Growbox+Kilka pytań

Castejro 07.01.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemka mam kilka pytań:
    Czy box z kantówek drewnianych i płyty pilśniowej okrytej mylarem nada się?
    Czy do takich wymiarów wystarczą mi 2 żarówki czy musi być więcej?
    Box stałby na strychu gdzie jest tak około 10 stopni czy muszę go czymś okryć np okleić styropianem i będzie git czy muszę zainwestować w kabel lub mate grzewczą?
    grow.png

2. v3nom

v3nom Użytkownik

nie no co Ty, 10 stopni w dzień a co z nocą ? bo wątpię że w nocy jest tyle samo co i w dzień a 10 stopni to już zdecydowanie za zimno.
    druga sprawa ten wdmuchujący możesz sobie odpuścić ale żeby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza wywierć otwór na przeciwległej ściance, sam otwór w zupełności wystarczy.
    trzecia sprawa to wiatrak kmomputerowy nie przepchnie ci powietrza przez filtr węglowy - bez względu na to jakiej mocy będzie wiatrak lub jakiej wielkości filtr. od takich rzeczy są wentylatory kanałowe które znacznie lepiej sobie poradzą z zadaniem, jeśli nie przeszkadza hałas to kup zwykły wentylator łazienkowy
    po czwarte - pilśnia ? poszukaj jakiejś szafki starej na tym strychu albo pod śmietnikiem zobacz bo ludzie często pozbywają się gratów z chaty
    pilśnia ci zawilgotnieje - 1 grow być może taki boks by wytrzymał ale na pewno nie więcej, poza tym pilśnia nie jest materriałym który daje jakiekolwiek poczucie stabilizacji a tam będzie musiał być zawieszony filtr, wentylator i żyrandol
    a właśnie - na tej powierzchni potrzebowałbyś troszkę więcej niż dwie żarówki tornado, kup sobie lepiej zwykłą dual CFL i 125 i powinna starczyć chociaż przy takiej temperaturze najlepszym rozwiązaniem byłby HPS

zorganizuj sobie szafkę i zamiast mylaru pomaluj ją zwykłą farbą białą, koniecznie matową - może być najtańsza jaką tylko znajdziesz, daj tam lampę CFL i kibelkowy wentylator.
    ogólnie pomysł średnio mi się widzi tak prawdę powiedziawszy z tą pilśnią.

3. Tak jak prawi kolega wyżej twój projekt jest kompletnie do wyjebania. Newralgiczne punkty to oświetlenie i wentylacja.

4. Znalazłem szafkę tak będzie dobrze? Jak duża ma być dziura na przeciwko wentylatora?

grow v2.png

5. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Ja bym to zrobił tak jak w boxach z grow shopu- na suficie wycinasz otwór na wyciąg,wlot bym zrobił tam gdzie zaznaczyłeś otwór wentylacyjny ale na dole. Filtr węglowy ci wejdzie bez problemu i dałbym go nad lampą z przewodami wentylacyjnymi łączysz z wyciągiem a lampe powiesił pod nim i masz fajny box.

6. v3nom

v3nom Użytkownik

Ten ledison ma wisieć na suficie a rysunek obrazuje nam jakby miał wisieć na ścianie.

7. Oczywiście że tak. Tylko z lenistwa obrazek autora został przerobiony na szybko dla pokazania choćby że wcześniej źle zaplanował wentylację

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...