GrowBox na jedną roślinkę.

Sandro 14.03.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Sandro

Sandro Tuptuś

Witam, wracam na forum po dwóch latach, sytuacja mi się trochę ustabiliowała w życiu to nadszedł czas na powrót do biznesu ;), zastanawiam się na ogarnięciem growboxa na jedną roślinę tak tylko dla siebię.
    Ten namiot wygląda całkiem fajnie :
    https://www.amazon.co.uk/Finether-H...rds=grow+tent&qid=1552517598&s=gateway&sr=8-5.
    Jakie światło polecacie do takiego growboxa na jednego planta ? nie chcę też wydać 1000 zł na growbox dla jednej roślinki.
    Wydaję mi się że hps 250 do jednej roślinki byłby przerostem formy nad treścią.

@edit, a może na jednego planta lepiej odpuścić sobie namiot i zrobić jakiś pc box ? Problem w tym że nie mam żadnych narzędzi pod ręką :/

2. GoHan

GoHan Zagubiony

3. Sandro

Sandro Tuptuś

Generalnie przemyślałem sobie wszystko i doszedłem do wniosku że zamiast tego namiotu lepiej mi wyjdzie zrobić pc boxa bo w sumie dużo nie pale, a jak sobie będę po "obrobieniu" pierwszej sadził następną powninno mi starczyć. Nie ma sensu kupować takiego namiotu do 1 roślniki.
    Tylko teraz kilka pytań mam :
    -Jakąś fajną obudowę polecacie ? (nie mam żadnej w domu )
    -jakie oświetlenie do takiego growboxa ? (wiadomo że hpsa nie wpierdziele tam :D)
    -Jakie narzędzia mi się przydadzą do modyfikacji takiej obudowy
    - Czym wyłożyć taki growbox ?

Nigdy nic nie robiłem w elektryce więc nie mam zielonego pojęcia z czym to się je, na pewno bym kupił z 3 wentylatory. jeden który wciąga powietrze i dwa które wyciągają, jakie źródło zasilania ? ładowarka od telefonu jakiegoś powinna wystarczyć ?

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Kup szafeczke o wymiarach 30x40cm,lub 40x 40cm, ewentualnie cos podobnego,pomalowac biala farba w srodku do srodka oswietlenie Led lub Cfl,filtr weglowy/moze byc samorobka/wiatraczek komputerowy jako mieszajacy I bedzie chulac.

5. Sandro

Sandro Tuptuś

Co myślicie o tej szafce ?

Zastaniawiam się czy będzie ok bo nie jest sczelna z tego co widzę.

6. Sandro

Sandro Tuptuś

7. koleszka84

koleszka84 Kumaty

Już lepiej kupić box 30x30 lub 40x40. Taniej i mniej pierdolenia

8. Sandro

Sandro Tuptuś

Chodzi ci o pc boxa, czy jak ? Bo z szafkami rzeczywiście jest trochę pierdolenia :/ jakiś link może ?

9. koleszka84

koleszka84 Kumaty

Chodzi mi o box. 30x30x60 lub 40x40x120

10. Sandro

Sandro Tuptuś

taki BOX można gdzieś kupić czy będę musiał sam złożyć? Nie mam żadnych narzędzi więc tak średnio z składaniem

11. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

12. GoHan

GoHan Zagubiony

13. Sandro

Sandro Tuptuś

To może ten? :
    h ttps://www.amazon.co.uk/Zelsius-MyHomeGrow-growbox-darkroom-greenhouse/dp/B07D2GC8LD/ref=sr_1_2?keywords=grow+box+40x40%2F160&qid=1552586618&s=gateway&sr=8-2
    nie jest zbyt drogi i wydaję się spoko ? Jakie oświetlenie do takiego grow boxa ? powiem szczerze że nie chce specjalnie kupować zasilania do hpsa bo z tego co widziałem są całkiem drogie a do jednego planta tyle ładować :/

h ttps://www.amazon.co.uk/TOPLANET-Update-Reflector-Spectrum-Greenhouse/dp/B078R9DG21/ref=pd_sim_86_3/257-9526565-3626017?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B078R9DG21&pd_rd_r=81bc1def-4683-11e9-ad92-43c54a5a8a65&pd_rd_w=4VUwH&pd_rd_wg=S5zol&pf_rd_p=1b8636ae-4f21-4403-a813-e8849dd46de4&pf_rd_r=79BJCB4869KSZ1N4YRH5&psc=1&refRID=79BJCB4869KSZ1N4YRH5
    coś takiego by starczyło na jednego planta ?

Last edited: 14.03.2019
  14. GoHan

GoHan Zagubiony

Tak namiot super, ale lampa to do kibla i tak byś w klop nie trafił, szukaj Marsa 240 dałem Ci link wyżej 80 dolców nic innego sensownego nie kupisz te lampki po 20e to dziadostwo

15. Sandro

Sandro Tuptuś

16. kup se hps 150 i bedziesz zadowolony

17. Sandro

Sandro Tuptuś

myślałem o hpsie ale do hpsa jeszcze trzeba dokupić zasilanie więc wyjdzie pewnie tyle co za ledy razem :P

18. GoHan

GoHan Zagubiony

No i Led daje miej ciepła , slapsza czyli cichsza wentylacja, ale hps 150 też niezły pomysł , to się grzeje pożaru bym się bał hahaha

Co do tej lampki to wygląda ok 124w realnej mocy , ale jak to się sprawuje to już musisz sam się przekonać, nawet ciut za dużo będziesz musiał mieć wiatrak 150-200m3 i trzymać dość wysoko ale wszystko do zrobienia namiot wysoki

Last edited: 14.03.2019
  19. Sandro

Sandro Tuptuś

zostanę przy tych ledach, jakieś okablowanie czy coś trzeba do tego dokupić ?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...