oraz CO₂ były zróżnicowane aby określić najlepsze warunki dla wzrostu roślin. Badania zostały przeprowadzone przez naukowca Suman Chandra i jego kolegów na Uniwersytecie Missisipi i zostały opublikowane w 2008

  Artykuł dostępny pod: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3550641/pdf/12298_2008_Article_27.pdf

  Z artykułu zostały wyszczególnione najważniejsze informację dotyczące najlepszych warunków atmosferycznych podczas uprawy.

  Najlepsza intensywność dla roślin podczas fazy kwitnienia.
  Szybkość wzrostu roślin wzrasta do poziomu PAR(PPFD) wynoszącego 1,500 Âľmols/m2/sek przy optymalnej temperaturze i poziomie CO₂. Zalecamy poziom PAR na poziomie 750 Âľmols/m2/sek dla growroomu, Zwiększenie PAR powyżej tego poziomu jest niezalecane ponieważ dodatkowa skonsumowana energia nie uzasadnia poziomu wzrostu rośliny.
  Najlepsza intensywność dla roślin podczas fazy wegetatywnej.


  Poziom intensywności PAR podczas fazy wegetatywnej jest około o połowę niższy od poziomu PAR w fazie kwitnienia. Zalecany poziom to od 300 – 400 Âľmols/m2/sek dla growroomu.
  Można osiągnąć ten poziom poprzez redukcję za pomocą stosowania ściemniacza sprzętowego zmniejszając pobór mocy o 50%. Jeżeli jest to niemożliwe, można zmniejszyć ilość lamp, lub podnieść źródło światła 1,5 wyżej.

  Jaka powinna być temperature w growroomie ?

  Tempo wzrostu roślin zostało przetestowane przy dwóch poziomach PAR (PPFD) I temperatury. Niższy poziom PAR to 500 Âľmols/m2/sek a wysoki to 1,000 Âľmols/m2/sek. Przy obu poziomach, poziom wzrostu pikuje w dół przy 30 stopniach Celsjusza Prawdopodobnym jest również to, że optymalny zakres temperatury uwarunkowany jest gatunkiem uprawianej rośliny. Aczkolwiek generalnie idealny poziom temperatury jest między 25 – 30 stopni Celsiusza.
  Jak dużo dodanego CO₂ zwiększa Tempo wzrostu?

  Normalny poziom CO₂ wynosi 370 “parts per million” (PPM). Najlepszym sposobem osiągnięcia tego poziomu w growroomie jest pompowanie nieprzerwane świeżego powietrza atmosferycznego do growroomu. Zaleca się by „wymieniać powietrze w growroom’ie 60 razy co godzinę, Przy tym poziomie intensyfikacji możliwe jest uzyskanie wysokiej wartości poziomu CO₂ wynoszącego 370 PPM a także dobrego wzrostu roślin. Przy tym ustawieniu nie jest praktyczne aby uzyskać jakikolwiek wzrost CO₂ w pomieszczeniu do uprawy. Dlatego że CO₂ podane do growroomu będzie szybko wymienione za pomocą stałej wymiany powietrza.
  Jeżeli pompujesz zużyte powietrze z powrotem do pomieszczenia uprawowego, poziom CO₂ spadnie, a tempo wzrostu zwolni. Przy tym ustawieniu wymagane jest podawanie CO₂ do growroomu by zapewnić wzrost. Należy skorzystać z CO₂ miernika, oraz CO₂ generator w growroom’ie kalibrując poziom do wymaganej wysokości, oraz wzrostu
  Witajcie Drodzy Growerzy !
   
 8. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam powiedzieć trochę o warunkach atmosferycznych w growroomie.


  Najlepsze warunki do udanej uprawy i dla maksymalnych plonów

  Uzyskanie najlepszych warunków w growroom’ie dla temperatury, poziomu CO₂ I poziomu światła pozwoli zmaksymalizować zbiory z uprawy.
  Rozległe testy laboratoryjne na zdeterminowały najlepsze warunki atmosferyczne (temperaturę, poziom CO₂, poziom światła) dla najlepszej fotosyntezy i dla najlepszych poziomów wzrostu. Testy zostały przeprowadzone na 20 silnych szczepach w warunkach laboratoryjnych. Poziom intensywności światła, temperatury oraz CO₂ były zróżnicowane aby określić najlepsze warunki dla wzrostu roślin. Badania zostały przeprowadzone przez naukowca Suman Chandra i jego kolegów na Uniwersytecie Missisipi i zostały opublikowane w 2008

  Artykuł dostępny pod: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3550641/pdf/12298_2008_Article_27.pdf

  Z artykułu zostały wyszczególnione najważniejsze informację dotyczące najlepszych warunków atmosferycznych podczas uprawy.

  Najlepsza intensywność dla roślin podczas fazy kwitnienia.
  Szybkość wzrostu roślin wzrasta do poziomu PAR(PPFD) wynoszącego 1,500 µmols/m2/sek przy optymalnej temperaturze i poziomie CO₂. Zalecamy poziom PAR na poziomie 750 µmols/m2/sek dla growroomu, Zwiększenie PAR powyżej tego poziomu jest niezalecane ponieważ dodatkowa skonsumowana energia nie uzasadnia poziomu wzrostu rośliny.
  Najlepsza intensywność dla roślin podczas fazy wegetatywnej.


  Poziom intensywności PAR podczas fazy wegetatywnej jest około o połowę niższy od poziomu PAR w fazie kwitnienia. Zalecany poziom to od 300 – 400 µmols/m2/sek dla growroomu.
  Można osiągnąć ten poziom poprzez redukcję za pomocą stosowania ściemniacza sprzętowego zmniejszając pobór mocy o 50%. Jeżeli jest to niemożliwe, można zmniejszyć ilość lamp, lub podnieść źródło światła 1,5 wyżej.

  Jaka powinna być temperature w growroomie ?

  Tempo wzrostu roślin zostało przetestowane przy dwóch poziomach PAR (PPFD) I temperatury. Niższy poziom PAR to 500 µmols/m2/sek a wysoki to 1,000 µmols/m2/sek. Przy obu poziomach, poziom wzrostu pikuje w dół przy 30 stopniach Celsjusza Prawdopodobnym jest również to, że optymalny zakres temperatury uwarunkowany jest gatunkiem uprawianej rośliny. Aczkolwiek generalnie idealny poziom temperatury jest między 25 – 30 stopni Celsiusza.
  Jak dużo dodanego CO₂ zwiększa Tempo wzrostu?

  Normalny poziom CO₂ wynosi 370 “parts per million” (PPM). Najlepszym sposobem osiągnięcia tego poziomu w growroomie jest pompowanie nieprzerwane świeżego powietrza atmosferycznego do growroomu. Zaleca się by „wymieniać powietrze w growroom’ie 60 razy co godzinę, Przy tym poziomie intensyfikacji możliwe jest uzyskanie wysokiej wartości poziomu CO₂ wynoszącego 370 PPM a także dobrego wzrostu roślin. Przy tym ustawieniu nie jest praktyczne aby uzyskać jakikolwiek wzrost CO₂ w pomieszczeniu do uprawy. Dlatego że CO₂ podane do growroomu będzie szybko wymienione za pomocą stałej wymiany powietrza.
  Jeżeli pompujesz zużyte powietrze z powrotem do pomieszczenia uprawowego, poziom CO₂ spadnie, a tempo wzrostu zwolni. Przy tym ustawieniu wymagane jest podawanie CO₂ do growroomu by zapewnić wzrost. Należy skorzystać z CO₂ miernika, oraz CO₂ generator w growroom’ie kalibrując poziom do wymaganej wysokości, oraz wzrostu
  Witajcie Drodzy Growerzy !
   
 9. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć o 3 produktach, X-FORCE BIOGREEN/ RHINO SKIN ADVANCED NUTRIENTS i GROWTH TECHNOLOGY - SILICON.  Bio Green X- Force to nawóz bogaty w kwas krzemowy i jest łatwo przyswajalny przez rośliny. X-Force ma pozytywny wpływ na wzrost, wytrzymałość i odporność roślin

  X-Force wzmacnia ścianę komórkową i stymuluje produkcję chlorofilu
  Zmniejsza spożycie sodu ˇ Zwiększa pobór potasu
  Zwalcza plagi owadów i mniejsze wnikanie grzybów
  X-Force chroni przed stresem abiotycznym, takie jak susza, (UV) i duże wahania temperatury.
  Substancje czynne: Krzemionka (SiO2), 1,4% K2O, 2,7% (2,2% k), bor (B) 0,2%, molibden (Mo), 1,8%, pH 12.
  Dawkowanie: 1 ml na 7L wody - Bardzo wydajny !
  Dostępny w pojemnikach: 250ml / 500ml / 1L

  Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. X-Force należy podawać w całym cyklu wzrostu. Mieszać do momentu całkowitego rozpuszczenia produktu. Inne nawozy i środki wzmacniające mogą być dodawane w razie potrzeby.

  !!!UWAGA!!!

  Jeżeli używasz X-Blast to zrezygnuj z Flower Boosta i odwrotnie, ponieważ te dwa nawozy nie mogą być używane razem.
  X-Rootnig w połączeniu z X-Force poprawia wchłanialność pierwiastków śladowych
  Zabezpieczenie uprawy hydroponicznej pokrywając rośliny warstwą ochronną za pokrywając roślinę warstwą ochronną.

  Pierwiastkiem który to zapewnia jest krzemionka, która pod względem występowania jest drugim najbardziej obfitym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej ale brak jej w strefach korzeni hydroponicznych i nawozów.Jest to powód do niepokoju, ponieważ twoje rośliny desperacko potrzebują krzemionki. Wyewoluowały, aby ją przyjąć, aby stały się częścią ich ścian komórkowych.Jest to ważne, ponieważ komórki są budulcem roślin, a ściany komórkowe to elementy struktury, które określają siłę łodyg, liści, kwiatów, struktur kwiatowych oraz ich metabolizmu. Rośliny nie tylko gromadzą krzem w celu budowy komórek, ale także przechowują go jako podstawa wsparcia między komórkami.W rzeczywistości Twoje rośliny zawierają aż 10% ich masy.Jest jednak pewien haczyk - w większości nawozów hydroponicznych lub w strefie korzeniowej w ogóle nie dostarczana jest krzemionka, a nawet jeśli tak jest, zwykle nie jest to odpowiedni rodzaj lub ilość krzemionki.

  Jak znaleźć właściwą formuły krzemionki dla twoich roślin
  Jeśli wypróbowałeś inne produkty krzemionkowe, odkryjesz, że większość producentów hydroponiki uznało za trudne, a wręcz niemożliwe, skuteczne dostarczanie krzemionki uprawie.

  Można zrozumieć, dlaczego tak jest. Krzemionka jest głównym składnikiem piasku. który jest bardzo gruby. Niełatwo rozpuszcza się w wodzie oraz jest trudno przyswajalny przez rośliny. Naukowcy, którzy stworzyli Rhino Skin, wiedzieli o tym wszystkim, zanim rozpoczęli projektowanie i testowanie produktu, dlatego eksperymentowali z wieloma różnymi rodzajami krzemionki, a także różnymi stężeniami i metodami produkcji. Naukowcy odkryli, że krzemian potasu stosowany w nawozie Rhino Skin produkował najwyższe wartości procentowe krzemianu.

  Czy uzyskane takie same korzyści opryskując nawozem Rhino Skin jak przy podlewaniu.
  Krzemian potasu korzystnie wpływa na liście, łodygi i wewnętrzne komórki roślinne, gdy krzemionka jest wciągana przez korzenie, aby stać się częścią struktury rośliny. aczkolwiek opryskiwanie liści nie jest konieczne ani zalecane.

  Czy Rhino Skin ma w wpływ na Ph?
  Nie, Rhino Skin ma neutralne pH 5,7 i został wyprodukowany w ten sposób, aby mógł współdziałać z Advanced Nutrients pH Perfect. Nie wpływa to w żaden sposób na pH, więc twój zbiornik utrzyma poziom pH w optymalnym zakresie pH 5,6 - 6,1. Aby upewnić się, że Rhino Skin jest prawidłowo rozpuszczona i rozprowadzona w wodzie odżywczej, dodaj go do zbiornika co najmniej dwie godziny przed podawaniem umożliwiając jego rozpuszczenie. Wzburz wodę przed podaniem jej roślinom.

  Dlaczego tylko "Wielcy Growerzy" używają Rhino Skin?
  Rhino Skin jest najbardziej skutecznym, skoncentrowanym produktem krzemionkowym na rynku. "Wielcy Growerzy" spędzają czas aby maksymalizować plony oraz, mają wiedzę, aby właściwie poradzić sobie z mocą Rhino Skin. W momencie kiedy jako grower uprawiasz coraz więcej i pniesz się po drabinie sukcesów edukując samego siebie, pewnego dnia zostaniesz "Wielkim Growerem" i nauczysz się korzystać z benefitów Rhino Skin.

  Czy uzyskanę takie same korzyści opryskujac nawozem Rhino Skin jak przy podlewaniu.
  Krzemian potasu korzystnie wpływa na liście, łodygi i wewnętrzne komórki roślinne, gdy krzemionka jest wciągana przez korzenie, aby stać się częścią struktury rośliny. aczkolwiek opryskiwanie liści nie jest konieczne ani zalecane.

  Czy Rhino Skin ma w wpływ na Ph?
  Nie, Rhino Skin ma neutralne pH 5,7 i został wyprodukowany w ten sposób, aby mógł współdziałać z Advanced Nutrients pH Perfect. Nie wpływa to w żaden sposób na pH, więc twój zbiornik utrzyma poziom pH w optymalnym zakresie pH 5,6 - 6,1. Aby upewnić się, że Rhino Skin jest prawidłowo rozpuszczona i rozprowadzona w wodzie odżywczej, dodaj go do zbiornika co najmniej dwie godziny przed podawaniem umożliwiając jego rozpuszczenie. Wzburz wodę przed podaniem jej roślinom.

  Dlaczego tylko "Wielcy Growerzy" używają Rhino Skin?
  Rhino Skin jest najbardziej skutecznym, skoncentrowanym produktem krzemionkowym na rynku. "Wielcy Growerzy" spędzają czas aby maksymalizować plony oraz, mają wiedzę, aby właściwie poradzić sobie z mocą Rhino Skin. W momencie kiedy jako grower uprawiasz coraz więcej i pniesz się po drabinie sukcesów edukując samego siebie, pewnego dnia zostaniesz "Wielkim Growerem" i nauczysz się korzystać z benefitów Rhino Skin.


  Liquid Silicon firmy Growth Technology

  Krzem jest korzystnym składnikiem roślinnym występującym praktycznie na wszystkich glebach naturalnych, ale nie do tej pory w hydroponicznych roztworach odżywczych. Krzem wzmocni ściany komórkowe roślin wytwarzając mocniejsze, zdrowsze rośliny z masywnymi systemami korzeniowymi i zwiększoną odpornością na szkodniki i choroby. Płynny krzem jest bardzo korzystny dla roślin w zakresie od 20-50 ppm zawartym w roztworze odżywczym. Musi zostać dodany jako oddzielny komponent przez hodowcę. Płynny silikon może być dodany do zbiornika odżywczego podczas przygotowywania nowej partii.

  Płynny krzem jako brakujący element...
  Poprawia pobór substancji odżywczych i transport poprzez roślinę.
  Wzmacnia ściany komórkowe, pomagając roślinom w zwalczaniu ataków grzybów i roztoczy.
  Zwiększa produkcję chlorofilu, prowadząc do mocniejszego ściemniania liści i lepszego gromadzenia światła.
  Zwiększa pobór dostępnego CO2 i wykorzystuje udoskonalone procesy metaboliczne, aby zapewnić większe plony.
  Zapewnia bardzo przydatny potas powodujący lepsze kwitnienie.
  Płynny krzem ma ważną rolę w poborze i transporcie naczyniowym mineralnych składników odżywczych,oraz może znacznie poprawić mechaniczną "wytrzymałość" rośliny i jej odporność na choroby grzybowe.

  Dodanie płynnego krzemu do roztworów odżywczych może znacznie zmniejszyć częstość występowania, oraz nasilenie chorób grzybowych, w tym Botrytis Cinerea, oraz mączniaka prawdziwego.

  Ostatnie badania wykazały, że zwiększenie stężenia krzemu w roztworach hydroponicznych tworzy, grubsze, bielsze, zdrowsze systemy korzeniowe, oraz zwiększa plony.

  Wykazano również, że krzem powoduje wyższe stężenia chlorofilu na jednostkę powierzchni tkanki liścia. Oznacza to, że roślina jest w stanie tolerować zarówno niższe, jak i wyższe poziomy światła, wykorzystując więcej dostępnego światła.

  Najlepsze pH
  Płynny silikon - jak WSZYSTKIE produkty "krzemowe" - jest bardzo zasadowy, ma wysokie pH i dlatego może być skutecznie stosowany do podniesienia pH hydroponicznych roztworów odżywczych. Dodatkowy silikon jest dodatkiem dla roślin.
   
 10. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Was Wszystkich zaprosić na 1 odcinek Akademii Spectrolight !

  [video]https://www.youtube.com/watch?v=s4Jq1WQvdsg[/video]
   
 11. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Was Wszystkich zaprosić na 2 odcinek Akademii Spectrolight !

  [video]https://www.youtube.com/watch?v=2cZ56aaemPw[/video]
   
 12. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Was Wszystkich zaprosić na 2 odcinek Akademii Spectrolight !

  [video]https://www.youtube.com/watch?v=HawQkVXVOkc[/video]
   
 13. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Was Wszystkich zaprosić na 4 odcinek Akademii Spectrolight !

  [video]https://youtu.be/NAe6JKocbvY[/video]

  Zapraszamy !
   
 14. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o nowościach w naszym sklepie firmy LUMii !


  Lampka czołowa

  Nowość - zielone światło czołowe LED firmy LUMii to mała, wygodna i praktyczna lampka która może pochwalić się sześcioma żarówkami LED o wysokiej intensywności i mocy

  Lampka oferuje trzy różne tryby świecenia - pełne, częściowe i stroboskopowe, również można ustawić kąt padania światła , aby zmaksymalizować wydajność w razie potrzeby.

  Jest to idealne rozwiązanie podczas kontroli uprawy bez ingerencji/przerywania przy uprawie w rytmie dobowym (dzień/noc).

  Lampka korzysta z 3 baterii AAA (brak w zestawie).

  Głowne cechy

  • zakłócanie fazy ciemnej fotosyntezy może skutkować nawet obojnactwem roślin
  • latarka czołowa Green LED firmy LUMii pozwola na pracę w growroom'ie w nocy bez zakłucania fazy dobowych (zielone światło jest obojętne dla roślin)
  • sprawi, że praca z roślinami stanie się dużo łatwiejsza
  • 6 żarówek diodowych LED warunkuje mocny strumień światła
  • uchwyt do lampki wraz z regulowanymi, gumowymi paskami umożliwia dopasowanie do każdego rodzaju głowy


  Lampa LUMII Green LED


  Nowa lampa robocza LUMii Green LED jest wyposażona w pojedynczą 10-watową, bardzo intensywną, zieloną diodę która dostarcza jasną, szeroką wiązkę, zapewniającą maksymalny zasięg i wydajność.

  Jest to idealne rozwiązanie podczas kontroli uprawy bez ingerencji/przerywania przy uprawie w rytmie dobowym (dzień/noc).

  Akumulator i kompaktowa konstrukcja - 4 godziny ładowania przez 2 godziny czasu pracy.

  Każda lampa jest wyposażona w wytrzymały klips ułatwiający mocowanie, który może również przechylać się, aby zapewnić lepsze oświetlenie w razie potrzeby.

  • zakłócanie fazy ciemnej fotosyntezy może skutkować nawet obojnactwem roślin
  • lampa robocza Green LED firmy LUMii pozwola na pracę w growroom'ie w nocy bez zakłucania fazy dobowych (zielone światło jest obojętne dla roślin)
  • sprawi, że praca z roślinami stanie się dużo łatwiejsza
  • 10W LED warunkuje mocny strumień światła
  • posiada regulowany uchwyt do wygodnego zawieszenia lampy
  • akumulator + zasilacz

   
 15. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o nowościach w naszym sklepie firmy LUMii !


  Lampka czołowa

  Nowość - zielone światło czołowe LED firmy LUMii to mała, wygodna i praktyczna lampka która może pochwalić się sześcioma żarówkami LED o wysokiej intensywności i mocy

  Lampka oferuje trzy różne tryby świecenia - pełne, częściowe i stroboskopowe, również można ustawić kąt padania światła , aby zmaksymalizować wydajność w razie potrzeby.

  Jest to idealne rozwiązanie podczas kontroli uprawy bez ingerencji/przerywania przy uprawie w rytmie dobowym (dzień/noc).

  Lampka korzysta z 3 baterii AAA (brak w zestawie).

  Głowne cechy

  • zakłócanie fazy ciemnej fotosyntezy może skutkować nawet obojnactwem roślin
  • latarka czołowa Green LED firmy LUMii pozwola na pracę w growroom'ie w nocy bez zakłucania fazy dobowych (zielone światło jest obojętne dla roślin)
  • sprawi, że praca z roślinami stanie się dużo łatwiejsza
  • 6 żarówek diodowych LED warunkuje mocny strumień światła
  • uchwyt do lampki wraz z regulowanymi, gumowymi paskami umożliwia dopasowanie do każdego rodzaju głowy


  Lampa LUMII Green LED


  Nowa lampa robocza LUMii Green LED jest wyposażona w pojedynczą 10-watową, bardzo intensywną, zieloną diodę która dostarcza jasną, szeroką wiązkę, zapewniającą maksymalny zasięg i wydajność.

  Jest to idealne rozwiązanie podczas kontroli uprawy bez ingerencji/przerywania przy uprawie w rytmie dobowym (dzień/noc).

  Akumulator i kompaktowa konstrukcja - 4 godziny ładowania przez 2 godziny czasu pracy.

  Każda lampa jest wyposażona w wytrzymały klips ułatwiający mocowanie, który może również przechylać się, aby zapewnić lepsze oświetlenie w razie potrzeby.

  • zakłócanie fazy ciemnej fotosyntezy może skutkować nawet obojnactwem roślin
  • lampa robocza Green LED firmy LUMii pozwola na pracę w growroom'ie w nocy bez zakłucania fazy dobowych (zielone światło jest obojętne dla roślin)
  • sprawi, że praca z roślinami stanie się dużo łatwiejsza
  • 10W LED warunkuje mocny strumień światła
  • posiada regulowany uchwyt do wygodnego zawieszenia lampy
  • akumulator + zasilacz

   
  • Lubie to x 1
 16. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o nowościach firmy ONA !!  Filtry powietrza ONA

  View attachment 164506

  Umożliwia pełną i ciągłą filtrację powietrza wydalanego z growroomu. Wystarczy tylko podłączyć filtr do systemu wentylacyjnego, włożyć żądaną liczbę bloków ONA, a wszelkie nieprzyjemne zapachy zostaną usunięte z przewodów, szybko i skutecznie.

  Świeżość, która trwa!
  Filtry powietrza ONA zapewnią ciągłą neutralizację zapachów podczas wentylacji do momentu wyczerpania się bloków ONA. Po całkowitym zużyciu można otworzyć pokrywę i włożyć nowy block ONA o wybranym zapachu.

  Zaprojektowany, aby pasował do Twojego systemu wentylacji.

  View attachment 164505

  Co dostaniesz:

  • filtry powietrza ONA do kontroli zapachu powietrza
  • Metalowa pokrywa z gumową uszczelką zapewnia szczelność.
  • pokrywa którą można łatwo usunąć za pomocą zatrzasków umożliwiających łatwą wymianę bloków ONA po wyczerpaniu.
  • możliwe umieszenie w filtrze większą liczbę bloków ONA z wybranym zapachem
  • neutralizuje wszystkie zapachy wydostające się z growroomu


  Dostępne średnice ONA Filtr: fi 200mm, fi 160mm, fi 150mm, fi 125mm, fi 100mm  Blok ONA


  Opis:
  • Bloki neutralizujące, zapachowe ONA o delikatnym, odświeżającym zapachu tropikalnym
  • skutecznie neutralizują niechciane zapachy
  • można je używać niezależnie lub przy ciągu powietrza w celu lepszej cyrkulacji
  • niezwykła wydajność 1 bloku 175gr pozwala na zniwelowanie niechcianego zapachu.
  • bardzo długa żywotność, nawet do 30% wydajności po 50dniach używania
  • produkty ONA mogą być użyte wokół ludzi, zwierząt, roślin, są eko-przyjazne i bezpieczne
  • rozmiar pozwala zostawić ONA Block prawie wszędzie, a jego skuteczność zapewni długotrwałą kontrole zapachów waga: 175g wymiary: 7,5x8cm

  Dostępne zapachy :PRO, Apple Crumble, Fresh Linen, Polar Crystal, Tropics
   
 17. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby Wam opowiedzieć trochę o produktach firmy DUTCH PRO  BLOOM SOIL A/B


  Kompletny nawóz stymulujący kwitnienie, przeznaczony do upraw glebowych. Produkt ten zawiera wszystkie ważne makro- i mikroskładniki odżywcze, niezbędne dla wspaniałego kwitnienia. Komponenty o wysokiej jakości zostaną wchłonięte w całości, bez jakichkolwiek pozostałości.

  W trakcie fazy kwitnienia roślina przygotowuje się do zapylenia. Białka fotoreceptorów we wnętrzu rośliny sygnalizują termin kwitnienia. W tym momencie roślina zaczyna wytwarzać kwiaty, aby umożliwić zapłodnienie żeńskiej części rośliny przez pyłek. Ten proces kosztuje roślinę mnóstwo energii. Do stymulowania rośliny w trakcie fazy kwitnienia potrzebny jest odpowiedni bilans azotu, potasu i fosforu. Dzięki temu roślina będzie zdrowia i silna w trakcie całej fazy kwitnienia.

  Stymuluje maksymalne kwitnienie
  Wzmacnia i zwiększa odporność w czasie całej fazy kwitnienia
  Poziomy EC do 2,0
  Odpowiedni do każdego systemu nawadniania
  Optymalne przyswajanie przez roślinę
  Brak pozostałości
  Dostępne wersje: 1 l / 5 l / 10 l / 20 l

  GROW SOIL A/B


  Kompletny nawóz stymulujący wzrost, przeznaczony do upraw glebowych. Produkt ten zawiera wszystkie ważne makro- i mikroskładniki odżywcze, niezbędne dla wspaniałego wzrostu. Komponenty o wysokiej jakości zostaną wchłonięte w całości, bez jakichkolwiek pozostałości.

  W trakcie fazy wzrostu roślina jest najbardziej wrażliwa. Choroby wywoływane przez grzyby i bakterie stanowią realne zagrożenie dla niedostatecznie rozwiniętych korzeni i liści. Aby pomóc roślinie rozwijać się w trakcie fazy wzrostu, niezbędne jest odpowiednie połączenie potasu, azotu i fosforu, wspomagające maksymalne tempo wzrostu. Dzięki temu roślina będzie witalna i silna w trakcie całej fazy wzrostu.

  Stymuluje maksymalny wzrost
  Wzmacnia i zwiększa odporność w czasie całej fazy wzrostu
  Poziomy EC do 1,8
  Odpowiedni do każdego systemu nawadniania
  Optymalne przyswajanie przez roślinę
  Brak pozostałości
  Dostępne wersje: 1 l / 5 l / 10 l / 20 l

  EXPLODE


  Explode to przede wszystkim stymulator kwitnienia, zapewniający roślinie w pełnym rozkwicie wszystkie składniki odżywcze, jakich potrzebuje w tej fazie. Ten stymulator kwitnienia, zawierający mikroskładniki odżywcze, witaminy i kwasy, zapewnia roślinie błyskawiczne wzmocnienie kwiatu. Explode poprawia także proces fotosyntezy i zwiększa odporność Twojej rośliny na choroby wywoływane przez grzyby i bakterie. Komponenty o wysokiej jakości zostaną wchłonięte w całości, bez jakichkolwiek pozostałości.

  Stymuluje błyskawiczne wzmocnienie kwiatu
  Wzmacnia i zwiększa odporność na choroby
  Zwiększa ilość wytwarzanej glukozy
  Odpowiedni do każdego systemu nawadniania
  Optymalne przyswajanie przez roślinę
  Brak pozostałości
  Bez potrzeby dodatkowego PK 13/14
  Dostępne wersje: 250 ml / 1 l / 5 l / 10 l / 20 l

  TAKE ROOT


  Take Root to stymulator wzrostu, który potrafi radykalnie poprawić wewnętrzne i zewnętrzne właściwości młodych roślin. Aktywne komponenty są pochodzenia naturalnego, w tym hormony roślin i mikroskładniki odżywcze. W trakcie kilku pierwszych tygodni roślina jest najbardziej podatna na choroby wywoływane przez grzyby i bakterie. Często wynika to z niedoborów minerałów, hormonów i witamin w młodych roślinach. Take Root zawiera hormony roślin i mikroskładniki odżywcze, które wspomagają podział komórek, wydłużanie komórek i transport substancji odżywczych; wszystko to pomaga w ogólnym rozwoju korzeni w trakcie wczesnego wzrostu wegetacyjnego. Komponenty o wysokiej jakości zostaną wchłonięte w całości, bez jakichkolwiek pozostałości.

  Wspomaganie podziału komórek ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w początkowym okresie życia młodej rośliny. Podział komórek umożliwia roślinom wzrost i zmniejszenie podatności na choroby wywołane przez bakterie i grzyby. Im lepszy przebieg tego procesu, tym silniejsze i zdrowsze będą rośliny w całym cyklu.

  Stymuluje nadzwyczajny wzrost korzeni
  Poprawia podział komórek, wydłużanie komórek i transport substancji odżywczych
  Zwiększa przyswajanie składników odżywczych
  Zawiera ważne mikroskładniki i hormony
  Odpowiedni do każdego systemu nawadniania
  Optymalne przyswajanie przez roślinę
  Brak pozostałości,
  Dostępne wersje: 250 ML / 1 L / 5 L / 10 L / 20 L

  MULTI TOTAL


  Multi Total wspomaga kluczowe procesy niezbędne do przekształcenia materii organicznej z martwych części roślin w pożyteczne składniki odżywcze. Stymuluje znaczny wzrost korzeni, poprawiając strukturę gleby pod względem zatrzymywania wody, oraz wspomaga działania korzystnych bakterii w podłożu w celu wytwarzania składników odżywczych. Multi Total stymuluje także pojemność wymiany kationów (CEC) substancji mineralnych i mikroskładników odżywczych, co zwiększa żyzność gleby oraz odporność na grzyby i ucisk. Komponenty o wysokiej jakości zostaną wchłonięte w całości, bez jakichkolwiek pozostałości.

  Multi Total stymuluje także pojemność wymiany kationów (CEC), współpracy jonów o ładunku dodatnim z glebą. Im wyższy wskaźnik CEC, tym więcej kationów gleba może przyciągać i tym większa jest jej żyzność. W efekcie rośliny mogą pobierać więcej substancji odżywczych z gleby, co zwiększa ich siłę i tempo wzrostu.

  Poprawa struktury gleby
  Wspomaganie działań bakterii
  Stymulowanie pojemności wymiany kationów (CEC)
  Zwiększenie odporności na grzyby i ucisk
  Odpowiedni do każdego systemu nawadniania
  Optymalne przyswajanie przez roślinę
  Brak pozostałości
  Dostępne wersje: 1 l / 5 l / 10 l / 20 l

  LEAF GREEN


  Leaf Green zapewnia roślinom zdrowy i witalny wygląd. Produkt ten jest szczególnie rekomendowany dla roślin o zauważalnych trudnościach w początkowym rozwoju. Leaf Green zawiera ważne mikroskładniki odżywcze, pomocne dla roślin w czasie niedoboru substancji odżywczych. Stymuluje także wytwarzanie zielonego pigmentu w liściach. Komponenty o wysokiej jakości zostaną wchłonięte w całości.

  Poprawia przyswajanie składników odżywczych
  Pomaga zapobiegać niedoborom składników odżywczych
  Liście zachowują zielony kolor
  Poprawia wytwarzanie chlorofilu
  Odpowiedni do każdego systemu nawadniania
  Optymalne przyswajanie przez roślinę
  Brak pozostałości


  Dostępne wersje: 1 l / 5 l / 10 l / 20 l
   
 18. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstwić Wam nowość w naszym sklepie którą są produkty firmy VAKPLAST !!

  5SV PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY / 5SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY

  Najpotężniejszy system hydroponiczny do uprawy roślin, dostępny w ofercie !!

  Wszystkie systemy przeznaczone są do pomieszczeń o ograniczonej wysokości, przy jednoczesnym wykorzystaniu maksymalnego potencjału przestrzeni i światła. Systemy hydroponiczny wykorzystują technikę filmu odżywczego (technika NFT). Posiadają one pionowy system uprawy z grawitacyjnym przepływem wody. W systemach nie ma żadnego medium, korzenie są umieszczane bezpośrednio w wodzie, która przepływa przez system nawadniający na całym obszarze każdego kolejnego kontenera, a także utlenia wszystkie korzenie bez światła (eliminuje tworzenie się glonów ).Dzięki temu projektowi zapewniona jest równomierna dostawa składników odżywczych do każdej rośliny w systemie.

  Dalsze cechy:

  łatwa konserwacja, zarówno podczas mieszania prostego roztworu odżywczego i jego kontroli, jak i dobrego dostępu do roślin w celu ich przeglądu, jak również podczas zbiorów. Kwestia odpadów w systemie wykorzystującym media stałe (glina, wełna mineralna, glina ...) jest zmniejszona, co stanowi korzyść finansową dla każdego zbioru, a także skraca czas potrzebny na pozbycie się odpadów lub oczyszczenie materiału wielokrotnego użytku. Jedynym odpadkiem jest system korzeniowy roślin, który po otwarciu pokrywki jest po prostu wyciągany i może być wykorzystany jako kompost.

  5SV PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 2x 600-750W
  Moc pompy: 40 W
  Liczba boków: 5 sztuk
  Długość boku: 1250 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 7 sztuk
  Zawartość zbiornika: 170 l
  Wzór: lewy i prawy
  Całkowita wysokość systemu: 2450 mm
  Zalecana przestrzeń: 2500x2500x2500
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 2,5m2
  Realistycznie użyteczny obszar pod: 9m2

  5SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 1x 600-750W
  Moc pompy: 25 W
  Liczba boków: 5 sztuk
  Długość boku: 1250 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 4 sztuki
  Zawartość zbiornika: 170 l
  Wzór: lewy i prawy
  Całkowita wysokość systemu: 1775 mm
  Zalecana przestrzeń:2500x2000x2500
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 2,5m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa: 5 m2

  4SV - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY/4SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY


  4SV - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie:2x 400-600W
  Moc pompy: 40 W
  Liczba stron: 4 sztuki
  Długość boku: 1500 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 7 sztuk
  Zawartość zbiornika: 170 l
  Wzór: lewy i prawy
  Całkowita wysokość systemu: 2450 mm
  Zalecana przestrzeń:1600x2500x2600
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 2,25m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa poniżej: 7,2 m2

  4SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 1x 400-600W
  Moc pompy: 25 W
  Liczba boków: 4 sztuk
  Długość boku: 1500 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 4 sztuki
  Zawartość zbiornika: 170 l
  Wzór: lewy i prawy
  Całkowita wysokość systemu: 1775 mm
  Zalecana przestrzeń:2500x2000x2000
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 2,25m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa: 4m2

  3SV - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY/3SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY


  3SV - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 2x 400-600W
  Moc pompy: 40 W
  Liczba boków: 3 sztuk
  Długość boku: 1500 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 7 sztuki
  Zawartość zbiornika: 170 l
  Całkowita wysokość systemu: 2475 mm
  Zalecana przestrzeń:1500x1500x2500
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 2,25m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa: 5,4m2
  3SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 1x 400-600W
  Moc pompy: 25 W
  Liczba boków: 3 sztuk
  Długość boku: 1500 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 4 sztuki
  Zawartość zbiornika: 170 l
  Całkowita wysokość systemu: 1775 mm
  Zalecana przestrzeń:1500x1500x2000
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 2,25m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa: 3m2

  1SV - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY / 1SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY / 1SMINI - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY


  1SV - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY DUŻY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 2x 140-600W
  Moc pompy: 40 W
  Liczba boków: 1 sztuk
  Długość boku: 1000 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 7 sztuki
  Zawartość zbiornika: 50 l
  Całkowita wysokość systemu: 2380 mm
  Zalecana przestrzeń:1000x1000x2500
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 1m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa: 1,8m2

  1SM - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY MAŁY

  Dane techniczne:

  Zalecane oświetlenie: 1x 100 - 400W
  Moc pompy: 25 W
  Liczba boków: 1 sztuk
  Długość boku: 1000 mm
  Liczba pojemników do sadzenia pod ręką: 4 sztuki
  Zawartość zbiornika: 40 l
  Całkowita wysokość systemu: 1775 mm
  Zalecana przestrzeń:1000x1000x2000
  Prawdziwa przestrzeń przy zamkniętych drzwiach: 1m2
  Realistycznie powierzchnia użytkowa: 1m2


  1SMINI - PIONOWY SYSTEM HYDROPONICZNY

  System przeznaczony jest dla 12 roślin o niewielkim wzroście, takich jak bazylia, kolendra, pietruszka, oregano, majeranek ... ale także do kiełkowania nasion zarówno do jedzenia, jak i do dalszego siewu. Nadaje się szczególnie do kuchni lub jako estetyczny dodatek do wyposażenia mieszkania.Można go kupić osobno lub z mocnym oświetleniem LED austriackiej firmy Sanlight o mocy 30W, oznaczonej nazwą M30.

  Dane techniczne:

  Max. liczba małych roślin: 12
  Zalecane oświetlenie: Naturalne światło / LED 30W(Typ-M30 Sanlight)
  Moc pompy: 5 W
  Długość ściany: 450 mm
  Liczba kontenerów uprawowych na ścianie: 3
  Objętość zbiornika: 3,5l
  Waga systemu: 3 kg
  Całkowita wysokość systemu: 600 mm / 1000 mm ze światłem
  Efektywna powierzchnia uprawy: 0,2m2
  Zalecana przestrzeń: 50x50x100 cm


  Zapraszamy do nas do sklepu !!!!!!!!!!
   
 19. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstwić 2 produkty z naszego sklepu firmy BIOGREEN I PLAGRON !!


  BIOGREEN MAM !!


  BioGreen MAM to nawóz dla roślin matecznych. Płynna i silnie skoncentrowana furmuła w postaci emulsji, zawiera makro i mikroelementy. Materiał organiczny ekstrahuje się z wodorostów.

  MAM jest substancją odżywczą specyficzną dla sadzonek i rozmnażania, a także dla tak zwanych roślin matecznych.Jest specjalną mieszanką zapewniająca niezbędne minerały i substancje odżywcze dla sadzonek i starszych roślin. MAM zawiera ekstrakty pochodzące z wodorostów bogatych w specjalnie wyselekcjonowane hormony. Hormony te mają niezwykły wpływ na rozwój korzeni i wzrost roślin.

  Stworzenie idealnych warunków dla prawidłowego rozwoju korzeni gwarantuje najwyższą absorpcję wody i substancji odżywczych. MAM jest szczególnie stosowany do sadzonek i roślin matecznych.

  Charakterystyka BioGreen MAM:

  Wystarczający fosfor do ciąłego i maksymalnego wzrostu korzeni.
  Wystarczająca ilość magnezu do optymalnej syntezy chlorofilu i białka.
  Zapewnia sadzonkom większą rezerwę wzrostu.
  Zawiera dodatkowe mikroelementy, aby wyeliminować niedobór spowodowany przycinaniem.
  Zastosowanie MAM BioGreen

  W razie potrzeby podać roztwór nawozu w stosunku 50 ml / 100 l wody, a raz na tydzień dodać CalGel 20 ml / 100 l. W systemach hydroponicznych należy podawać codziennie co najmniej 5 razy w tygodniu w stosunku 75 ml / 100 litrów. Można połączyć z CalGel 20ml / 100L wody.  PLAGRON START UP


  PLAGRON Start Up to mieszanka żywieniowa przeznaczona "matek" i dla roślin w fazie wzrostu. Zapewnia każdej młodej roślinie najlepszą możliwą kombinację składników odżywczych podczas początkowych tygodni wzrostu które dla rośliny są tymi kluczowymi. Nawóz ten zawiera starannie zbilansowaną mieszankę stymulatorów korzeni, produktów wzmacniających witalność, naturalnych hormonów wzrostu i składników odżywczych w jednym.

  Start Up to połączona żywność dla roślin w fazie wzrostu. Zapewnia każdej młodej roślinie najlepszą kombinację składników odżywczych przez początkowe kluczowe tygodnie. Ten pokarm roślinny zawiera starannie zbilansowaną mieszankę stymulatora korzenia, produktów witalności, naturalnych hormonów wzrostu i składników odżywczych wzrostu w jednym produkcie.

  Dawkowanie:
  Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć. Dodać 7 ml nawozu na 1 litr wody (1: 150). Po rozpuszczeniu w wodzie trwa do 24 godzin.

  Skład:
  Hydrolizowane białka, wywar gorzelniany z buraków, ekstrakty z alg i kwasów huminowych, roztwór nawozowy NPK (3-1-3), 3% azot całkowity (N), w tym 3% związany azot organiczny, 1% rozpuszczalny w wodzie pięciotlenek fosforu (P2O5),3% rozpuszczalnego w wodzie tlenku potasu (K2O).

  Opakowanie:
  Startup dostępny jest w butelkach o pojemności 100 ml, 250 ml, 500 ml i 1 l oraz opakowaniu 5 litrów.
   
 20. Witajcie Drodzy Growerzy !

  Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstwić nowość w naszym sklepie jakim jest SMART BAG CO2 GEMINI


  SMART BAG CO2 GEMINI POWDÓJNA

  Smart Organic CO2 Bag Hydroponics daje możliwość uzyskania większych plonów, działa podobnie jak Exhale Duo.

  Dłuższe podawanie CO2 - można jej używać jako 1 torebkę, lub oddzielnie 2 osobno.

  Pokrycie do 20m2.
  Zwiększa plony, wydajność, jakość i produkcję

  Smart Bag CO2 GEMINI to naturalny, bezpieczny i ekonomiczny sposób dostarczania roślinom CO2 (dwutlenku węgla). Inne metody, takie jak generatory lub zbiorniki Co2, mogą być zbyt drogie i czasochłonne. Wystarczy zawiesic Smart Bag CO2 za pomocą gotowych "zipów"

  KORZYŚCI Z UPRAWY PRZY POMOCY SMART BAG CO2?

  Korzyści z podwyższonego poziomu CO2 w szklarni są powszechnie znane, czyli wcześniejsze kwitnienie, większe plony, zwiększona siła łodygi i cięższe kwiaty. Rośliny stosują proces zwany fotosyntezą, który zamienia wodę, światło słoneczne i CO2 w istotne składniki, aby wspomóc ich wzrost i ogólne odżywianie. Dzięki większej ilości CO2 w powietrzu rośliny, stają się bardziej aktywne i wydajniejsze jeśli chodzi o absorbcję. Szybsza konwersja CO2 w niezbędne składników odżywcze, powoduje szybszy i bardziej intensywny wzrost rośliny. Absorbują one również CO2 przez małe pory na spodniej stronie liści, zwane szparkami.

  Gdy poziomy CO2 jest wysoki, rośliny nie wymagają otwierania tych porów tak często lub tak szeroko, co powoduje mniejszą utratę wody i mniejsze prawdopodobieństwo pochłaniania krytycznie szkodliwych zanieczyszczeń powietrza.

  W JAKI SPOSÓB DZIAŁA SMART BAG CO2

  Smart Bag CO2 zawiera masę grzybni (grzyb) i wystarczającą ilość substratu organicznego, aby utrzymywać produkcję przez co najmniej 4 miesiące. Masa grzybni działa w sposób odwrotny do normalnej rośliny, wdycha tlen i wydycha dwutlenek węgla, 24 godziny na dobę przez otwór zrobiony na worku. W ten sposób powstaje naturalny, samowystarczalny, ekonomiczny i pozbawiony zapachu generator CO2. Smart Bag CO2 nie wytwarza ciepła i wydziela CO2 od momentu. Po prostu powiesić to, zostaw to w spokoju, a to zadziała!

  JAK STOSOWAĆ SMART BAG CO2

  Po zakupie Smart Bag CO2 należy ją zawiesić w obszarze uprawy, tuż nad wysokością roślin. Zalecamy jedną torbę CO2 na 120 cm x 120 cm, ponieważ CO2 jest cięższy od tlenu, spadnie na rośliny, dając im cały potrzebny CO2. Po zawieszeniu na wymaganej wysokości nie trzeba wykonywać żadnych regulacji ani uzupełniać worka. Po około 4 miesiącach produkcja CO2 będzie powoli spadać, pozostaje tylko wymienić Smart Bag CO2 na nową. Jeśli chcesz wyrzucić zużyty worek CO2, po prostu wylej zawartość na kompost lub ogródek. Plastikowe opakowanie można poddać recyklingowi.

  RZECZY, KTÓRE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ

  Smart Bag CO2 zacznie być brązowa i z czasem zmieni kolor na białawy, nie martw się, to jest całkowicie normalne, to rozwój masy grzybni.
  Smart Bag CO2 spuchnie, nie martw, to także normalne.
  Smart Bag CO2 działa od momentu zakupu. Torba nie powinna być otwierana, a zgrzewy nie powinny być otwierane do momentu zużycia produktu, inaczej zanieczyścisz masę grzybni, a produkcja CO2 zatrzyma się.

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Podobne tematy - Growbox Najlepszy Najszybszy
 1. Simpsson
  Odpowiedzi:
  0
  Odsłon:
  29
 2. portier
  Odpowiedzi:
  2
  Odsłon:
  80
 3. Simpsson
  Odpowiedzi:
  3
  Odsłon:
  79
 4. michkorz
  Odpowiedzi:
  0
  Odsłon:
  25
 5. michkorz
  Odpowiedzi:
  0
  Odsłon:
  25
Loading...